Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

co podać - wpisy DNS - zmiana puli IP wałsna poczta

29 Cze 2009 12:59 1842 3
  • Poziom 12  
    Witam

Właśnie zmieniam operatora i dostawce internetu wiąże się to wiadomo ze zminą adresów (puli adresów sieci).

Posiadam własny serwer pocztowy (u siebie) i wiem że trzeba podać nowe parametry tam gdzie jest utrzymywana moja domena. (żeby dokonali odpowiednich wpisów.

Przypuśćmy że nowy adres na którym jest serwer pocztowy to 77.187.6.3 (jest to łącze z NETI) serwer DNS są utrzymywane pierwszy TPSA (194.204.152.34) drugi Logonet.

Czy mógłby mi ktoś powiedzieć o co powinienem poprosić (o jakie wpisy) u jednego i u drugiego (i czy musze u obu to zgłosić) żeby poczta nie przestała chodzić . Mógłby mi ktoś to napisać tak łopatologicznie (na przykładzie podanego adresu).

Z góry dziękuję za wszelką pomoc i pozdrawiam.
  • Poziom 24  
    Gdzie masz wykupioną swoją domenę? TePsa pewnei nie będzie chciała Ci utrzymywać serwera DNS jeśli nie masz u nich usługi. Najprościej byłoby u swojego rejestratora przekierować domenę na własny serwer DNS (lub np. freedns.sgh.waw.pl).
  • Poziom 12  
    To co powinienem zrobić - od czego zacząć i na czym skończyć. Muszę to zrobić w tym tygodniu :( (koniec umowy)
  • Poziom 24  
    Opdowiedzieć mi na pytanie ;)