Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nissan Almera n16 Lampka podufitki nie działa

Robson_1984 09 Nov 2009 08:17 3773 8
    Robson_1984
    Level 10  
    Witam
    Mam problem tzn wszystko było pięknie lampka podsufitki działała, świeciła gdy drzwi otwierałem i gasła gdy alarm włączyłem albo stacyjkę przekręciłem. Problem pojawił się gdy wyjęłam lampkę i przeciąłem dwa kable na raz które do niej idą. Słyszałem małe pstryknięcie, myślałem że to bezpieczniki, okazało się że bezp. są dobre, a lampka zwariowała. Świeci w pozycji ON bo ma masę z karoserii, ale gdy ustawię na włączanie np gdy drzwi są otwarte albo alarm wyłączę to nic nie świeci, wręcz przeciwnie delikatnie się żarzy gdy przekręcę kluczyki. Pomóżcie bo już nie wiem co mogło się stać :cry:
    domex32
    Moderator of Cars
    Który rocznik auta?

A i jak słyszałeś to na pewno bezpiecznik, często w aucie jest kilka skrzynek bezpiecznikowych w rożnych miejscach. Wszystkie sprawdziłeś?
    Robson_1984
    Level 10  
    Rok auta 2001r, silnik 1.5 Pb
    Sprawdziłem skrzynkę przy nogach kierowcy i w komorze silnika i wszystko ok. Chyba że jest jakaś inna skrzynka z bezp ale nic nie wiem o tym.
    Robson_1984
    Level 10  
    Trochę się oczytałem i przy moich objawach dużo jest napisane o usterce modułu komfortu TIME CONTROL UNIT. Ale zastanawia mnie to dlaczego by się zepsuł ten moduł jeśli są bezpieczniki od tego? No i gdzie go szukać?
    Robson_1984
    Level 10  
    Problem rozwiązany :-) Uszkodzony był moduł time control unit. Koszt zakupu używanego na allegro 100zl. Stary wyjąłem i wpiąłem nowy i wszystko ok. Żadnego immobilisera nie kodowałem i do serwisu nie jechałem.
    Artur h
    Level 19  
    Wystarczyło wymienić (mosfet) sterujący tym że światełkiem,który znajduje się w tym module. Przy zwarciu w lampce uszkodziłeś go.Pozdrawiam
    Robson_1984
    Level 10  
    A jak go znaleźć w tym module? Bo stary nadal mam, mógłbym go zrobić i ewentualnie sprzedać
    Artur h
    Level 19  
    Niestety nie pamiętam oznaczenia. Na pewno jest powierzchniowy .Poszukaj na tym forum było o tym.Można go zastąpić np: BUZ-em 90.
    marcinndm
    Level 7  
    Artur h wrote:
    Wystarczyło wymienić (mosfet) sterujący tym że światełkiem,który znajduje się w tym module. Przy zwarciu w lampce uszkodziłeś go.Pozdrawiam

a co to jest ten mosfet??

Dodano po 4 [minuty]:

Robson_1984 wrote:
    Problem rozwiązany :-) Uszkodzony był moduł time control unit. Koszt zakupu używanego na allegro 100zl. Stary wyjąłem i wpiąłem nowy i wszystko ok. Żadnego immobilisera nie kodowałem i do serwisu nie jechałem.

i naprawił Pan ten stary moduł??