Witam! Mamy pytanie dotyczące tworzenia OSa. Mam zadanie z informatyki z pytaniem.
"Czy w kompilatorze MS Visual Studio lub innym działającym pod kontrolą windows( 32 bity) można stworzyć nowy, niezależy 64 bitowy system operacyjny nie mający nic wspólnego z Windowsem, Linuksem czy innymi systemami. Jeśli tak to co tzreba zrobić? Wystrarczy zdefiniować odpowiednie biblioteki i pisać kod źródłowy czy zaimpretować język programowania pod nowy OS? Jeżeli nie to jak można napisać nowy system? W jaki sposób? Tworząć nowy kompilator, przystosowując język programowania do nowego OSa? Jak napisać system? Od czego zacząć?"
To jest treść zadania...;/
Nasza nauczycielka jest troche coś nie ten tegos...
jak ktoś ma jakiś pomysł to...proszę napisać!
Pozdrawiam!
Poprawiłem temat.
[Dr.Vee]
"Czy w kompilatorze MS Visual Studio lub innym działającym pod kontrolą windows( 32 bity) można stworzyć nowy, niezależy 64 bitowy system operacyjny nie mający nic wspólnego z Windowsem, Linuksem czy innymi systemami. Jeśli tak to co tzreba zrobić? Wystrarczy zdefiniować odpowiednie biblioteki i pisać kod źródłowy czy zaimpretować język programowania pod nowy OS? Jeżeli nie to jak można napisać nowy system? W jaki sposób? Tworząć nowy kompilator, przystosowując język programowania do nowego OSa? Jak napisać system? Od czego zacząć?"
To jest treść zadania...;/
Nasza nauczycielka jest troche coś nie ten tegos...
jak ktoś ma jakiś pomysł to...proszę napisać!
Pozdrawiam!
Poprawiłem temat.
[Dr.Vee]