Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Disa w Panasonic 1232

16 Cze 2004 16:51 2581 10
  • Poziom 10  
    Witam.
    Muszę uruchomić disę w Panasoniku 1232 , ale zupełnie nie wiem jak się do tego zabrać. W instrukcji owszem , jest opis , ale niewiele z niego wynika. Z centralą łaczę się za pomocą komputera i programu v 4,02. Załączam zrzut jednego z okien o nazwie "Disa".
    Będę wdzięczny za podpowiedz.

Reksio

DISA (CE)¦ On-line [P241J] ¦ KX-TD1232 Master
    --------------------------------------------------------------------------------
    EXT No. OGM1 (DISA1) => EXT[198 ] OGM2 (DISA2) => EXT[298 ]
    Security Mode => Trunk Tone-Detect => Enable

REC Time
    OGM1 (DISA1) => 32sec OGM2 (DISA2) => 32sec
    OGM3 (Timed Reminder) => 0sec OGM4 => 0sec

Repeat
    Dialing Mode => Repeat Talking Mode => Repeat

Built-in Auto Attendant
    #0: Disable #1: Disable
    #2: Disable #3: Disable
    #4: Disable #5: Disable
    #6: Disable #7: Disable
    #8: Disable #9: Disable
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 18  
    Postaram się napisac po 20 jak to zrobić.
  • Poziom 18  
    WItam.Wyjaśnię to z pozycji systemówki.Instalujesz kartę w ca i programujesz /pr215-okresla czas komunikatu dla zgłoszeni,ogm1,ogm2 ,ogm3 -komunikat dla budzika,ogm4-rezerwa,wprowadż 0.prog/213-okresla po ilu dzwonkach zgłosi się disa/ od 0 do 6.Prog/809/disa zabezpieczona/trunk/.Prog/811kody zabezpieczeń i klasy obsługi.W tych programach chodzi o to aby dzwoniący na dise nie mógł wyjść po innej lini na miasto bez uprawnień-ustaw to koniecznie.Prog/813/określa porty wirtualne i tak disa1=198,disa2=298.Pozostaje nagranie komunikatu z ap systemowego /tj.program99/ 361+numer komunikatu 1=disa1,2=disa2,3=komunikat budzika 4=rezerwa.Zostaje jeszcze skierowanie linii miejskich na disę, np/pr 407/-1,2,3 linię kierujesz do portu wirtualnego 198 i zgłasza się komunikat disa 1,a linie 4,5,6,7,8, kierujesz do portu 298 i zgłasza się disa2.jJeżeli masz dwie jednostki /master i slave/ do disa obsługuje tylko jednostkę w której jest zainstalowana.Pozdrawian ,witka
  • Poziom 10  
    Dzięki za informacje. Właściwie to mój problem polega na tym , że nie wiem jak utworzyć port wirtualny . Próbowałem zmienić numer abonenta na numer 198 na zwykłym porcie , ale otrzymywałem komunikat o błędzie. Jeśli możesz mi poradzić po kolei jak utworzyć abonenta wirtualnego o numerze 198 . Rozumiem ,że w momencie , gdy numer 198 przypiszę do portu , wówczas będę miał możliwość skierować do niego linie miejskie. Na chwilę obecną nie mam takiego numeru przypisanego do portu i jak sądzę na tym polega mój problem. O uniemożliwieniu dzwonienia CO-CO wiedziałem , ale dzięki za przestrogę. Programuję z laptopa i programu v 4,02.
  • Poziom 18  
    Numery wirtualne są przypisane w programie 813 System nagłaśniający 1=196,system nagłaśniający2=197,system nagłasniający3=296,system nagłaśniający4=29,disa1=198,disa2=298,są to numery wirtualne fabryczne.Mogą się składać z dwu do cztarech cyfr.Numery wirtualne /cyfry wiodące /są ustawione w programie 100 -plan numeracji bloki od 01do 16.Pominąłem numer wirtualny modemu=299.Zasadniczo kierujesz linię miejskie na port wirtualny disa1 =port wirtualny198 disa2=port wirtualny298 Jak pisałem wcześniej.Witka
  • Poziom 10  
    Dzięki. Niestety nadal nie wiem jak skierować linię miejską na numer 198. W opcji ptogramu "Linie Miejskie" mogę kierować wywołania przychodzące z miasta do portów fizycznych o numerach określonych wcześniej w innej zakładce programu. Jak widzisz na zrzucie , mam utworzony defaultowo numer dostępu do disy , tylko jak skierować do niej linie miejskie , skoro w zakładce "Linie Miejskie" nie widzę numeru 198.
  • Poziom 18  
    Niestety programu nie znam,ale szukaj opcji-aux port menu-,lub zrób skierowanie z systemówki,lub skorzystaj z opcji pomocy programu.
  • Poziom 18  
    Przepraszam ale pozycja aux to nie jest to chodziło mi o -floating namber asigment-
  • Poziom 15  
    Należy wpisać numer wirtualny DISA do funkcji DIL 1:1 i po sprawie.
  • Poziom 18  
    Myślę , że kolega"msura" dkokoczył i rozwiał wątpliwości. Dzięki.