logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Jaka moc i prąd silnika wycieraczek STAR do napędu łodzi?

vcppp_p 27 Maj 2009 12:55 6167 2
REKLAMA
  • #1 6580730
    vcppp_p
    Poziom 12  
    Posty: 92
    Ocena: 1
    Witam, szukałem taniego silnika DC 12 lub 24V o stosunkowo sporej mocy, i trafiłem na elektrodzie na parę opisów użycia silnika od wycieraczek STARa, np jako napędu do łodzi ... jednak nie trafiłem nigdzie na informacje o mocy tego silnika oraz jaki prąd ciągnie ... ma ktoś w tym temacie doświadczenie?
    Nie chcę kupować w ciemno jeśli okaże się za słaby... koszt niewielki ale na złomowisko mam kawałek ;)
  • REKLAMA
  • #2 6582152
    Elektrooonik
    Poziom 29  
    Posty: 1212
    Pomógł: 127
    Ocena: 83
    Jak wpiszesz w wyszukiwarkę alledrogo hasło "silnik do wycieraczek" lub "silnik do wycieraczek star" to w opisach aukcji są często podawane parametry :)
  • #3 6584745
    irekr
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 9688
    Pomógł: 1192
    Ocena: 1240
    Napędzałem kiedyś łódkę silnikiem 12V zrobionym z ze starej prądnicy od malucha. Wygodny silnik, ma długi wał i łatwe mocowanie do wału śruby napędowej przy pomocy przegubu od koła. Trzeba się tylko namęczyć ze zbudowaniem nastawnika obrotów, by można było regulować prędkość obrotową.
    Rozrusznik także nie jest złym silniczkiem, trzeba mu tylko zmienić łożyskowanie na kulkowe i zbudować nastawnik.
    Pobór prądu? od kilku do kilkudziesięciu amper na 12V.
REKLAMA