Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cyfra plus - problem z nagrywaniem

02 Paź 2009 16:42 19133 11
 • Poziom 2  
  męczę się i nie mogę sobie poradzić z dekoderem z cyfry plus
  Chodzi mi o to że nie mogę nagrywać audycji , nie mam jej w bibliotece nagrań, ma ktoś z was może ten dekoder z funkcja nagrywania i wie o co może chodzić.? opisać jak coś co zrobić.? bo już mnie nerwica chyta :|
 • Poziom 26  
  Biblioteki VOID oraz HBO Digital uzupełniają się samoczynnie , na ich uzupełnienie użytkownik nie ma wpływu! Normalnie tuner może je "pobrać" za pośrednictwem drugiej głowicy (potrzebne dwa kable do konwertera) ,jeśli mamy konwerter pojedynczy tuner pobiera biblioteki tylko w trybie st-by (stosowne ustawienia parametrów dostępne w menu "parametry techniczne) . Oczywiście aby obejrzeć konkretną audycję trzeba mieć stosowne uprawnienie na karcie abonenckiej.
 • Poziom 2  
  No dobra mam konwerter mam dwa kable. wszystko jest.pisze rozpoczęcie nagrania w zaplanowanych tez jest po czym kończy się nagrywanie i nie ma go w bibliotece.
 • Poziom 26  
  Nagrania "zlecone" np z EPG lub z "marszu" przyciskiem "rec" są zapisywane w "katalogu moje nagrania" .Warto sprawdzić czy tuner pobrał najnowsze oprogramowanie. Wystarczy wejść w "menu"; "wyszukiwanie programów" jeśli jest tam trzeci podpunkt "wyszukiwanie kanałów naziemnych" to znaczy, że tuner pobrał najnowszy soft, jeśli nie to trzeba go pobrać (menu ;8;OK) . Wejście do zawartości dysku odbywa się przyciskiem "b". Powinny tam być trzy podpunkty: "moje nagrania" ;"Cyfra VOD" ; oraz "HBO Digital". Jeśli mimo tych zabiegów po zapisie audycja nadal jest niedostępna trzeba udać się do punktu obsługi i wymienić tuner (najprawdopodobniej jest uszkodzony).
 • Poziom 2  
  dobra dałam wyszukiwanie aktualizacji po czym wyskoczyło że są dostępne i dałam OK i zgasł mi dekoder. I cały czas miga czerwona dioda i musiałam go odłączyć żeby przestał migać.
 • Poziom 2  
  I tak ma być! Po wybraniu aktualizacji oprogramowania dekoder będzie właśnie wyglądał, jakby się wyłączył, będzie migać dioda. Oznacza to, że właśnie pobiera oprogramowanie. Potrwa to kilka minut.
 • Poziom 26  
  Dekoder sam "pobierze" oprogramowanie i się załączy. Po pobraniu softu trzeba jeszcze raz zrobić wyszukiwanie kanałów satelitarnych (nowy soft posiada uaktualnioną listę transponderów) i gdyby był podłączony jeden kabel z konwertera trzeba stosownie ustawić to w "parametrach technicznych" (nowe oprogramowanie ustawia konwerter domyślny TWIN). Po tych zabiegach "maszyna" powinna wreszcie działać jak należy.
 • Poziom 10  
  Witam.

  Mam podobny problem z dekoderem Philips PVR.. a mianowicie nie można w żaden sposób nic nagrać, poza funkcją Time Shifting - tylko wtedy mruga czerwona dioda nagrywania i nagrane programy są widoczne w 'Moich Nagraniach'.

  Pojechałem do sklepu... i zdębiałem - wszystko działało jak należy. Może mi ktoś poradzić gdzie leży problem?

  Dodam tylko, że jestem podłaczony przez Twin konwertera, co w opcjach jest odpowiednio ustawione (Twin).. no i co pewnie słychać/widać - jestem kompletnym laikiem w tych sprawach
 • Poziom 1  
  Ktomczak napisał:
  Witam.

