Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Poszukuję elektronika który podejmie się naprawy

obcy facet 16 Lip 2009 09:20 3717 7
  • #1 16 Lip 2009 09:20
    obcy facet
    Poziom 10  

Poszukuję osoby która podejmie się naprawy urządzenia rejestrującego temperaturę. W dużym uproszczeniu: na płytce jest stabilizator 12-32V na 12V i niższe i procesor odpowiadający za rejestrację zdarzeń i temperatur oraz obsługę wyświetlacza i drukarki.
    Najczęściej pada jeden z kanałów pomiarowych lub zasilanie (prawdopodobnie - całość nie gada więc może coś jeszcze). Sporadycznie brakuje obsługi drukarki lub wyświetlacza. Mnie wystarczy jak ktoś będzie potrafił zreanimować egzemplarz z uszkodzonym kanałem pomiarowym.

Zainteresowanych proszę o kontakt mailowy cte(malpa)onet.eu - wyślę trochę zdjęć. Szczególnie interesuje mnie ktoś z okolic Częstochowy - mam do naprawy więcej urządzeń (nie tylko rejestratory) a byłbym w stanie na jakiś czas zorganizować również urządzenie sprawne do porównania.

Regulamin, pkt 11:
    W temacie wiadomości należy dokładnie zawrzeć całą istotę wysyłanych informacji.
    W działach serwisowo - naprawczych w tytule należy obowiązkowo podać rodzaj sprzętu, markę i model naprawianego urządzenia jak również, w formie skrótowej lub symbolicznej, charakter uszkodzenia (problemu).

Proszę poprawić.
    [_P_]

• #2 18 Lip 2009 18:01
    obcy facet
    Poziom 10  

Cytat:

Regulamin, pkt 11:
    W temacie wiadomości należy dokładnie zawrzeć całą istotę wysyłanych informacji.
    W działach serwisowo - naprawczych w tytule należy obowiązkowo podać rodzaj sprzętu, markę i model naprawianego urządzenia jak również, w formie skrótowej lub symbolicznej, charakter uszkodzenia (problemu).
    Proszę poprawić.
    [_P_]

No cóż temat miał za mało znaków do wpisania...
    Urządzenie nazywa się Data Cold, model 250T i 250R a producentem jest Carrier Transicold (a w zasadzie to producenta nie znam, robi te rejestratory i dla Carriera i dla np. Euroscana).
    Istoty problemu też nie znam, ale wygląda jak uszkodzenie kanału pomiarowego objawiające się tym, że wskazywana (i rejestrowana) jest temperatura zawyżona np. x2, czasem rejestrator sygnalizuje zwarcie lub przerwę w obwodzie czujnika. Zwykle pada jeden kanał, czasem dwa.
    Czasem cała płyta główna rejestratora jest martwa (np. zmiana wyświetlacza nic nie daje) i tu za przyczynę "nie działania" uważam uszkodzenie elementów zasilania.
    Czasem płyta wyrzuca komunikat "brak drukarki" mimo że drukarka primo jest i secundo jest sprawna (drukuje po wpięciu jej w inny rejestrator). W tym wypadku nie mam pojęcia co nie działa. Pewnie jakiś dzings od sterowania drukarką :)
    Aha - rejestrator składa się z płyty głównej, wyświetlacza ze sterowaniem i drukarki. Najwięcej do naprawy mam płyt od tych rejestratorów, parę wyświetlaczy.

Oprócz tych rejestratorów do naprawy mam też inne wyświetlacze-sterowniki (komplet taki: wyświetlacz z klawiaturą, ale zepsute są elementy płytek drukowanych wyświetlaczy a klawiatura jest ok raczej), które służą do sterowania nastawami agregatów chłodniczych oraz wizualizacji komunikatów pochodzących z elektroniki tych agregatów) i płyty główne do agregatów chłodniczych. Producent: Carrier Transicold. Modele: Vector 1800, Maxima 1300, Zephyr 30S i 540, Xarios (różne modele), Viento (różne modele). Ale nie sądzę żeby ktoś się do tego zabrał bo jak można naprawiać coś co nie wiadomo czym i w jaki sposób steruje? A całego agragatu nie mam i mieć nie będę.

