Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kilka pytań totalnego laika

06 Lis 2009 17:45 1467 4
  • Poziom 2  
    W najbliższym czasie mam zamiar zakupić telewizję cyfrową. W związku z tym mam kilka pytań:
    1. Czy dwie różne telewizje cyfrowe (TnK i Polat) skierowane na tą samą satelitę (HotBird) mogą odbierać z jednej anteny po wymienieniu "gruszki" na twin?
    2. Mam zamiar kupić dekoder Linbox 7819 CR HDMI (http://tnij.com/Edjo8). Ma on funkcję blokady rodzicielskiej. W jaki sposób ona działa? Czy mogę zablokować tylko jeden kanał kodem PIN?
    3. Czy funkcja upscalowania do 1080p da mi megaostry obraz jak z DVD połączone przez HDMI? Mam telewizor 42LG5000.
    4. Czy ten dekoder będzie miał możliwość obsłużenia w przyszłości platformy cyfrowej TVP (satelitarnej, nie DVB-T)?
    5. Co myślicie o tym dekoderze? Może moglibyście zaproponować mi jakiś inny dekoder o podobnej cenie i funkcjonalności?
    Jeżeli taki temat już był, to proszę o wybaczenie.
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    1. Można i bez twina, ale trzeba do tego sporej wiedzy (z twina można na dwóch osobnych dekoderach)
    4. Jeżeli to dekoder DVB-2S to tak, jeśli tylko dvb-s to nie , ale wszelkie wypowiedzi bym dzielił przez 3 bo nikt nic nie wie co Panowie zz TVP kombinują
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    1. Bez problemu
    2. Dokładnie tak jak napisałeś.
    3. To zależy głównie od jakości nadawanego obrazu, ale porównując tego LinBOXa i jego upscaller z jakimkolwiek innym dekoderem SD - różnica jest ogromna, obraz jest o niebo lepszy.
    4. Nie - po pierwsze platforma nadaje w DVB-S2, a ten tuner ma głowicę DVB-S. Po drugie - platforma najprawdopodobniej będzie kodowana w NDS Videoguard, a ten tuner nie ma "legalnej" opcji dekodowania sygnału tego typu (oczywiście, soft "edukacyjny" zawsze się znajdzie)
    5. Jak już pisałem, dekoder godny polecenia - PVR sprawuje się świetnie, upscalling znakomity, zmiana oprogramowania błyskawiczna i przyjemna (softu w internecie mnóstwo) - pod warunkiem, że nie potrzeba odbiornika HD. Warto się nad tym zastanowić
  • Poziom 2  
    Bardzo dziękuję za odpowiedzi.
  • Użytkownik usunął konto