Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
MetalWork
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

golf III 1.9 tDI problem z centralnym zamkiem

27 Sie 2009 22:58 6150 19
  • Poziom 11  
    witam.
    centralny zamek jest, ale od strony kierowcy nie dziala. otwieraja sie tylko drzwi kierowcy po przekreceniu kluczyka.

Od strony pasażera wszystko działa.

Pozatym mam w kluczyku przycisk, on tez nie działa.

Chciałbym zeby działał centralny sterowany włąsnie tym przyciskiem.

Prosze o rady i pomoc.

Proszę poprawić pisownię postu. Zdania rozpoczynamy wielką literą. Proszę też zapoznać się z regulaminem forum i poprawić temat.[mod="Pawel wawa"]
  • MetalWork
  • Poziom 11  
    Centralny pneumatyczny czy elektryczny? Jak otwierasz od strony pasażera to otworzy wszystkie drzwi
  • Poziom 11  
    jak otwieram od pasazera to otworzy wszystkie drzwi.

A czy pneumatyczny czy elektryczny niewiem.
  • MetalWork
  • Poziom 22  
    sprawdź przewody pomiedzy dzwiami a słupkiem napewno przełamane
  • Poziom 11  
    a w którym miejscu są te przewody? jak do nich dotrzec i co trzeba zdemontować.?
  • Poziom 40  
    POMIEDZY DRZWIAMI A SŁUPKIEM.Chyba wyraźnie napisane?Jak szeroka guma to zamek orginał pneumat a inne rodzaje przepustu-dostawka na siłownikach więc wtedy należy sprawdzić co się dzieje pod tapicerka kierowcy
  • Poziom 18  
    Wygląda na brak napięcia na siłowniku.
  • Poziom 11  
    To nie jest brak napięcia na siłowniku przecież otwiera mu od strony pasażera stawiam na złamane przewody sterujące pomiędzy drzwiami a słupkiem, jeżeli masz w szerokiej gumie {bąc też w peszlu} to ściągnij ją z jednej strony i obejrzyj dokładnie przewody .
  • Poziom 18  
    Miałem w fordzie że oba przednie siłowniki były masterami i było na nich na stałe napięcie i ponoć przegniły czy coś kable od zasilania od lewych drzwi i lewymi się nie dało zamykać\otwierać a prawe chodziły normalnie, tzn zamykały\otwiertały cały samochód Ale po jakimś czasie w prawych to samo się zrobiło. Ja stawiam na braku zasilania. Bo jak zamykasz w prawych to przechodzi prąd do wszystkich drzwi. A u niego w lewych nie ma prądu i nie przechodzi dalej :P
  • Poziom 11  
    Człowieku o jakim prądzie mówisz, jeżeli niema napięcia sterowania z lewej stronyna krańcówkę, to czy siłownik jest pneumatyczny czy elektryczny i tak z lewej wkładki nie zadziała. Należy sprawdzi te przewody, lewe drzwi są najczęściej używane i z czasem te przewody pękają {od sterowania} sprawdż te przewody.
  • Poziom 40  
    Pokaz zdjęcie tego pilota w kluczyku,czy to napewno pilot?czy vw latareczka do podświetlania stacyjek.Ludzie lubią się mylić w ocenie tego co to jest pilotem.
  • Poziom 18  
    Ja obstawiam na moją wersję miałem to samo. Zamykając lewe drzwi zamykały się aby one, a przy zamykaniu prawymi zamykały się wszystkie 4 drzwi.
  • Poziom 11  
    wiec tak.:
    przewody w gumie maja izolacje peknieta, ale sa ok.
    Zdjalem tapicerke i przemirzylem przewody od silownika i zamka az do złacza w słupku, w gumie.
    Maja przejscie wiec ok.
    Styki popsikałem spreyem uniwersalnym KEMA

Co mozna dalej sprawdzic, mam zdjeta tapicerke wiec moge grzebac dalej.

Pozatym wpadlem na pomysl taki, iz mozna by dorobic pilot do centralnego, tzn wstawic odbiornik do drzwi pasazera (tych ktore otwieraja cale auto) . Wtedy nie potrzebne by mi było otwieranie calego auta z kluczyka drzwi kierowcy. Ale niewiem jaki jest koszt takiego przedsiewziecia.

Prosze o dalsza pomoc.

Znalazlem cos takiego na allegro. Fajne by to bylo w golfie. Czy coś jeszcze potrzebuje procz tego? (bo jak mniema potrzebuje sterownik, kluczyk i tyle chyba prawda?)
  • Poziom 11  
    czyli nie macie juz rad?
  • Poziom 11  
    podaj kolory przewodów.
  • Poziom 11  
    z tego co pamietam to do silownika wchodzi szary, zołto-bialy, czerw-czarny, i chyba zielony
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 11  
    nie biorę się za dyskusje, tylko próbowałem pomóc, gdzie byłeś do tej pory cwaniaczku jak kolega prosił o pomoc.Może nie jestem specjalistą ale widywałem różne cuda w samochodach, też w golfach ludzie różne cuda montują sami.
  • Poziom 11  
    spokojnie.

Mam kolory przewodów. Przewody maja ciagłość. czy winą powinienem obarczyć siłownik?

Jest mozliwosc przelozenia silownika z drzwi pasazera do drzwi kierowcy?

Czy rozsadniejszym wyjsciem byloby zalozenie sterownika w bagazniku i uzywanie pilota?

Dodano po 16 [sekundy]:

spokojnie.

Mam kolory przewodów. Przewody maja ciagłość. czy winą powinienem obarczyć siłownik?

Jest mozliwosc przelozenia silownika z drzwi pasazera do drzwi kierowcy?

Czy rozsadniejszym wyjsciem byloby zalozenie sterownika w bagazniku i uzywanie pilota?
  • Poziom 1  
    mam podobny problem. golf z 93 roku, zamek centralny otwiera i zamyka wszystkie drzwi od strony pasażera natomiast od strony kierowcy tylko potrafi zamknać wszyskie drzwi a otworzyc tylko swoje drzwi. wiejsc sie da ale po włożeniu kluczyka do stacyjki i próbie odpalenia załacza sie syrena i swiatla awaryjne. by wyłaczyc syrene musze otworzyc centralny zamek od strony pasazera.
    dodam jeszcze ze zanim zamek przestal dzialac, to w zamku kluczyc sie przycinal mechanicznie przy przykrecaniu ale teraz juz luzno chodzi

co sadzie, co sie zepsulo i trzeba wymienic???