Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jeden domofon, dwie bramy

JedenPies 07 Lip 2009 17:49 1938 5
  • #1 07 Lip 2009 17:49
    JedenPies
    Poziom 1  

Witam,

Mam taką sytuację. U mnie w mieszkaniu są w tej chwili zainstalowane dwa domofony. Jeden do otwierania drzwi na klatkę i jeden do otwierania drzwi na klatkę na moim piętrze. Robię remont i przy okazji będę wymieniał domofony. Chciałbym jednak znaleźć rozwiązanie, które umożliwi mi obsługę obydwu wejść za pomocą jednego urządzenia. Nie ma znaczenia, czy przełączanie będzie się odbywać ręcznie czy automatycznie.

Czy istnieją takie gotowe rozwiązania? Gdzie tego szukać? Jak to jest z kompatybilnością tych urządzeń z tymi już zainstalowanymi w bloku?

z góry dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam,

0 5
  • #2 07 Lip 2009 23:06
    alster1
    Poziom 27  

Są gotowe rozwiązania, np.EP 2 - przekaźnik domofonowy. Przełącza automatycznie.

0
  • #3 09 Lip 2009 21:35
    DrHause
    Poziom 15  

Zapoznaj się z ofertą Commax-a

0
  • #4 03 Sie 2009 22:14
    arekcom
    Poziom 14  

alster1 ma rację , ja też bym to zrobił na tym przekaźniku ,tylko że na przekaźniku firmy jakiej masz system, jednak jak nie miałeś większego doświadczenia z domofonami to polecam ci zaprosić instalatora ponieważ możesz się troszkę pogubić w kabelkach bo przekaźnik musisz wpiąć w linie pomiędzy zasilacz a panel bramowy (ten "główny" ) a następnie dopiąć do niego instalację swojego piętra. życzę miłej zabawy i powodzenia

0
  • #5 04 Sie 2009 01:08
    48h-sklep.pl
    Poziom 13  

Koledzy mają rację z tym przekaźnikiem ale możesz nie dać sobie sam rady, jak nie miałeś z tymi sprawami doczynienia, a co do domofonu to bardzo dobra jest firma Commax

0
  • #6 04 Sie 2009 22:19
    Nowart
    Poziom 20  

Rozumiem że masz wejście tzw. główne i podrzędne? Do tego powiedz czy u Ciebie w bloku jest system cyfrowy czy analogowy. Proponuję zajrzyj tutaj:
    www.laskomex.com.pl

0