logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Philips 21PT165A/42P, chassis anubis A AC, niepr.nap.Tr lini

marekniko 23 Lis 2009 11:17 2535 8
REKLAMA
  • #1 7297676
    marekniko
    Poziom 17  
    Posty: 284
    Pomógł: 18
    Ocena: 37
    Witam! TV jak w temacie. Tranzystor 7553(BC858) zwarcie. Został wymieniony. R3401(2,4K) stopiona noga, wymieniony. Oprócz tego wymienione elki po stronie wtórnej Tr.linii. Po włączeniu tv słychać cykanie, ale tv nie pracuje. W czasie cykania pomierzyłem nap. na wtórnym tr.linii :+163V=103v; +26V=16,4V; +13V=8,6V; +5V=6,4V. Kontrolka standby nie świeci. Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy? Czy układ 7400(TDA3653B) może być tego przyczyną? Bardzo proszę o konkretne sugestie. Pozdr.
  • REKLAMA
  • #2 7297779
    Czarky
    Poziom 17  
    Posty: 223
    Pomógł: 14
    Ocena: 21
    Może być uszkodzony transformator wysokiego napięcia.
  • REKLAMA
  • #3 7299290
    Sylves_ter
    Poziom 17  
    Posty: 210
    Pomógł: 20
    Ocena: 10
    Chassis Anubis ojej daje popalić nawet najlepszym...

    pomierzyłeś napięcia po trafo powielaczu.. a jak napięcia z przetwornicy??? tranzystor Odchylania poziomego???, to cykanie to obciążony zasilacz.. może być wiele rzeczy łącznie z trafem, często padającym w tym tv.. nikt ci nie wskaże konkretnie co masz zrobić bo to "mocne " chassis..

    Układ TDA3653 to odchylanie pionowe i raczej to nie jest przyczyną ( bo zasilany jest dopiero z trafa
  • REKLAMA
  • #4 7299488
    marekniko
    Poziom 17  
    Posty: 284
    Pomógł: 18
    Ocena: 37
    Witam Sylves_ter! Napięcia z przetwornicy:+95V=92,6V czyli ok. +5V=4,7V czyli chyba dobrze,+9V=10,1V. Mierzone miernikiem cyfrowym. BUT w zasilaczu i odchylaniu poziomym sprawne. Dlaczego noga R3401(zasilanie +26V odch.pion.) stopiła się? Cewki odchylania pion.odłączałem i też nie chce wystartować. Oczekuję dalszych sugesti. Pozdr.
  • #5 7299557
    Sylves_ter
    Poziom 17  
    Posty: 210
    Pomógł: 20
    Ocena: 10
    Rezystor 3401 nie jest w zasilaniu TDA3653... a zasialny jest z niego układ Vertical flyback.. wymień układ TDA3653 nie jest drogi.. ale jak dla mnie to prawdopodobnie jest uszkodzony trafo-powielacz..
  • #6 7300421
    mirex
    Poziom 43  
    Posty: 21794
    Pomógł: 1950
    Ocena: 1989
    A słyszałeś coś o wymianie 2x47µ/160V???
    Elementy wokół 7553 dokładnie sprawdzone?

    Cytat:
    Rezystor 3401 nie jest w zasilaniu TDA3653... a zasialny jest z niego układ Vertical flyback..


    Trochę pleciesz. Służy po prostu do polaryzacji cewek napięciem stałym, czyli centrowania obrazu. W pionie oczywiście.
  • REKLAMA
  • #7 7300897
    marekniko
    Poziom 17  
    Posty: 284
    Pomógł: 18
    Ocena: 37
    Witam mirex! Czy idzie o C2448 i C2530? Sprawdzałem ale nie wymieniłem. T7553 jest w porządku, D6568 też.
  • #8 7318820
    marekniko
    Poziom 17  
    Posty: 284
    Pomógł: 18
    Ocena: 37
    Witam! Wymieniłem tyrystor 6570, TDA3653 i sprawdziłem R2572 oraz T7553 i elementy wokół niego. Mam teraz tv w standby. Dioda świeci na czerwono. Napięcia: +95=27,1v ;+9v=2,6v ;+5v=5,0v. Gdy próbuję włączyć pilotem na program dioda mruga na czerwono i niechce włączyć się WN, nie słychać ćwierkania. Próbowałem z odłączonymi cewkami H i V, ten sam efekt. WN nie wchodzi. Bardzo proszę o dalsze sugestie. Pozdr.
  • #9 7319541
    mirex
    Poziom 43  
    Posty: 21794
    Pomógł: 1950
    Ocena: 1989
    marekniko napisał:
    Czy idzie o C2448 i C2530? Sprawdzałem ale nie wymieniłem.

    No to nie sprawdzaj tylko wymieniaj.
    Zasilacz jest w stby i odłączanie cewek nic nie da. Skoro masz 5V to zobacz czy z procesora wychodzi Power On.
    Do wymiany również 2545. Do sprawdzenia tyrystor. Jak uruchomić zasilacz testowo bez niego - czytaj, było wielokrotnie.
    To jest perpetum mobile i dokąd WN nie wystartuje i nie pojawi się +5B to i tak d..a.
    Zenerki w kontroli 100V sprawne?
    Ponadto - czytaj, czytaj, czytaj. I ja, i inni pisali wielokrotnie jak to działa i jak sprawdzić czy problem jest w zasilaczu czy dalej.
    Jak wszystko wygląda dobrze, wymienisz to co pisałem i dalej nie ruszy to spróbuj na czystej pamięci.
    Na początku pisałeś że cyka i 103V na chwile się pojawiają. teraz piszesz, że masz 27V i nie rusza. To jak to w końcu jest?

    Sławny 2370 wymieniony?

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik zgłasza problem z telewizorem Philips 21PT165A/42P, w którym po wymianie tranzystora 7553 (BC858) oraz rezystora R3401 (2,4K) telewizor nie uruchamia się, a słychać cykanie. Pomiar napięć na wtórnym transformatorze linii wykazał nieprawidłowe wartości. Użytkownik wymienił również kondensatory po stronie wtórnej. W odpowiedziach sugerowane są różne przyczyny problemu, w tym uszkodzenie transformatora wysokiego napięcia, układu TDA3653B oraz elementów wokół tranzystora 7553. Użytkownik wymienia dodatkowe komponenty, takie jak tyrystor 6570, oraz sprawdza napięcia w trybie standby, jednak telewizor nadal nie włącza się. Wskazówki dotyczą dalszej diagnostyki i wymiany uszkodzonych elementów.
REKLAMA