Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sagem MC920

27 Gru 2002 11:13 2484 7
  • Poziom 12  
    Witam
    Przyniósł mi szwagier sagem'a MC920 na którym pokazuje się przy włączaniu napis SAGEM i po chwili znika. Szukałem eeprom'a na płycie i prawdę mówiąc niebardzo mogę go znależć. Wiem, że ma on 64k i to wsio. Pierwszy raz robię sagem'a i nie bardzo mogę się połapać w nim. Szwagier zaklina się że nic nie było przy telefonie kombinowane.
  • Spec od GSM
    eeprom jest na samym dole od strony klawiatury, albo emulowany we fleszu.
  • Poziom 21  
    Zobacz jak masz plyte od strony klawiatury to dolna lewa strona zaraz obok zlacz systemowego najczesciej ma 14 pinow ten eeprom .Posylam Ci zawartosc tego eeproma mozesz sprobowac ale jesli Ci to nie pomoze to wtedy jest bardzo kiepsko naprawic to cos , oczywiscie da sie to zrobic ale ile przy tym zachodu ....
  • Poziom 20  
    Eprom ma prawdopodobnie 14 pin ale wyprowadzenia tak samo tulko skrajne po 2 nogi pomiń
  • Poziom 12  
    Na stronie klawiatury nie ma eeproma i właśnie w tym tkwi problem. Jest za to po drugiej stronie płyty i ma symbol 4641. Zalazłem opis w necie, że może to być EEPROM X24641 (CMOS Serial E2PROM) w obudowie SOIC ale ten pierwszy jest w innej (obudowie oczywiście).
  • Poziom 12  
    Aha, jeszcze nie dodałem, że nie ma żadnej komunikacji z telefonem.
  • Spec od GSM
    komunikacja jest tylko musisz popatrzec z predkoscia transmisji
  • Poziom 12  
    Niestety, sprawdzałem na wszelkich prędkościach i nic.