Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ftp - problem z logowaniem do serwera w sieci lokalnej

06 Lis 2009 19:34 1349 1
  • Poziom 9  
    Proszę pomoc.

Gdy loguję się z zewnątrz na mój server ftp to nie ma żadnego problemu, wszystko działa ok.

Problem polega na tym, że gdy będąc już w domu próbuję zalogować się używając zewnętrznego ip na ftp to niestety logowanie się nie udaje.

Co zrobić aby to było możliwe?
    Oczywiście wiem że jeżeli zmienię w ustawieniu połączenia ip servera na ten z sieci lokalnej to na ftp zaloguję się bez problemu ale ja chcę móc to zrobić używając zewnętrznego. Abym nie musiał za każdym razem tego przestawiać.

Mam zewnętrzne stałe ip, router z NAT, skonfigurowany serwer ftp G6 FTP Server za NAT (przekierowane porty), z zewnątrz wszystko działa jak należy.

Przekopuję google od kilku dni ale nic nie namierzyłem na ten temat... Może ktoś zna temat?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 35  
    polcraft napisał:
    Problem polega na tym, że gdy będąc już w domu próbuję zalogować się używając zewnętrznego ip na ftp to niestety logowanie się nie udaje.
    A jakiś komunikat otrzymujesz czy po prostu nie ma możliwości nawet zalogowania się?