Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Router asmax ar704g brak synchro z internetem

20 Mar 2008 22:25 3129 6
  • Poziom 27  
    Witam mam taki problemik z tym ruterem otoz sprawa wyglada tak podlaczony jest do lini telefonicznej TP czyli neostrada . Zrobiona jest siec za pomoca WiFi kompy sie widza wszystko ladnie chodzi tylko brak jest neta na kazdym kompie wyskakuje brak polaczenia z internetem czy jakos tak a powiem ze w sieci ladnie sie widza wszystko jest ok . Nie wiem jak sie zabrac do tej konfiguracji . Moze ktos mnie naprowadzic jak zaczac ? . Ale tak na chlopski rozum :) pozdrawiam Ps. czytalem juz temat konfiguracji rutera do neo ale dalej nie kumam o co chodzi . Jakie adresy ip poustawiac zeby bylo ok ?
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    zrób tak:
    1wszy komputer
    IP: 192.168.1.1
    maska podsieci: 255.255.255.0
    Brama 192.168.1.1
    Serwer DNS 192.168.1.1

2gi komputer
    IP: 192.168.1.2
    Brama 192.168.1.1
    Serwer DNS 192.168.1.1

ALBO automat - przypisywanie przez dhcp.

___
    Konfiguracja
    -Otwierasz przeglądarkę wpisujesz 192.168.1.1

Po zalogowaniu mamy do dyspozycji kreatora, który w szybki sposób pomoże nam skonfigurować połączenie z usługą neostrady i zmienić hasło dostępu do urządzenia. Aby uruchomić kreatora klikamy na zakładkę Quick Start.

Po uruchomieniu kreatora klikamy na przycisk Next

Następnie kreator poprosi nas o wpisanie nowego hasła do urządzenia. Wpisujemy je i potwierdzamy. Klikamy Next.

NEOSTRADA

Kolejnym krokiem jest wybranie połaczenia

Teraz musimy podać nazwę użytkownika i hasło które dostaliśmy przy rejestracji do Neostrady.

W poniższych polach VPI i VCI wpisujemy odpowiednio dla Neostrady 0 i 35. W polu Connection Type pozostawiamy PPPoE LLC.

Klikasz na next

Kreator informuje nas o tym że szybka konfiguracja została zakończona. Aby zapisać zmiany musimy kliknąć na przycisk Next. W trakcie zapisywania powinno nam wyskoczyć ponownie okienko logowania, gdzie logujemy się ponownie z nowym hasłem.

Wszystko powinno działać.
  • Poziom 27  
    Oki Sproboje tak jak napisales zobacze , jeszcze zapomnialem napisac ze kontrolka ppp sie nie pali a kontrolka Adsl miga , kontrolka WiFi ladnie sobie miga jakby otrzymywala dane , czyli krotko mowiac padlo cale polaczenie tylko od neta ? Bynajmniej ja tak mysle ale niech ktos to jeszcze potwierdzi
    :) Ps. Komputerow jest 3 a konfiguracje mam na dwa
  • Poziom 23  
    3ci komputer
    IP: 192.168.1.3
    Brama 192.168.1.1
    Serwer DNS 192.168.1.1

Ale lepiej na początku zostaw na automat.

Ustaw Żeby Neostrada chodziła, żeby się internet wczytywał, a później ewentualnie ustaw IP wewnętrzne na stałe.
  • Poziom 27  
    no wlasnie sprawa jest tego typu ze zresetowalem rutera ustawilem tak jak napisales i lipa nic wszedzie 0
    ip maska i dns 0 nie wiem juz co robic skonczyly mi sie pomysly ;/

ps. mam wszystko na automat na manualu nie chcialo chodzic

siec dziala ale neo dalej nie chodzi
  • Poziom 23  
    Napisz na GG
    haslo qwer00
  • Poziom 27  
    Niestety okazalo sie ze wina lezy po stronie TP (jak zwykle ) w krosofnicy bylo zle poustawiane ;/ z gory dzieki za zainteresowanie pozdrawiam temat zamykam