Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

HP Pavilion DV-6000 - ciemność na matrycy i sygnały dźwięk.

darkow82 10 Aug 2009 21:38 6038 4
    darkow82
    Level 10  
    Witam,
    Od jakiegoś czasu mam problem z laptopem przy włączeniu słychać 4 sygnały (jeden długi i 3 krótkie). i czarny ekran. Jak się pozostawi na jakies 20 minut , wyłączy i włączy ponownie to uruchamia się. Jednak problem pojawia się coraz częściej.

Dodano po 17 [minuty]:

Wydaje 3 dżwięki jeden długi i 2 krótkie
    kodd
    Level 32  
    Beep - wszystko OK!
    Dwa Beeps - POST/CMOS Error
    Jeden długi , jeden krótki - Motherboard Problem
    Jeden długi, dwa krótkie - Video Problem
    Jeden długi, trzy krótkie - Video Problem
    Trzy długie - Keyboard Error
    Powtarzający się długi - Memory Error
    Sygnał syreny - CPU Overheating.
    poldruk
    Level 20  
    Bez bliższego przyjrzenia się trudno arbitralnie stwierdzić co jest uszkodzone.
    Jednak jak słyszę DV6000 to aż chce się automatycznie wydać ekspertyzę z zamkniętymi oczami i powiedzieć poraz enty "CHIPSET".
    Na wiosnę bywało że pięć takich z serii DV6000 i DV9000 trafiało do naszego serwisu i miało się wrażenie, że to jakaś pandemia.
    A konkretniej jest to wada fabryczna i została opisana między innymi tutaj: http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/document?docname=c01087277&cc=us&dlc=en&lc=en&jumpid=reg_R1002_USEN
    76_21
    Level 14  
    Mam ten sam problem,4 sygnały = jeden długi i 3 krótkie. Matryca się nie podświetla , zewnętrzny monitor nic.

Jak to jest z lapami Hp!?
    Bardzo ładny wygląd i staranne wykonanie ,ale jest jedno duże ale, gdy chciałem go wyczyścić to 3 ostatnie srubki które wykęciłem były od wiatraka który był tak zafajdalony że hohoho ,jedna szczelinka była tylko wolna która oddawała ciepło. Uważam ze z tego powodu [zaniedbania i braku przeczyszczania sprężonym powietrzem ] procesor grafiki osiągnął taką temperaturę że sie podsmażył i odlutował.
    Projektant nie przemyślał sprawy a przecież nie wszyscy muszą o takich sprawach pamiętać albo mieć świadomość o czyszczeniu laptopa PC,ta dużo osób kupuje i pracuje nie myśląc o czyszczeniu ,no ewentualnie gdy upadnie to inna sprawa...ma działać, jak coś się popsuje to na gwarancje lub do servisu.
    Szkoda że w tym modelu nie da się odkręcić klapeczki od procesora /radiatora i wyczyścić syf zebrany w środku.

Dodam jeszcze że kilka dni temu na giełdzie komputerowej przy Gusie pytałem o koszt naprawy, uświadomiono mnie że bedzie to kosztować ok 900 pln- załamka////
    ale znalazłem fajny serwis za ponad połowę ceny .jesli ktos bedzie potrzebował to prosze wklepać nazwe lapka do najbardziej popularnego targowiska on line w polsce.

Mam nadzieje że producenci zaczną robić tak laptopy jak firma Compaq przynajmniej te starsze modele bądź już nie działająca firma BlueMobility teraz to chyba Compal : )

peace

Tak wyglądał radioator po roku czasu użytkowania : foto=

Alienzorg
    Level 15  
    poldruk wrote:
    Bez bliższego przyjrzenia się trudno arbitralnie stwierdzić co jest uszkodzone.
    Jednak jak słyszę DV6000 to aż chce się automatycznie wydać ekspertyzę z zamkniętymi oczami i powiedzieć poraz enty "CHIPSET".
    Na wiosnę bywało że pięć takich z serii DV6000 i DV9000 trafiało do naszego serwisu i miało się wrażenie, że to jakaś pandemia.
    A konkretniej jest to wada fabryczna i została opisana między innymi tutaj: http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/document?docname=c01087277&cc=us&dlc=en&lc=en&jumpid=reg_R1002_USEN

Witam

Jeszcze seria DV-2000.