Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Deweloper w Sharp AR-206

dyzma_k 24 Maj 2004 12:59 1275 5
  • #1 24 Maj 2004 12:59
    dyzma_k
    Poziom 11  

Witam
    W jaki sposób zmienia się deweloper w tym urządzeniu ? Stary trzeba zupełnie usunąć i wsypać nowy calutki który jest w torebce ? Mówię o oryginalnym deweloperze Sharpa.
    Pytam bo miałem taki przypadek że deweloper mi się cały prawie wysypał i osadził sie na bębnie. No a bęben sie porysował i kiepściackie kopie wychodzą teraz bardzo. Czego to może być wina? Podczas pracy ksera się wysypał w sumie to sypał się od jakiegoś czasu :?
    I jakim kodem sie usuwa wezwanie do przeglądu (ten czerwony koleś)?

0 5
  • #2 24 Maj 2004 15:41
    irf
    Poziom 16  

Witam
    Stary należy usunac i wyczyscic wywoływaczkę, zasypać nowy. Przy wymianie dewelopera nalezy takze wymienić beben z listwą. Należy sietakże konserwacja całej maszyny. Potem możesz wykasować licznik serwisow , procedura taka jak we wszystkich Sharpach.

0
  • #3 24 Maj 2004 17:34
    Watażka
    Poziom 21  

Może wsypałeś zły developer, powinien być AR201DV lub AR202DV. Reszta tak jak powiedział irf. Kolesia kasuje się w kodach serwisowych 20 następnie 1 i START. Innym powodem powolnego wysypywania się developera może być podwinięta listwa nad wałkiem magnetycznym. Ale jeżeli o to chodzi to zapraszam na forum: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic126956.html

0
  • #4 25 Maj 2004 12:21
    dyzma_k
    Poziom 11  

Deweloper wsypałem dobry - tylko mam pytanie - całe 400g się sypie ? Która to listwa - ta ciniutka uszczeleczka która nie jest demontowalna czy ta gruba demontowalna wszystkie w zespole bebna ?

0
  • #5 25 Maj 2004 18:06
    Watażka
    Poziom 21  

Nie pamiętam czy jest go 400g ale wsypuje się całe opakowanie. Koniecznie taki jak podałem wcześniej. To jest listwa na zespole wywołującym.

0
  • #6 16 Sie 2004 16:44
    Przemek26
    Poziom 15  

400 gramów jest, mało prawdopodobne żeby wywaliło cały deweloper tylko przez tę uszczelkę nad zesp. wyw. Myślę, że grzebane było przy listwie ustalającą szczeline pod wałkiem, ewentualnie źle zasypany deweloper (nadsypał się na uszczelke, w czasie pracy maszyny zawinął ją do góry i już tak zostało).

0