logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Szukam urządzenia USB z więcej niż 28 wyjściami do sterowania żarówkami

kar694 26 Lip 2009 11:07 1158 4
REKLAMA
  • #1 6822411
    kar694
    Poziom 12  
    Posty: 86
    Pomógł: 2
    Ocena: 1
    witam czytelników

    Od dawna zainteresowany jestem różnymi typami sterowań tzw: PC control, które realizowane są przez mikrokontrolery.
    Przeszukując "nowości" z tego działu technologii dotarłem do ciekawego urządzenia podłaczonego przez USB oferującego 28 wyjść którymi można sterować (wł/wył).
    Czy ktoś z Was zna podobne urządzenie, które ma większą ilość obsługiwanych owych wyjść?

    zapraszam do linka http://www.pc-control.co.uk/pchawk_info.htm

    Może jakiś schemacik takiego urządzonka ? :D

    Pozdro
  • REKLAMA
  • #2 6829213
    me_super
    Poziom 29  
    Posty: 1692
    Pomógł: 1
    Ocena: 44
    kar694 napisał:
    witam czytelników

    Od dawna zainteresowany jestem różnymi typami sterowań tzw: PC control, które realizowane są przez mikrokontrolery.
    Przeszukując "nowości" z tego działu technologii dotarłem do ciekawego urządzenia podłaczonego przez USB oferującego 28 wyjść którymi można sterować (wł/wył).
    Czy ktoś z Was zna podobne urządzenie, które ma większą ilość obsługiwanych owych wyjść?

    zapraszam do linka http://www.pc-control.co.uk/pchawk_info.htm

    Może jakiś schemacik takiego urządzonka ? :D

    Pozdro



    Ano zna: http://sine.ni.com/nips/cds/view/p/lang/en/nid/205180

    96 dwukierunkowych wejść/wyjść; na USB.
  • REKLAMA
  • #3 6829484
    Adi880
    Poziom 2  
    Posty: 2
    Ocena: 1
    a nie taniej byłoby zastosować jakąś ATMegę + konwerter usb->RS232, ewentualnie dodatkowe kostki wejść/wyjść? i mamy wtedy wiele mniejszym kosztem praktycznie dowolną liczbę wyjść.
  • REKLAMA
  • #4 6840863
    Infinyty
    Poziom 13  
    Posty: 64
    Pomógł: 2
    Ocena: 1
    Tylko poco komu aż 96 wejść/wyjść?
  • #5 6841945
    cirrostrato
    Poziom 38  
    Posty: 4874
    Pomógł: 284
    Ocena: 952
    To ja może wtrącę się ale mocno retro:dowolny(powiedzmy min. 386) okrojony PC-et z wolnym złączem(-ami) ISA,karta ISA ,,krótka"z 8255 i kilkoma innymi starociami(7408,74688,74245) na pokładzie(kiedyś zmontowałem nawet w pająku) i jest 24 linie we/wy w standardzie TTL,oprogramowanie QBasic (pod DOS-em) ,komend obsługujących taką kartę można się nauczyć w 10 min,można stosować kilka kart jednocześnie(standardowo do czterech),linie ustawione jako wyjścia mają zatrzaski.Kiedyś to był standard i miganie kilkudziesięcioma diodkami(lub żarówkami po dodaniu stosownych triaków) nie było problemem.Dokładne opisy w książkach z lat 90-tych,były sprzedawane(dawna historia) gotowe dwustronne PCB.
REKLAMA