Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[ATMEGA128] [BASCOM]Wyświetlacz DMF5005 - problem

Michal_WWL 07 Cze 2009 21:07 1432 2
  • #1 07 Cze 2009 21:07
    Michal_WWL
    Poziom 23  

Witam!

Mam następujący problem z uruchomieniem wyświetlacza DMF5005 (sterownik T6963C).

Po uruchomieniu jakiegokolwiek programu (lub nawet bez programu, procesor pusty) pojawiają się śmieci na ekranie. Zmieniające się co koło sekundę (dwa typy "obrazów"), widoczne poniżej.

Wyświetlacz podłączony jest do ATMEGA 128, zasilanie +5V, -12V do wyświetlacza, poprzez potencjometr.

Obstawiam, że to nie wina programu, nawet bez programowania pojawiają się dziwne rzeczy na ekranie. Procesor programuje się bez problemów pod BASCOMem, weryfikacja zapisu nie pokazuje błędów.

Połączenia sprawdziłem, wydają się dobre.

Co może być przyczyną? Uszkodzony procesor, wyświetlacz, może jakieś inne drobnostki przy programowaniu ATmegi lub wyświetlacza, których nie uwzględniłem?

Z góry dzieki za odpowiedzi.

0 2
  • #2 08 Cze 2009 14:42
    tiggerek1982
    Poziom 14  

1. pokaż schemat i ewentualnie kod.
    2. zobacz czy nie masz podłączonych pinów gdzieś, gdzie możesz mieć załączone timer0 lub timer1 (PWM) ,przerwania. miałem podobny problem ze sterownikiem KSO108. piny OC1A, OC1B, INT... (mimo ich zadeklarowania jako wyjścia dla LCD mogą robić zupełnie coś innego) zamień chwilowo na inne.
    3. bez schematu dalsze zgadywanie mija się z celem

pozdrawiam

0
  • #3 09 Cze 2009 17:04
    Michal_WWL
    Poziom 23  

Problem został rozwiązany.

Procesor został zamontowany na płytce która imituje obudowę DIP-40 i procesor AT90S8515. Płytka wraz z procesorem została zakupiona w internetowym sklepie firmy Epsilon. Niestety firma zapomniała nadmienić, że do wyprowadzeń DIP-40 zostały doprowadzone jedynie zasilanie, podłączenie rezonatora kwarcowego i porty odpowiedzialne za programowanie procesora. Nic dziwnego, że wyświetlacz nie chciał poprawnie działać skoro nie został nawet podłączony...

Temat zamykam i uczulam na firmę Epsilon, przyglądajcie się bacznie co od nich kupujecie...

0
  Szukaj w 5mln produktów