Ze względu na to że jestem tylko zbieraczem tego szrotu, w większości wypadków nie mam pojęcia co w tym jest zepsute. Jak już od kogoś odkupię to zawsze jako "zepsute". I tyle. Z rejestratorami przynajmniej wiem o co biega, z kilku zepsutych i niekompletnych czasem idzie złożyć jeden dobry, dlatego ryzykuję zakup. Ale płyt mi ztego zostało uszkodzonych dużo i chciałbym coś z nimi zrobić...

• #3 05 Sty 2010 19:20
    radekklimat
    Poziom 21  

Regulamin p.15. Proszę poprawić post. [Pablo]

Moderowany przez _PREDATOR_:

Po konsultacji z kolegą moderatorem stwierdziłem, że User wykasował swój post, co wprowadza bałagan na forum, udzielam 4 upomnienia!

• #4 06 Sty 2010 17:04
    obcy facet
    Poziom 10  

Nie jestem już zainteresowany tymi naprawami. Przepraszam, ale już nie ma co naprawiać. Wysłałem do jednego "speca" z tego forum, do Marka M. z Kielc, mój sprzęt + wypożyczony sprawny na wzór i tyle go widziałem. Najpierw ściemy o procesorach, układach i programowaniu - co wiąże się z wydłużeniem naprawy a potem odrzucanie moich telefonów. I tak od lipca do grudnia.
    Dlatego proszę już nie przysyłać ofert i nie podbijać wątku w górę bez potrzeby.

PS Naprawa akurat tego co było zepsute i co chciałem naprawić była jak najbardziej możliwa. Polegała na przelutowaniu dwóch rezystorów i cewki, a zrobił ją inny użytkownik tego forum pod koniec lipca. Cała naprawa trwała tydzień z wysyłkami na Śląsk i "nazad" i kosztowała grosze (i jeszcze dostałem objaśnienienia co i jak naprawiano). A dwie paczki z dwoma identycznymi zestawami jednakowo uszkodzonych sprzętów wysłałem w dwie różne strony Polski tego samego dnia...

• #5 07 Sty 2010 22:30
    stopi
    Poziom 28  

No niestety tak bywa. Carrier Transicold utrudnia skutecznie życie ludziom, ale miałem z tym do czynienia i pomimo uszkodzonego procesora (i paru innych drobnych elementów) dało się go naprawić i załatwić program, procesor oraz nawet schematy.

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1182597.html

Tak czy siak nie są to rzeczy nienaprawialne. Kwestia wiedzy, narzędzi i.. chęci.

• #6 26 Sty 2010 19:22
    radekklimat
    Poziom 21  

Do Stopi

Gratuluje
    Raz ci sie udało a 10 razy spalisz procka
    Miałem tak kiedys z płyta głowna do Xariosa i za pomoca oryginalnego programu do ładowania oprogramowania i specjalnym swtchem niestety płyta padła
    Jak chcesz to moge ci udostepnic program (wsad) ktory nie gubi pamieci oraz program do wgrywania, switcha musisz zrobic sam a wpina sie go miedzy klawiaturke a sterownik w agregacie za pomoca skretki

• #7 18 Maj 2011 09:48
    ADIT
    Poziom 1  

szukam instrukcje obsługi sterownika carrier xarios 500

• #8 18 Maj 2011 10:17
    ANUBIS
    Administrator

Moderowany przez ANUBIS:

Wykopaliska zamykam, proszę zapoznać się z regulaminem forum .
    3.1.19. (13) Zabronione jest publikowanie wpisów w dyskusjach archiwalnych.

ANUBIS