Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Laguna 2002r świeci się kontrolka poduszek powietrznych

122 14 Sep 2009 11:15 19346 9
    122
    Level 13  
    Mam problem z laguna 02r.
    Świeci sie kontrolka poduszek powietrznych. Byłem na diagnozie i nie pokazało żadnego błędu.
    Samochód był kupiony z takim problemem, sprzedający zapewniał, że nie było żadnego wypadku tym autem, ale do końca nie wierzę.
    I mam pytanie, czy jak zapisze się błąd do sterownika poduszek po uderzeniu, to czy pokaże ten błąd czy jak w moim przypadku nie będzie żadnej informacji.
    Pozdro..
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    autoas
    Level 42  
    Czym diagnozowane i dało się wygasić kontrolkę?
    122
    Level 13  
    Diagnozowane było Mega Macs Gutmann, połączenie było i wygasić kontrolki sie nie dało.Żadnego błędu nawet nie pokazało,że jest coś nie tak z poduchami.
    suchymilejow
    Level 10  
    Witam mam podobny problem wczoraj podczas sprzątania w autku zapaliła mi się kontrolka od AIR BAGU i wyskoczył komunikat "SERVICE" na wyświetlaczu. W połowie sprzątania musiałem pojechać w jedno miejsce i jak jechałem to nic się nie świeciło. Wróciłem i zostało mi tylko poodkurzać tylna kanapę (zdejmowałem ją) i tylne dywaniki i pod przednim fotelem. Jak po tym przestawiałem samochód to już świeciła piękna żółta dioda od poduszek i przepiękny WIELKI napis SERVICE. wiem ze można z tym jeździc ale mnie to mocno denerwuje. Mam lagunke z 2002 roku (wiem że wyświetlacze były chyba po lifcie dopiero ale poprzedni właściciel chyba coś zakombinował z zegarami) Jak się mam pozbyć tego problemu? Czy to prawda że jak się zruszy kable pod fotelami to jest możliwe że się pojawi błąd i kontrolka się zapali? Czy po tym jak naprawię usterkę kontrolka sama zgaś nie? czy będe musiał jechać do speca z komputerem a nie daj boże do serwisu...? Pomóżcie kupiłem to cacko niecały miesiąc temu i jakieś problemy wychodzą:P

Dodano po 1 [godziny] 14 [minuty]:

Kurde skorzystałem z porady aby odłączyć na chwilę akumulator (tylko minus) to jeszcze doszedł mi problem z radiem- Potrzebuje kodu! jeśli ktoś byłby tak miły mi pomóc jak i gdzie go znaleźć będę bardzo wdzięczny.
    DRIVER148
    Level 10  
    przewody pod siedzeniami z przodu w renault powinny być przyczepione na jakąś spinkę to znaczy nie mogą leżeć na podłodze lub wisieć luzem.Zróbcie tak a na pewno pomorze
    suchymilejow
    Level 10  
    Dobra zastosuję twoją radę. Ale pod fotelem kierowcy odkryłem wtyczkę której nie ma gdzie włożyć a pod fotelem pasażera jest wolne gniazdo(bodajże w napinaczu jeśli to takie rurki po obydwu stronach fotela pod spodem) do którego nie ma co włożyc...
    Z radiem uporałem się dzięki stronie http://forum.eserviceinfo.com i w dziale "Decode, Unlock, Service and hotel mode entry" wpisuje sie informacje o radyjku i u mnie po godzince gosc odpisal kod ktory pasuje:) polecam dla osob ktore maja z tym problem.
    A z tymi kabelkami pokombinuje... Przeciez wypadku nie mialem a jakos to dzialalo przed odkurzaniem....:|
    suchymilejow
    Level 10  
    Witam.
    Nie sądziłem że będę musiał tu pisać jeszcze raz.
    Niestety problem palenia się kontrolki poduszek wystąpił po raz kolejny. Ruszanie kablami "na farta" nie przynosi dostatecznego efektu czyli kontrolka nie gaśnie. Może macie jakąś radę dla mnie? A i mam pytanie czy świecenie kontrolki AIR BAGU wyłącza działanie poduszek podczas ewentualnej kolizji? Jeśli tak to czy wszystkich (a dodam że jest ich u mnie bodajże 10) czy tylko tej wadliwej?
    doktor333
    Level 18  
    Niestety jeśli świeci kontrolka system jest nieaktywny-tzn poduszki i napinacze nie działają.
    1234568i9
    Level 5  
    Witam wszystkich zainteresowanych gdy pali sie poducha to odlanczamy aku czekamy 10 min i pod fotelami sa kostki trzeba posprawdzac i podczepic je na miejsce i po temacie jesli nie da to nic wtedy komp lecz powinno to pomóc pierw sie zaczyna od metod domowych a nie na kompa odrazu niektore osoby nie maja swego kompa i musza placic za usuniecie bledow lecz bledy sie kosuje ale trzeba tez usterke naprawic a nie kasa w kieszen bo nie swieci sie a usterka nadal jest i po kilku dniach znowu cyk i swieci