Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmywarka Bosch pobiera i wypuszcza wodę

prociomen007 12 Jul 2009 16:54 26482 4
Bosch
 • #1
  prociomen007
  Level 18  
  Witam, dwa lata temu kupiłem zmywarkę firmy bosch niestety nie jestem pewny co do modelu jest ona bardzo podobna do ,,Bosch SGS 54E42EU". Zmywarka do tej pory pracowała bezawaryjnie ostatnio jednak podczas pracy przeszła w tryb pobierania i wypuszczania wody który powtarzany jest w kółko nawet po próbach jej restartu. Sprawdziłem praktycznie wszystko:
  1.Mechanizm do sterowanie przepływem wody(góra/dół) na ramiona
  2.Pompę
  3.aquasop
  Wszystko sprawne - pompa nie była brudna ani zablokowana po podłączeniu do sieci ruszyła i działa. Kiedy jednak próbuje uruchomić proces zmywania pompa nie działa(czego jestem pewny nawet nie buczy zero oznak ,,życia") sprawdziłem napięcie dochodzi jest na wszystkich 4 złączach na piąty nie ma napięcia ale podłączona tam jest masa więc tak ma być ,,chyba". Nie wiem czy kondensator nie jest uszkodzony ale wygląda na dobry. Być może padnięty jest programator czego nie wiem może istnieje możliwość sprawdzenia tego urządzenia(Prosił bym o instrukcje jak to zrobić). Jeśli wiecie co to lub gdzie jeszcze szukać przyczyny to prosił bym o porady instrukcje schematy zdjęcia cokolwiek co może pomóc. Zaznaczam jeszcze raz że wszystko czyste i drożne jak nowe.
 • Bosch
 • #2
  TomekCarlos
  Level 26  
  Ja bym stawiał na uszkodzony licznik przepływu wody.
 • Bosch
 • #3
  prociomen007
  Level 18  
  Jeśli można to proszę o pomoc w lokalizacji tego urządzenia i podpowiedź jak go sprawdzić.
 • #4
  TomekCarlos
  Level 26  
  Licznik to jest takie małe, białe urządzonko z wirnikiem w środku zamocowane na wężu zasilającym zaraz pod płaszczem wodnym. Dobrze byłoby jakbyś podał E-Nr urządzenia bo nie we wszystkich zmywarkach taki licznik występuje.
 • #5
  maszpecha
  Level 2  
  ponieważ wielokrotnie ten temat był poruszany, chciałbym podzielić się swoim doświadczeniem ze zmywarką BOSCH 3 in 1 .Objaw był taki...zmywarka pobierała wodę,ale nie rozpoczynała pracy,lecz spuszczała wodę odrobinkę ,następnie pobierała,i tak w kółko.Dodatkowo zapaliła się kontrolka z kranikiem.Przyczyną był właśnie licznik przepływu małe białe urządzenie z wiatraczkiem( podobne do ślimaka z domkiem w podróży) umieszczone pod płaszczem wodnym z lewej strony na cienkim elastycznym przewodzie zasilającym.Po zdemontowaniu okazało się ,że na stykach w spoczynku jest przerwa ,po dmuchnięciu w rurkę oporność się zmieniała.Wyglądało że działa.Zamówiłem w ciemno koszt 79 złotych+ 19 zł kurier.Z ciekawości też zrobiłem pomiary i też wszystko ok.Jedyna różnica, że wiatraczek obracał się mniej hałaśliwie.Po zamontowaniu nowego zmywarka chodzi jak ta lala .może komuś mój przypadek pomoże.Piszę bo chciałem już wezwać machera do niej,ale jak mi powiedział ,że naprawa 200 zł + dojazd a jeszcze mówił ,że on zabiera sprzęt do siebie na parę dni ...zwątpiłem.Powiem szczerze ,że pomyślałem,że nie dostanę mojej zmywarki z powrotem tylko jakąś przechodzoną babcię:))))Ale warto było:)