logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Router Asmax AR-704g - neostrada sie nie synchronizuje!

poil137 21 Lip 2009 12:13 4556 7
REKLAMA
  • #1 6804648
    poil137
    Poziom 13  
    Posty: 81
    Pomógł: 5
    Ocena: 2
    Witam!
    Kupilem router Asmax AR-704g i mam problem z synchronizacja tego routera z neostrada. Mianowicie caly czas miga dioda ADSL tzn. modem sie nie synchronizuje. Polaczenia Wi-Fi i LAN dzialaja bez problemu. Ponizej umieszczam log z dzialania urzadzenia

    Podaje rowniez ustawienia polaczenia z internetem:

    Router Asmax AR-704g - neostrada sie nie synchronizuje!

    Router Asmax AR-704g - neostrada sie nie synchronizuje!

    Router Asmax AR-704g - neostrada sie nie synchronizuje!


    Jesli ktos mial takie same problemy lub wie jak to naprawic to prosze o pomoc.

    Logi proszę dodawać jako załącznik.
    Gusioo.
    Załączniki:
    • log.txt (1.96 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #2 6804687
    hicat
    Poziom 30  
    Posty: 1048
    Pomógł: 152
    Ocena: 36
    Sprawdzałeś na innym modemie / routerze czy się synchronizuje. Jeśli nie to masz problem po stronie dostawcy.
  • REKLAMA
  • #3 6804785
    poil137
    Poziom 13  
    Posty: 81
    Pomógł: 5
    Ocena: 2
    Mam drugi modem od neostrady i na nim internet dziala bez zarzutu (teraz z niego pisze). Cos jest z ustawieniamy albo z tym routerem :/ .
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #4 6804787
    Tommy82
    Poziom 41  
    Posty: 12141
    Pomógł: 455
    Ocena: 1073
    Może być problem po stronie dostawcy.
    Ostatnio neo coś robi psikusy, wczoraj wieczorem u znajomego był dokładnie identyczny porblem.
  • Pomocny post
    #5 6806783
    hudy87
    Poziom 17  
    Posty: 146
    Pomógł: 21
    Ocena: 7
    Ustaw sobie Multiplexing na Vc-Mux i Modulacje na ADSL_G.dmt.
  • #6 6808486
    poil137
    Poziom 13  
    Posty: 81
    Pomógł: 5
    Ocena: 2
    Niestety po ustawieniach zapropowanych przez hudy87 nadal to samo. Dzisiaj zostawilem wlaczony router (i podpiety do linii) na noc i nic. Nadal ten sam objaw.
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #7 6808701
    hudy87
    Poziom 17  
    Posty: 146
    Pomógł: 21
    Ocena: 7
    poil137 napisał:
    Niestety po ustawieniach zapropowanych przez hudy87 nadal to samo. Dzisiaj zostawilem wlaczony router (i podpiety do linii) na noc i nic. Nadal ten sam objaw.


    No cóż to ustawienia wydaja sie być prawidłowe, po analizie loga zauważyłem ze modem nie może automatycznie pobrać DNS od ISP wklep je sobie statycznie na routerze nie pamietam juz dokladnie w jakiej zakladce sa ale powinny gdzieś tam być

    DNS od TP:
    194.204.159.1
    217.98.63.164


    Martwi mnie tylko to: netMakeChannDial: err=-3001 rn_p=804a2010

    err=-3001 oznacza: configured incoming call only, outgoing call fails, musisz zmienić kierunek połączeń na outgoing lub both.

    Daj screeny z pozostałych zakładek konfiguracyjnych, oraz obowiazkowo z Diagnostics



    Napisz nam jaka masz wgrana wersje firmware na routerze?
  • #8 6821471
    poil137
    Poziom 13  
    Posty: 81
    Pomógł: 5
    Ocena: 2
    Witam!

    Dziękuje hudy87 za naprowadzenie. Z tymi DNS'ami to nie dalo sie ich wprowadzic a co do firmware, to rozkreciłem ten router i na jednej pamięci widniał napis (RUE0.C2) a ja mialem softa zainstalowanego w tym routerze RUEO. B1. Sciągnąłem firmware RUE0.C2 ze strony producenta, zainstalowalem i router łączy sie w 15 sekund!

    Dziękuje wszystkim za pomoc!

    PS. Temat zamykam i rozdaje punkty!

Podsumowanie tematu

✨ Problem dotyczył braku synchronizacji routera Asmax AR-704g z usługą Neostrada, objawiającego się migającą diodą ADSL, mimo poprawnego działania połączeń Wi-Fi i LAN. Sprawdzono, że problem nie leży po stronie dostawcy, gdyż inny modem działał poprawnie na tej samej linii. Sugerowano zmianę ustawień routera, takich jak Multiplexing na Vc-Mux oraz modulację na ADSL_G.dmt, jednak bez efektu. Analiza logów wykazała błąd err=-3001, wskazujący na nieprawidłowy kierunek połączeń (configured incoming call only), co wymagało zmiany na outgoing lub both. Próbowano także ręcznego ustawienia statycznych serwerów DNS TP, jednak nie udało się ich wprowadzić. Ostateczne rozwiązanie stanowiła aktualizacja firmware routera do wersji zgodnej z oznaczeniem pamięci (RUE0.C2), co umożliwiło synchronizację w ciągu 15 sekund.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA