logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Dlaczego linie wysokiego napięcia powyżej 110 kV wydają dźwięk?

koziorozec1977 07 Wrz 2009 10:29 1602 4
REKLAMA
  • #1 6989836
    koziorozec1977
    Poziom 10  
    Posty: 6
    Ocena: 2
    Witam, nie jestem elektrykiem, więc nie znam odpowiedzi na to być może łatwe pytanie, ale mnie interesuje. Mianowicie ostatnio stałem pod linią WN słupy były potężne więc to było więcej niż 110 kV i słyszałem buczenie. Dlaczego? Dlaczego słychać taki dźwięk - wokół nie było niczego więc to musiał być dźwięk od kabli
  • REKLAMA
  • #2 6989859
    marakus
    Poziom 26  
    Posty: 769
    Pomógł: 82
    Ocena: 69
    Upływność na izolatorach, bardziej skwierczenie niż buczenie, zobacz podczas deszczu, albo zimą...
  • REKLAMA
  • #3 6994894
    koziorozec1977
    Poziom 10  
    Posty: 6
    Ocena: 2
    rzeczywiście badziej skwierczenie, ale nie wpadłem na to słowo podczas zakładania wątku.
    Co prawda nie wiem co to upływność, ale po co jest google :-)
    dzięki za info
  • REKLAMA
  • #4 6995048
    KokiX
    Poziom 20  
    Posty: 520
    Pomógł: 9
    Ocena: 6
    Witam, skoro jest taki temat, chciałem się spytać, czy mieszkanie obok takich linii szkodzi i czy wytwarza ono duże promieniowanie elektromagnetyczne??
  • #5 6995070
    marakus
    Poziom 26  
    Posty: 769
    Pomógł: 82
    Ocena: 69
    Są na temat doktoraty. Im dalej tym lepiej, raczej nie jest to nic zdrowego, jednak trudno ocenić rzeczywisty, długofalowy wpływ takiej linii na zdrowie.
REKLAMA