Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć amplituner KENWOOD KR-V6050 z DVD FERGUSON DVP

szogor 12 Lis 2009 18:37 5553 8
  • #1 12 Lis 2009 18:37
    szogor
    Poziom 9  

Witam,

posiadam następujący zestaw:

 telewizor PHILIPS CINEOS 42PFL7423,
     odbiornik TV kablowej MOTOROLA VIP1920-9C,
     odtwarzacz DVD FERGUSON DVP868HD,
     amplituner KENWOOD KR-V6050,
     kolumny głośnikowe JWS Twin 602.

TV, DVD oraz kablówka spięte są 2 przewodami HDMI.
    MOTOROLA i FERGUSON posiadają zarówno złącza analogowe typu cinch (RCA), jak i cyfrowe – optyczne (TOSLINK) i koaksjalne (coaxial S/PDIF) do podłączeń audio.
    Z kolei KENWOOD posiada tylko złącza analogowe (Jak podłączyć amplituner KENWOOD KR-V6050 z DVD FERGUSON DVP).

Amplituner wraz z kolumnami ma mi służyć do słuchania muzyki, ale przy okazji chciałbym spiąć to z w/w DVD i TV w celu wykorzystania przy niektórych filmach. Oczywiście, jako odtwarzacz CD służy FERGUSON.

Które wyjścia z amplituera wykorzystać do podłączenia go do DVD? Czy powinienem oddzielnymi przewodami podłączyć audio i video?
    Dowiedziałem się na razie tylko tyle, aby nie podłączać telewizora do amplitunera (tylko do DVD) ponieważ będę wtedy mógł oglądać TV bez włączonego amplitunera.

0 8
  • Sklep HeluKabel
  • #2 12 Lis 2009 18:47
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • Sklep HeluKabel
  • #3 14 Lis 2009 12:52
    szogor
    Poziom 9  

Spiąłem DVD (poprzez AUDIO STEREO ANALOG) z amplitunerem (poprzez CD INPUT) i jest O.K. jeżeli chodzi o muzykę.

Następnie podpiąłem amplituner pod odbiornik TV kablowej i ... mam dźwięk z TV przez amplituner, ale muszę wyciszać TV bo dźwięk idzie jednocześnie przez głośniki telewizora i te podłączone pod amplituner.

Jak najlepiej podłączyć dźwięk z TV, abym mógł oglądać TV bez konieczności włączania amplitunera, a po włączeniu amplitunera - aby TV sam się wyciszał?
    Amplituner ma jeszcze wolne po 2 czarno-czerwone gniazda TAPE oraz VIDEO (REC i PLAY oraz REC OUT i PLAY IN) oraz żółte VIDEO (REC OUT i PLAY IN) oraz VIDEO MONITOR OUT.

Kompletnie się w tym nie orientuję, a nie mam oczywiście instrukcji od amplitunera :-(

0
  • #4 14 Lis 2009 16:07
    patrykdud
    Poziom 22  

Telewizory zazwyczaj nie mają takich funkcji. Po prostu musisz wyciszać dźwięk jak słuchasz przez wzmacniacz.

0
  • #5 14 Lis 2009 18:29
    szogor
    Poziom 9  

O.K. dziękuję za pomoc.
    Proszę jeszcze o info, czy dla uzyskania lepszej jakości - może powinienem inaczej spiąć KENWOODA z MOTOROLĄ?
    Wejścia/wyjścia odbiornika TV wyglądają następująco:

Zdjęcie tylnego panelu amplitunera zamieściłem w pierwszym poście.

0
  • #6 04 Lip 2011 16:32
    szogor
    Poziom 9  

Po kilkunastu miesiącach odświeżam temat.

Wszystko super brzmi, ale występuje problem z synchronizacją obrazu i dźwięku. TV i kablówka są cyfrowe, a amplituner analogowy, więc mam opóźnienie w dźwięku kiedy przepuszczam dźwięk z TV (dekodera) przez amplituner.

Trochę szkoda mi mojego starego Kenwood'a :-( Jednocześnie nie chciałbym przechodzić ze Stereo na jakieś 5.1 czy 7.1 bo dźwięk z 2 kolumn w pełni mnie satysfakcjonuje (no może trochę brakuje mi subwoofer'a).

Czy możecie polecić mi jakiś używany amplituner stereo do 500 zł z cyfowymi gniazdami (toslink, spdif, hdmi), który umożliwiłby mi zsynchronizowanie dźwięku z obrazem TV (DVD)? No chyba, że ktoś wie jak zlikwidować przesunięcie dźwięku przy analogowym amplitunerze i cyfrowej TV?

0
  • #7 04 Lip 2011 17:08
    MARR
    Poziom 16  

Witam kolegę nieco dziwi mnie ten problem z tym dźwiękiem. Spróbuj podłączyć w ten sposób, rozumiem że dekoder i DVD masz podłączone na HDMI do TV. Niech kolega podłączy analogowo dźwięk z TV do amplitunera i następnie sprawdzi czy wtedy będzie opóźnienie. Chodzi mi oto, że dźwięk i obraz z kablówki przez HDMI mają trafić do TV i następnie z TV ma wyjść dźwięk do amplitunera.

1
  • #8 05 Lip 2011 12:50
    szogor
    Poziom 9  

Dzięki za szybką reakcję, ale jestem laikiem i ilość wejść i wyjść w TV mnie nieco przeraża. Z kablami HDMI jest prosto, ale te wszystkie czincze, to już dla mnie czarna magia.
    Załączam 1 stronkę z instrukcji, zawierającą widok wszystkich wejść i wyjść z tyłu telewizora. Będę wdzięczny za info - w co się wpiąć w TV i w ampli (zdjęcie wejść i wyjść Kenwooda w pierwszym poście).

0
  • #9 05 Lip 2011 15:34
    MARR
    Poziom 16  

Zepnij w ten sposób
    Wyjście audio out z telewizora zepnij z wejściem CD w amplitunerze.
    Następnie sprawdź jak całość działa, tak jak to Ci opisałem

1