Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
MetalWork
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes Sprinter 308cdi 2003r spadek mocy

21 Lis 2009 18:11 3792 10
  • Poziom 9  
    Witam jak temacie sprinter 308cdi problem występuje przeważnie przy ok 2000 obrotów,zaczyna jakby go odcinać.Raz spada z obrotów,raz ciągnie normalnie.na biegu jałowym tez to występuje wcisnę gaz do spodu dojdzie do 2000obr odetnie na chwile i dalej się wkręca ale tylko do 4200obr dziwne?Edc zgłasza tylko jeden błąd świeca żarowa cylinder trzeci,ale to raczej niema nic do tego.Turbina daje do 1800kpa na obciąrzeniu i nic więcej,zauważyłem też że dzwignia od regulacji zaworu doładowania jest zacięta.czy to może mieć wpływ? Dodam ze były wymieniane filtry paliwa i powietrza.dziękuje
  • MetalWork
  • Poziom 2  
    sprawdz cisnienie na wtryskiwaczach.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Na wtryskach czy na na listwie rail?
  • MetalWork
  • Poziom 2  
    Sprawć czujnik sprzęgla czy się nie wiesza
  • Poziom 9  
    Witam sprawdziłem dziś czujniki sprzęgła i hamulca nie wykazują nieprawidłowości.Podmieniłem też czujnik położenia wału ale bez rezultatu.W wartościach rzeczywistych sprawdziłem ciśnienie na listwie przy obrotach 2500 daje ok 49-50Mpa,A gdy spada z obrotów wynosi 25-26Mpa czy to normalne?Co jeszcze mam sprawdzić pomóżcie.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 31  
    witek2007 napisał:
    ... wkręca ale tylko do 4200obr dziwne?...

A ile byś chciał?
    Czym diagnozowany?
    Masz jedną czy dwie turbiny? (bo nie pamiętam od którego roku były dwie)
    Moduły sterowania turbiną czasem padają, czy u Ciebie padł tego nie wiem.
  • Poziom 9  
    Diagnozowałem kts200 nie zgłasza żadnego błędu oprócz świecy żarowej tzn.trzecia spalona.Mam jedną turbinę,wężyki przy sterowaniu są szczelne,tylko nie jestem pewien czy sam zawór modulujący działa poprawnie.W teście ilościowym wtryskiwaczy pokazało,że nierównomierny wydatek tzn.pierwszy cylinder -0,6 drugi 00 trzeci 00 czwarty 0,7.czy można się sugerować wtryskami.
  • Poziom 39  
    Czytając to co piszesz widzę,że nie ogarniasz tego silnika.
    Poszukaj warsztatu kumatego w mercedesie CR.
  • Poziom 9  
    Przyczyna siedziała w wtryskach.Po zrobieniu wtrysków auto zaczęło jeżdzić normalnie.Zamykam temat.