Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Regulacja glowicy po naprawie-jak to zrobic???

mironmiras 26 Maj 2004 11:56 969 2
  • #1 26 Maj 2004 11:56
    mironmiras
    Poziom 2  

Mialem uszkodzana wieze Sony CMT-Cp11 ,tzn podstawka pod glowica sie ulamala wiec domowym sposobem hehe udala mi sie to skleic i wszystko dziala z tym ze glowica wymagala ponownego ustawienia ,sluza do tego dwa otwory przez ktore podczas odtwarzania mozna srubokretem ustawic wlasciwa pozycje glowicy i ja to zrobilem na tzw sluch MOJE PYTANIE BRZMI -JAK TO ZROBIC ZEBY UZYSKAC OPTYMALNE USTAWIENIE .CZY ZA POMOCA OSCYLOSKOPU CZY JEST INNY SPOSOB?-bardzo prosze o wszelkie porady poniewaz jestem w tych sprawach raczej zielony co widac juz po samym poscie :o

0 2
  • #2 26 Maj 2004 13:41
    Panda02
    Poziom 32  

Można to zrobić na wiele sposobów. Beż przyrządów na słuch tak jak Ty to zrobiłeś, a można to zrobic przy pomocy oscyloskopu, ale trzeba mieć do tego nagrana wzorcową taśmę, lub przymajmniej taśmę nagrana na sprawnym dobrej klasy magnetofonie. Na taśmie powinny znaleźć się sygnały testowe o określonych częstotliwościach i określonych poziomach. Przy odtwarzaniu na wyjście podłącza się oscyloskop i reguluje się głowicę tak, aby uzyskać minimum zniekształceń i przesłuchów miedzy ścieżkami i równych poziomów sygnału w kanałach. Regulację przeprowadza się kilkakrotnie do uzyskania optymalnych rezultatów. Można to zrobić przy pomocy miernika mierząc napięcia na wyjściach kanałów, ale też jest potrzebna taśma testowa i trudno zoptymalizować zniekształcenia. Generalnie jeśli wyregulowałeś na słuch i jesteś zadowolony to tak zostaw.

0
  • #3 26 Maj 2004 21:41
    kaem
    Poziom 26  

Panda02 napisał:
    Generalnie jeśli wyregulowałeś na słuch i jesteś zadowolony to tak zostaw.

Racja ale kaseta która służy do regulacji "na słuch" musi być sprawdzona, tzn. musi być nagrana na porządnym magnetofonie, z porządnie wyregulowaną głowicą, jeżeli to ma być wzorzec. Sama kaseta też musi być dobrej jakości. Najlepiej kupując nowy magnetofon, zrobić sobie zaraz taki wzorzec, póki głowice i tor przesuwu taśmy są nie zużyte. Przy wymianie głowicy będzie jak znalazł - będzie to dość dokładnie odpowiadać Twojemu ustawieniu fabrycznemu.

0