Witam
Właśnie zmieniam operatora i dostawce internetu wiąże się to wiadomo ze zminą adresów (puli adresów sieci).
Posiadam własny serwer pocztowy (u siebie) i wiem że trzeba podać nowe parametry tam gdzie jest utrzymywana moja domena. (żeby dokonali odpowiednich wpisów.
Przypuśćmy że nowy adres na którym jest serwer pocztowy to 77.187.6.3 (jest to łącze z NETI) serwer DNS są utrzymywane pierwszy TPSA (194.204.152.34) drugi Logonet.
Czy mógłby mi ktoś powiedzieć o co powinienem poprosić (o jakie wpisy) u jednego i u drugiego (i czy musze u obu to zgłosić) żeby poczta nie przestała chodzić . Mógłby mi ktoś to napisać tak łopatologicznie (na przykładzie podanego adresu).
Z góry dziękuję za wszelką pomoc i pozdrawiam.
Właśnie zmieniam operatora i dostawce internetu wiąże się to wiadomo ze zminą adresów (puli adresów sieci).
Posiadam własny serwer pocztowy (u siebie) i wiem że trzeba podać nowe parametry tam gdzie jest utrzymywana moja domena. (żeby dokonali odpowiednich wpisów.
Przypuśćmy że nowy adres na którym jest serwer pocztowy to 77.187.6.3 (jest to łącze z NETI) serwer DNS są utrzymywane pierwszy TPSA (194.204.152.34) drugi Logonet.
Czy mógłby mi ktoś powiedzieć o co powinienem poprosić (o jakie wpisy) u jednego i u drugiego (i czy musze u obu to zgłosić) żeby poczta nie przestała chodzić . Mógłby mi ktoś to napisać tak łopatologicznie (na przykładzie podanego adresu).
Z góry dziękuję za wszelką pomoc i pozdrawiam.