Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vw t4 1.9D 1994r problem ze świecami żarowymi

Zedi 23 Lis 2009 09:45 4018 2
  • #1 23 Lis 2009 09:45
    Zedi
    Poziom 9  

Witam,
    mój problem polega na tym,że kontrolka świec żarowych świeci słabiej niż zazwyczaj i do tego nie gaśnie, co za tym idzie nie mogę odpalić samochodu...naładowałem akumulator ,ale nic to nie dało...kiedyś już parę razy tak się robiło,ale po doładowaniu akumulatora było ok...teraz i to nie pomogło!! kilka razy zdarzyło się ,że jak przekręciłem kluczyk do zapłonu to było słychać jakieś pykania(kilka razy jak przy zwieraniu) po lewej stronie kierownicy pod plastikami ,ale wtedy nigdy nie było problemu z kontrolką świec.W czym problem i co najpierw sprawdzić????

dzięki za odpowiedź

0 2
  • #2 23 Lis 2009 10:09
    rengers
    Poziom 12  

Witam !!
    Prawdopodobnie padł sterownik świec żarowych ( przegrzał się ).
    Jest to przekaźnik, który pracuje pod bardzo dużym obciążeniem.
    Sprawdził bym jednak jego okablowanie czy ono nie jest uszkodzone.
    Pozdrawiam i życzę miłej zabawy.

0
  • #3 23 Lis 2009 11:20
    Zedi
    Poziom 9  

Dzięki za odpowiedź postaram się go sprawdzić:)ale pytanie dlaczego po doładowaniu akumulatora zawsze zaczynał działać przy czym czasami pykał jak szalony?!

Dodano po 59 [minuty]:

Udało się...problem był w zaśniedziałym gnieździe przekaźnika świec..po wyjęciu przekaźnika i i przeczyszczeniu zaśniedziałych styków,nadal nie było dobrze lecz gdy zacząłem wkładać przekaźnik przy zapalonym zapłonie to nagle załapało..potem kilka razy wyciągnąłem go i wsadziłem z powrotem i działa normalnie za każdym razem,
    dzięki za naprowadzenie :)

temat uważam za zamknięty:)

0