Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Chiński skuter nie chce odpalić

02 Cze 2009 19:54 6587 1
  • Poziom 8  
    Witam. Mam taki problem z chińskim skuterem. Otóż tylna opona przetarła obudowę filtra powietrza, co spowodowało że wszystki syf trafił do gaźnika. Dlatego rozebrałem gaźnik wyczyściłem go na ideał lepiej się nie da, obudowę filtra skleiłem i założyłem wszystko tak jak trzeba. Co się okazało że skuter nadal nie chodzi, wykręcam świece a ona nadal sucha, więc zalałem mu centralnie do gara ale nadal zero oznak życia. Próbowałem go odpalić, próbuję ale nie chce. I stąd moi drodzy forumowicze pytanie co może być przyczyną tego że nie odpala. Gaźnik jest tak czysty, nawet w fabryce chinoli tak się nie błyszczał. Podejrzewam że jak syf był w gaźniku mógł się dostać do cylindra i zrobić tam zamieszanie, ewentualnie myślałem nad przestawieniem kątu wyprzedzenia zapłonu lub nietrzymające zawory. Czy mógłby mi ktoś ewentualnie wytłumaczyć po chłopsku jak tam zdjąć rozrząd żeby zdjąć cylinder i jak ustawić kąt zapłonu. Niestety firma wam nic nie powie bo to jest typowo chiński skuter prosto z biedronki Speed. Pozdrawiam
  • Poziom 36  
    Nie ruszaj zapłonu. Jeżeli świeca sucha, to dalej coś z paliwem. Gaźnik nie musi się błyszczyć, ale musi być drożny. Sprawdź, może pominąłeś jakiś kanalik lub dyszę. Zobacz, czy jest w nim w ogóle paliwo, czy pływak nie leży na dnie.