  Mam podobny problem z dekoderem Philips PVR.. a mianowicie nie można w żaden sposób nic nagrać, poza funkcją Time Shifting - tylko wtedy mruga czerwona dioda nagrywania i nagrane programy są widoczne w 'Moich Nagraniach'.

  Pojechałem do sklepu... i zdębiałem - wszystko działało jak należy. Może mi ktoś poradzić gdzie leży problem?

  Dodam tylko, że jestem podłaczony przez Twin konwertera, co w opcjach jest odpowiednio ustawione (Twin).. no i co pewnie słychać/widać - jestem kompletnym laikiem w tych sprawach
  Witam.
  Miałem ten sam problem co Ty, zaistniał po aktualizacji oprogramowania dekodera ale już sobie poradziłem.

  Po pierwsze sprawdź czy kabel masz podłączony pod SAT1 czy SAT2
  Powinien być pod SAT1.
  Następnie na pilocie wciskasz MENU/Parametry Techniczne/Ustawienie Anteny/Przejdź Do:Parametry Odbioru/ i tu przestaw Typ Konwertera na Pojedynczy.


  Teraz już powinno być wszystko OK.

  Pozdrawiam
 • Poziom 9  
  mój problem jest bardzo podobny chodzi o nagrywanie
  wyszukuję sobie w programie na dany dzień jakiś film i wciskam OK
  pojawia się komunikat ZAPROGRAMOWANO NAGRANIE
  gdy mający nagrać się film sie kończy w bibliotece nagrań nigdzie nie ma nagrania ani w planowanych ani w głównym oknie
  co robic proszę o pomoc
 • Poziom 2  
  Witam serdecznie wszystkich.Może nie odpowiem na pytanie ale napiszę o bardzo podobnym problemie.23 maja dostałem dekoder PACE HD PVR HDS7241.Dzisiaj jest 10 Lipca i mam już 4!!!Problem dotyczy właśnie nagrywania.Nagrywa się kilka minut i samo się wyłącza,zarówno przy nagrywaniu z "marszu" czy przy programowanym.Korzystam z konwertera pojedyńczego podłączonego pod wejście SAT 1.W menu jest oczywiście ustawione na "pojedyńczy".Pani z centrum abonentów zawsze miło mówiła że trzeba jechać wymienić na nowy.Tak więc już 4 razy gościłem u dystrybutora celem wymiany!Ale problem jest w dalszym ciągu i już nie chce mi się jezdzić!Napisałem więc do Cyfry+ że oferują bardzo nowoczesny sprzęt który nic nie pozwala nagrać!Tak więc trzeba mi czekać do końca umowy i przesiąść się na N - tv.Może ich dekoder z funkcją nagrywania będzie lepszy?Bardzo miło by było gdyby ktoś miał jakieś doświadczenie w tej kwesti i może mi odpowiedział jak to załatwić lub naprawić?Bo żeby 4 dekodery miały tą samą usterkę???Dziwne,no ale może w przypadku tego sprzętu się zdarza!A i oczywiście soft jest najnowszy w moim dekoderze czyli(129) na dzień dzisiejszy!Także w mojej biblotece nagrań jest pełno tytułów po 5,3,4,7 min itp.Dziekuję wszystkim za cierlpliwość i za ewentualne porady.
 • Poziom 7  
  Miałem podobny problem w Philips pvr hd 250g dysk.
  Po włączeniu nagrywania sam przestawał nagrywać gdzieś po 12min.
  Wyczytałem gdzieś na forum że ktoś zmienił w menu dekodera w ustawieniach tv rodzaj odbiornika z hd na sd i było dobrze.
  Wczoraj zmieniłem to ustawienie i nagrywa bez problemu nawet kilka godzin.
  Nie wiem co to ma do rzeczy ale pomogło.
  Dekodery philips pvr hd to straszne badziewie, niedopracowane oprogramowanie, strasznie wolna praca.