Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy umie ktoś rozszyfrować wyniki testu serwisu samsunga?

jak2006 05 Sie 2009 10:26 1955 14
  • #1 05 Sie 2009 10:26
    jak2006
    Poziom 9  

Otrzymałem telefon samsung F480 z serwisu i wg nich wszystko jest ok. Natomiast nie mogę odbierać żadnych rozmów, sms (abonent czasowo niedostępny), jak twierdził inny serwis popsuty jest jakiś moduł anteny wewnętrznej (dlatego przesłali go dalej). Czy mógłby mi ktoś odczytać wyniki testu? http://wklej.org/id/130746/ Będę niezmiernie wdzięczny.

0 14
  • #2 05 Sie 2009 10:32
    eslodowy
    Poziom 31  

To wynik testu z maszynki do sprawdzania parametrów sieci. Zanim odebrałeś telefon z serwisu trzeba było wykonać połączenie na miejscu. Zanieś jeszcze raz.

0
  • #3 05 Sie 2009 10:39
    jak2006
    Poziom 9  

Jestem całkowitym laikiem w tej materii. Telefon odbierałem w pkt. serwisowym, oczywiście z rozładowaną baterią, a ładowarki nie mieli. Dołączyli mi ten test plus test z kalibracji baterii i stwierdzili że telefon jest ok. wskazuje na to włąsnie ten test, a problem może być w karcie sim. Sprawdziłem sim u operatora i w innych tel. i jest ok. Serwis nie chce mi uznać reklamacji bo twierdzi, że wynik tego testu wskazuje, iż telefon odpowiada wszelkim normom producenta, a z anteną jwew. est wszystko ok. Błędne koło...

0
  • #4 05 Sie 2009 10:46
    eslodowy
    Poziom 31  

Ja bym nie odebrał telefony z takiego serwisu, mogli Ci wepchnąć całkowicie niedziałający telefon. Co to za serwis że nie maja baterii/ładowarki, gdzie jest napisane że to Twój telefon, na tej maszynie mogli postawić co chcieli, na teście nie widzę nr imei. Zadzwoń do samsung polska, powiedź co się stało i jak zastałeś potraktowany i co masz z tym zrobić. Nie mam wzoru ale można próbować dochodzić roszczeń z racji niezgodności towaru z umową u sprzedawcy (nie z gwarancji a z ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej z dnia 27 lipca 2002 r.)

0
  • #5 05 Sie 2009 10:54
    jak2006
    Poziom 9  

Dzwoniłem do Samsunga! odpowiedzieli mi, że skoro telefon wg. serwisu spełnia ich normy, to wszystko jest ok. Jak zapytałem czy to znaczy, że wg. samsunga potrzebuję dwóch telefonów jednego do wykonywania połączeń, a drugiego do odbierania do stwierdził, że to nie ich problem tylko serwisu. Więc znowu wysłałem do CCS, a jak mi zwrócą to wyśle tel. z tłumaczeniem na angielski do Korei!

0
  • #6 05 Sie 2009 11:27
    eslodowy
    Poziom 31  

A gdzie kupiłeś telefon?

0
  • #7 05 Sie 2009 13:36
    jak2006
    Poziom 9  

W Playu, ale do nich nie mam pretensji zachowali się w porządku. Chodzi mi , o to czy ktoś rozumie się na tym ich teście i potrafi powiedzieć, czy rzeczywiście sprawdzali sprawność anteny wewnętrznej.

