Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmiana kierunku otwierania drzwi w lodówce SIEMENS KG46NA73

05 Lis 2009 13:37 13322 4
  • Poziom 2  
    Witam,

Zamówiłem (w sklepie internetowym) chłodziarko - zamrażarkę SIEMENS KG46NA73 i lada dzień mają mi ją przywieźć. Niestety z uwagi na ustawienie mebli w kuchni będę musiał zmienić kierunek otwierania drzwi w urządzeniu. Jak do tej pory nie udało mi się znaleźć w internecie instrukcji przestawiania drzwi w tym modelu, a chciałbym się z nią zapoznać jeszcze przed dostawą aby za wczasu zaopatrzyć się w niezbędne narzędzia.
    Jest to model wolnostojący o szerokości 70 cm i z panelem sterowania na drzwiach chłodziarki (tu może być problem z przełożeniem jakiejś wiązki przewodów do panela).
    Serwis Siemensa, do którego pisałem w tej sprawie - milczy jak grób.

Byłbym bardzo wdzięczny za taką instrukcję albo namiar, gdzie w necie mogę ją znaleźć?

bolek1144
  • SterControl
  • SterControl
  • Poziom 2  
    jomek78 napisał:
    Pisze tam o możliwości zamiany strony otwierania drzwi.Z praktyki wiem że to czysto mechaniczna czynność.śrubokręt krzyżak i po sprawie

tak tam napisali, ale tu: http://www.ceneo.pl/;0151787862-10.htm użytkownik napisał: "ktoś kto wymyślił sposób przełożenia drzwi na lewostronne otwieranie, chyba nie miał dobrych dni. Nadmienię tylko, że jeśli chcemy to zrobić sami, należy lodówkę położyć (na "plecach"), przygotwać wiertarkę, zestaw śrubokrętów, klucze płaskie i zasób silnych nerwów. Nie jestem idiotą technicznym, ale parę razy robiąc to z instrukcją w ręku bardziej kierowałem się intuicją niż jej zapisami, tak jest nieczytelna"

Czy położenie lodówki na "plecach" jej nie zaszkodzi? Wiem że w starszych modelach (ze 20 lat temu) było zabronione przechylanie lodówek powyżej (chyba) 45°

bolek1144
  • Poziom 11  
    Pewnie nie trzeba kłaść na plecach całej lodówki. W większości modeli aby odkręcić od dołu zawias na których poruszają się drzwi - wystarczy ją delikatnie oprzeć o ścianę tak abyś miał dostęp od dołu dla 2 śrubek (najczęściej wystarczy ok 10 cm od podłogi).
  • Poziom 2  
    bolek1144 napisał:
    ...będę musiał zmienić kierunek otwierania drzwi w urządzeniu...

Lodówka dostarczona; Drzwi przełożone - wg. instrukcji producenta.
    Nie ukrywam, była to dość skomplikowana operacja ale się udało, niestety lodówkę trzeba było położyć na "plecach".

TEMAT UWAŻAM ZA ZAMKNIĘTY

bolek1144