Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telestar 9970 DWA croma- zmienne wymiary obrazu

21 Maj 2004 18:32 1864 4
  • Poziom 11  
    Po włączeniu obraz jest zmniejszony w pionie po około 5 cm z góry i z dołu (robi się superpanoramiczny - kineskop 16:9). Przełączanie formatów 4:3 i 16:9 nie zmienia wymiarów ani w pionie ani w poziomie a dodatkowo nie można włączyć formatów CINEMA i PODTYTUŁ . Czasem kilkukrotny cykl wył/zał powoduje, że wszystko wraca do normy, a czasem wyświetla prawidłowy obraz w formacie 4:3 lecz zmniejszony zarówno w pionie jak i w poziomie.
    Chassis PT90A.
    Elektroniką amatorsko zajmuję się już ponad 20 lat, ale doświadczenie w naprawie TV, zwłaszcza nowych, mam niewielkie (choć nie bez sukcesów).
    Proszę o porade.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 23  
    Witam
    -------------------
    Sprawdź w obrębie trafa wysokiego i tranzystora luty kondensatorów - prawdopodobnie któryś się odłącza.

Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Te elementy sprawdzałem wcześniej. Niestety nie miałem jeszcze schematu. Wydaje mi się, że usterka występuje w części cyfrowej ponieważ po włączeniu odrazu wiem czy uruchomi się prawidłowo (następuje szybkie pojawienie się obrazu i dźwięku) czy nie (obraz i dźwięk pojawia się z około 3s później niż normalnie). Ponadto prawidłowo działający przełącza formaty 16:9 => cinema=>podtytuł=>4:3=>16:9 itd, natomiast gdy uruchomi się zmniejszony, zmienia tylko teksty OSD 16:9=>4:3=>16:9 itd nie zmieniając wymiarów obrazu.
    A może ktoś wie jak wejść w tryb serwisowy -chce skorygować kolor bo minimalnie przebija zieleń.
  • Poziom 23  
    Witam
    -----------------
    Wejście w tryb.
    Włączyć TV i uaktywnić MENU GŁÓWNE a następnie uaktywnić WŁAŚCIWOŚCI
    Wysłać z pilota cyfry 1 9 2 3

Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Dzięki piękne. Szukałem tego od dłuższego czasu.