0
  • #8 05 Sie 2009 18:37
    tomi44
    Poziom 14  

podobnie mam z J700.
    Telefon dwa razy był w serwisie (CCS) i za drugim razem dostałem wynik testu a oprócz tego broszurkę informującą co wpływa na jakość transmisji i propagacji fal elektromagnetycznych, gdzie w SAMSUNGACH jest antena i jak mam trzymać aparat w trakcie rozmowy aby nie dochodziło do zakłóceń. Tylko ja, z górą od 10 lat, w podobnych warunkach korzystałem z różnych aparatów, różnych producentów i nie miałem takich problemów oraz nie zastanawiałem sie jak mam trzymać aparat by nie dochodziło do przerw w słyszalności.
    Wysłałem maila do Samsunga i odpowiedź otrzymałem mniej więcej takiej treści "że jak mi się nie podoba lokalny serwis to mogę skorzystac z innego lokalnego serwisu". Odpowiedź była z błędami gramatycznymi co sugeruje, że była pisana w pospiechu. Widać mają dużo takich spraw.
    Aby oszczędzic sobie irytacji powróciłem do starej Nokii 3510 i zastanawiam się co dalej z tym g.. zrobić.
    Dobrze, że jest to tylko telefon za 1 PLN a chciałem kupić telewizor Samsunga. W każdym razie po tym incydencie odradzam komukolwiek telefony firmy Samsung i osobiście jestem coraz bardziej przekonany, że nazwę Samsung powinno wymawiać się SZAJSUNG.

0
  • #9 05 Sie 2009 21:27
    plustek
    Poziom 31  

Test robiony był tylko w pasmie GSM. Nie widzę testu WCDMA. Jak telefon pracuje w trybie podwójnym, dzieją się właśnie cuda z zasięgiem, nie ma znaczenia czy to Samsung, Nokia, SE czy inny. Jak masz telefon ustawiony w trybie podwójnym, a np uszkodzona jest część WCDMA, serwis olał naprawę i wykonał tylko test GSM...

0
  • #10 06 Sie 2009 07:30
    jak2006
    Poziom 9  

Dzięki Plustek, właśnie uzyskałem informacje z CCS, że zresetowali telefon, wykonali testy (te same co wcześniej) i wszystko jest ok. Teraz mam konkretny argument, jakich testów mi nie przeprowadzili.

A na marginesie zaczynam się czuć jak pieniacz...

0
  • #11 06 Sie 2009 09:06
    gsmangel
    Użytkownik obserwowany

Podważam wiarygodność tego z powodu braku imeia. A i ten test jakiś podejrzany. Zgłoś się z tym do urzędu ochrony konsumenta.

0
  • #12 06 Sie 2009 11:07
    doozzer
    Poziom 15  

"CCS".... Mialem kilka szt. telefonów,które wróciły z CCS z nie uwzględnioną gwarancją (zaplombowane przez CCS) a w środku masakra na PCB. Czy tylko ja mam takie doświadczenie, czy faktycznie CCS stawia na partaczy...?

0
  • #13 07 Sie 2009 10:38
    eslodowy
    Poziom 31  

Co do rzecznika praw konsumenta tu można zasięgnąć informacji:
    0 800 800 008
    http://www.skp.pl/
    www.uokik.gov.pl
    Należy pamiętać, że gwarancja to co innego, a dochodzenie praw z ustawy to co innego.
    Ustawa o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu cywilnego z dnia 27 lipca 2002 r. (Dz. U. 141 poz. 1176)

0
  • #14 07 Sie 2009 17:42
    jak2006
    Poziom 9  

Ręce opadają, CCS przesłał mi dzisiaj telefon, tym razem załozył mi sim locka z nowym oprogramowaniem...., a aparat nie miał go już przy kupnie, więc odmówiłem przyjęcia, jednocześnie dodając, iż przeprowadzono testy jedynie sieci GSM, a zapomniano o testach WCDMA (co by to nie znaczyło, dziękuję Plustek!) Czy wszystkie serwisy Samsunga tak wygladają czy polecacie jakiś inny, bo CCS to totalna porażka?

0
  • #15 07 Sie 2009 20:42
    plustek
    Poziom 31  

WCDMA to nic innego jak UMTS (sieci 3G). Regenersis w Jankach naprawia Samsungi od jakiegoś czasu.

0
  Szukaj w 5mln produktów