Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot Speedfight iron X50, wolno sie rozpędza, dlaczego?

kazitor23 08 Wrz 2009 18:44 2753 4
  • #1 08 Wrz 2009 18:44
    kazitor23
    Poziom 15  

Witam. Pojawiam się znowu z pytaniem odnośnie mojego skuterka.
    Problem polega na tym że tylne koło napędowe zaczyna pracować dopiero po odkręceniu manetki gazu do połowy, skuter bardzo wolno rozpędza się i jego prędkość maksymalna też nie jest oszałamiająca, czy silnik jest ciepły czy zimny nie ma znaczenia, objawy wciąż są takie same. Po rozebraniu wariatora nie stwierdzam uszkodzenia rolek, są tylko jakies dziwnie ciężkie, myślę że to kaliber 9 gram, ale po założeniu 4,2 gramowych efekt był taki sam... Moje pytanie : co jest przyczyną takiego stanu rzeczy? Jak często należy wymieniać sprzęgło (choć na moje oko jest ok, okładziny mają po 4mm grubości), to które znajduje sie przy przekładni?

0 4
  • #2 08 Wrz 2009 22:20
    Punisher16
    Poziom 10  

Mowisz ze musisz odkrecic do polowy zeby ruszyc... ale silnik dostaje coraz wyzsze obroty czy dopiero jak mu pocisniesz to sie wkreca na wiekrze ? Bo trudno okreslic czy wina lezy w silniku czy w napedzie .

0
  • #3 09 Wrz 2009 20:56
    kazitor23
    Poziom 15  

Tak, silnik dostaje wyzsze obroty więc jego praca jest prawidłowa, myśle że to napęd, tylko kto mi powie co z tym napędem?

0
  • #4 09 Wrz 2009 21:38
    Staszek49
    Poziom 34  

Sprawdź stan paska napędowego, oraz czy okładziny sprzęgła nie zostały zużyte lub "przypalone" zbyt ostrą jazdą i ruszaniem. Ponadto sprawdź jaki kolor ma dzwon sprzęgła. Jeśli jest granatowy, przegrzany, to należy wymienić kompletne sprzęgło.

0
  • #5 22 Wrz 2009 21:59
    kazitor23
    Poziom 15  

Więc mówicie że rolki wariatora nie? Sprzęgło ma normalny kolor, nie jest granatowe, okładziny tez wyglądają normalnie. Po wymianie paska nic się nie zmieniło, jak był wolny tak dalej wolny jest, co powiecie na temat sprężyny na sprzęgle z tylu, tej przy przekładni? Może się "zmęczyć"?

0