Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.
 • #1
  labik
  Level 18  
  Jak wyciągnąć kod z radia blaupunkt Renault HQ RDS ?? Kod siedzi niby w MCU. Jak sie do niego zabrać ??
 • #2
  fiszer
  Level 18  
  Starter kit st-profesjonalnie.
  Calkulator-mniej profesjonalnie.
 • #3
  adam white
  Level 27  
  Dobra rada: jeśli radio nie było robione i zmieniany kod to tylko kalkulator. Mniej będzie kosztować i bezpieczniej dla radia.
 • #4
  ghub
  Level 16  
  Każdy wie tam siedzi ST 7282 to prościzna niby 5 minut no kalkulator jest dla początkujących prawda (fiszer).
  Pozdrawiam
 • #5
  djlj24
  Car audio specialist
  A jak ktoś podrapie numerki to się zaczyna płacz i zgrzytanie zębów.
  Na szczęście są tacy co potrafią to zrobić.
 • #6
  ghub
  Level 16  
  djlj24 zawsze jeszcze zostaje wygrawerowany nr no chyba że wcześniej ktoś takie radyjko potraktował flexem lub innym cholerstwem lecz to jest racja nie ma to jak fejsik i czytanie motki tylko trzeba mimo wszystko wiedzieć co i gdzie .
  pozdrawiam
 • #7
  labik
  Level 18  
  Potrzebowałem informacji np jak odczytać ST 7282. Ze taki jest to wyczytałem w carbazie.
 • #8
  djlj24
  Car audio specialist
  No to mocny jesteś. Znam tylko kilka osób co to potrafią, a działajacy programator do ST to ciągle niezły towar na wymianę.
 • #9
  ghub
  Level 16  
  Leszek Ty wiesz i ja wiem że odczytać ST jest ciężko lecz Pan (fiszer )twierdzi że taki sposób jest bardziej profesjonalny przy czym jak ktoś nie wie w czym siedzi kod w takim radiu to raczej ciężko będzie mu sczytać 7282 .
  Osobiście nie czytam tego procka on jednak jeszcze należy do rodzynków , wolę mniej profesjonalny sposób czyli uruchomienie po seryjnym .To była tylko aluzja do tematu.
  Pozdrawiam
 • #10
  djlj24
  Car audio specialist
  A teraz mała zagadka. Jak zrobić bez programatora aby to radio odpalało się bez kodu. Bo już wiele takich spotkałem i co ciekawe zachowywały się poprawnie.
  Ktoś kiedyś na forum opisał na ten procek metodę kamikaze, ale widać w wielu przypadkach zadziałała - co prawda w niektórych padł RDS.
 • #11
  fiszer
  Level 18  
  Ludzie kalki są dla matołów.
  Dziecko przeliczy.
  Kalki rozbijają mnie na kawałeczki.
  Radia powinni robić ludzie co się na tym znają a nie mam calka i jestem spec.
  Pozdrawiam i jeśli kogoś obraziłem to naprawde niechcąco.
 • #12
  djlj24
  Car audio specialist
  Fiszer masz rację. Dlatego specjaliści zmieniaja kody a potem ludziska płacą kaskę partolowi od kalka i dają i tak do zrobienia jak za dużo razy wpiszą nie ten kod ;). I płącą 2 razy więcej.
 • #13
  adam white
  Level 27  
  Kalkulator jest takim samym narzędziem, jak programator. Jeśli mam do wyboru odczytać kod kalkulatorem w ciągu kilkunastu sekund, a czytać ten kod z procesora St72 w czasie kilkunastu - kilkudziesięciu minut (zależy od wprawy, sposobu czytania i programatora), to dla mnie szczytem głupoty byłoby nie skorzystać z pierwszego. Zwłaszcza, że przepusty w H0 nie są najwyższej jakości i bezpieczniej ich niepotrzebnie nie nagrzewać, a kalkulator NA PEWNO nie zostawi śladów i przypadkowo nie uszkodzi radia. :)

  A tak się składa, że miałem okazję korzystać z tego programatora - od razu mówię nie własnego - na długo przed powstaniem tego forum. Zrobienie H0 kosztowało wtedy 80-100zł, ominięcie karty 100-150zł, radio z kartą 200zł. Teraz nikt nie zapłaci za H0 więcej, niż 50zł, a radio na kartę można zrobić PROFESJONALNIE (bez problemów z mute) z kartą za max. 120-130zł (koszt karty 70-80zł).
  I wreszcie - co z nowymi Fordami do procesorów których nie ma dostępnych programatorów - też Kolego Fisher kalkulator jest be? :D
 • #14
  fiszer
  Level 18  
  Wszystkie calki są be ponieważ obniżają poziom wiedzy, gdyby ich nie było to pewnie by się znalazł sposób na nowe fordy i na inne radia nie do zrobienia.
  Calki istnieją i chyba już tak zostanie ale dlaczego nikt nie poda algorytmu żeby policzyć sobie samemu, żeby zobaczyć jak to działa?
  Powiecie że nie poda bo calki są płatne-bzdura w internecie jest ich pełno te legalne i te mniej legalne.
  Niedawno nawet znalazłem takiego mniej legalnego na elektrodzie [czech chyba].
  pozdrawiam fiszer :cry:
 • #15
  adam white
  Level 27  
  Nic nie stoi na przeszkodzie (tylko: czas, chęć i wiedza :) ), by "wypruć" algorytm z programu lub wygenerować tyle kodów aby samemu go rozpracować. Nie wszyscy twórcy kalkulatorów sami doszli do wiedzy o algorytmach na podstawie przesyłanych im numerów seryjnych z odpowiadającymi im kodami.
  A chyba nawet na tym forum przewinął się kiedyś algorytm do starszych Fordów.
 • #16
  djlj24
  Car audio specialist
  Znam człowieka, który rozpracował te wpisywane bezpośrednio Blaupunkty. I naprawdę się nad tym napracował.