Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP Pavilion DV-6000 - ciemność na matrycy i sygnały dźwięk.

darkow82 10 Sie 2009 21:38 5312 4
  • #1 10 Sie 2009 21:38
    darkow82
    Poziom 9  

Witam,
    Od jakiegoś czasu mam problem z laptopem przy włączeniu słychać 4 sygnały (jeden długi i 3 krótkie). i czarny ekran. Jak się pozostawi na jakies 20 minut , wyłączy i włączy ponownie to uruchamia się. Jednak problem pojawia się coraz częściej.

Dodano po 17 [minuty]:

Wydaje 3 dżwięki jeden długi i 2 krótkie

• #2 11 Sie 2009 16:00
    kodd
    Poziom 32  

Beep - wszystko OK!
    Dwa Beeps - POST/CMOS Error
    Jeden długi , jeden krótki - Motherboard Problem
    Jeden długi, dwa krótkie - Video Problem
    Jeden długi, trzy krótkie - Video Problem
    Trzy długie - Keyboard Error
    Powtarzający się długi - Memory Error
    Sygnał syreny - CPU Overheating.

• #3 11 Sie 2009 20:16
    poldruk
    Poziom 20  

Bez bliższego przyjrzenia się trudno arbitralnie stwierdzić co jest uszkodzone.
    Jednak jak słyszę DV6000 to aż chce się automatycznie wydać ekspertyzę z zamkniętymi oczami i powiedzieć poraz enty "CHIPSET".
    Na wiosnę bywało że pięć takich z serii DV6000 i DV9000 trafiało do naszego serwisu i miało się wrażenie, że to jakaś pandemia.
    A konkretniej jest to wada fabryczna i została opisana między innymi tutaj: http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/document?docname=c01087277&cc=us&dlc=en&lc=en&jumpid=reg_R1002_USEN

• #4 22 Wrz 2009 03:58
    76_21
    Poziom 14  

Mam ten sam problem,4 sygnały = jeden długi i 3 krótkie. Matryca się nie podświetla , zewnętrzny monitor nic.

Jak to jest z lapami Hp!?
    Bardzo ładny wygląd i staranne wykonanie ,ale jest jedno duże ale, gdy chciałem go wyczyścić to 3 ostatnie srubki które wykęciłem były od wiatraka który był tak zafajdalony że hohoho ,jedna szczelinka była tylko wolna która oddawała ciepło. Uważam ze z tego powodu [zaniedbania i braku przeczyszczania sprężonym powietrzem ] procesor grafiki osiągnął taką temperaturę że sie podsmażył i odlutował.
    Projektant nie przemyślał sprawy a przecież nie wszyscy muszą o takich sprawach pamiętać albo mieć świadomość o czyszczeniu laptopa PC,ta dużo osób kupuje i pracuje nie myśląc o czyszczeniu ,no ewentualnie gdy upadnie to inna sprawa...ma działać, jak coś się popsuje to na gwarancje lub do servisu.
    Szkoda że w tym modelu nie da się odkręcić klapeczki od procesora /radiatora i wyczyścić syf zebrany w środku.

Dodam jeszcze że kilka dni temu na giełdzie komputerowej przy Gusie pytałem o koszt naprawy, uświadomiono mnie że bedzie to kosztować ok 900 pln- załamka////
    ale znalazłem fajny serwis za ponad połowę ceny .jesli ktos bedzie potrzebował to prosze wklepać nazwe lapka do najbardziej popularnego targowiska on line w polsce.

Mam nadzieje że producenci zaczną robić tak laptopy jak firma Compaq przynajmniej te starsze modele bądź już nie działająca firma BlueMobility teraz to chyba Compal : )

peace

Tak wyglądał radioator po roku czasu użytkowania : foto=

• #5 22 Wrz 2009 08:02
    Alienzorg
    Poziom 15  

poldruk napisał:
    Bez bliższego przyjrzenia się trudno arbitralnie stwierdzić co jest uszkodzone.
    Jednak jak słyszę DV6000 to aż chce się automatycznie wydać ekspertyzę z zamkniętymi oczami i powiedzieć poraz enty "CHIPSET".
    Na wiosnę bywało że pięć takich z serii DV6000 i DV9000 trafiało do naszego serwisu i miało się wrażenie, że to jakaś pandemia.
    A konkretniej jest to wada fabryczna i została opisana między innymi tutaj: http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/document?docname=c01087277&cc=us&dlc=en&lc=en&jumpid=reg_R1002_USEN

Witam

Jeszcze seria DV-2000.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME