Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba Satellite L30-134 - wymiana procesora na T2250

11 Lip 2009 11:20 7219 6
  • Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    MC_snake napisał:
    Mam także dwa procesory Intela T2250 1.73/2M/533 oraz intel celeron M 370 1,5 , oryginalnie siedzi tutaj Intelen Celeron M 410 1,46 , chciałbym się dowiedzieć czy ten model obsłuży procesory 2 rdzeniowe , chodzi mi o tego t2250 , ponieważ tego 370 na 410 nie zamierzam wymieniać bo mają podobną wydajność.
    Zdemontuj stary procesor i porównaj z socketem tego T2250, jeżeli to ten sam socket to nowy procesor powinien działać bo jest na tej samej szynie 533MHz.
  • Pomocny post
    Poziom 40  
    Mostek południowy jest tam ATI SB450 u mnie na identycznej płycie ale zrobionej dla Packard Bell Argo C typ MZ-35-U-005 może mieć tylko inne oprogramowanie bios włożyłem Core Duo T2450 2 GHz i działa bez problemów i do tego pobiera jakieś 30% mniej prądu od M 410 które też w tańszej wersji wkładali do nich. Należy przypuszczać że w tamtym okresie produkcji była spora różnica w cenie procesorów jedno i dwu rdzeniowych. Jak co to mam taki nowy notebook nie drogo do sprzedaży.
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    w pierwszej kolejności zrób aktualizacje biosu. później pomyślimy nad czymś innym.
    pamięci się nie da źle włożyć