Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Technics Su-810 jeden kanał(lewy) gra 50% słabiej niż prawy

konradxd2 23 Nov 2009 23:34 3536 21
Tespol
    konradxd2
    Level 12  
    Witam. Posiadam od niedawna wzmacniacz Technics Su 810 i otóż mam z nim problem ponieważ gdy podłącze moje kolumny Altusy 110, to jeden głośnik gra, a drugi (lewy) gra ciszej jak ustawie balans dla prawego -4 to graja równo ale słabo nie wiem co morze być przyczyna myślałem ze zimne luty ale przelutowalem obie płytki .. już sam nie wiem czy to końcówka czy jakiś mały element. Zauważyłem tez ze jak ustawie rowno oba kanały to jeżeli zacznę zwiększać głośność to różnica maleje i muszę zmniejszać w stronę równowagi w końcu przy jakiejś głośności się wyrównują Tak jakby kanał lewy startował z jakimś opóźnieniem mocy i dopiero potem ja dostawał.
    Przelutowalem 2 szare rezystory kolo głównego potencjometru i to nic nie dało.
    Proszę o pomoc
  • Tespol
    rnb_bolii
    Level 38  
    Witam. Czy jak wyłączysz loudness, jest tak samo? Ten przełącznik lubi szwankować- bak styku. To samo dotyczy tone control.
    A i zamień chinch-e kanałami by było wiadomo że to nie kabel.
    User removed account
    User removed account  
  • Tespol
    konradxd2
    Level 12  
    Sprawdzałem oba przełączniki loudness i tone controle i one na 100% działają kabel tez na pewno jest dobry
    Krzysztof L.
    Level 34  
    Wobec tego, przeglądnij inne tematy dotyczące sygnału obniżonego lub wytłumionego uszkodzeniem jednego z kanałów w sprzęcie audio (nawet innych firm). Użyj sondy do śledzenia sygnału audio.
    konradxd2
    Level 12  
    Niestety nie posiadam sondy ani oscyloskopu. Nie da się tego w jakiś inny sposób sprawdzić? lub mniej więcej jakie elementy mogą być odpowiedzialne za taka usterkę??
    Zauważyłem tez ze jak ustawie rowno oba kanały to jeżeli zacznę zwiększać głośność to różnica maleje i muszę zmniejszać w stronę równowagi w końcu przy jakiejś głośności się wyrównują Tak jakby kanał lewy startował z jakimś opóźnieniem mocy i dopiero potem ja dostawał.
    User removed account
    User removed account  
    User removed account
    User removed account  
    konradxd2
    Level 12  
    Sprawdziłem współbieżność i rożni się ona średnio o 2 -2.5 k Ohma to trochę dożo czyli potencjometr może być przyczyna usterki?? wystarczy go przeczyścić czy muszę wymienić na nowy??
    User removed account
    User removed account  
    konradxd2
    Level 12  
    Kurde niestety to jeszcze nie to, ponieważ przeczyściłem potencjometr i już działa poprawnie a problem dalej występuje;/
    pomóżcie
    User removed account
    User removed account  
    konradxd2
    Level 12  
    Zamieniłem kanały idące do końcówki działa 2, czyli końcówka jest dobra wina leży widocznie w przedwzmacniaczu i tam zacznę szukać
    tepsiarz1992
    Level 20  
    "Schlej" przełączniki mogące odpowiadać za ten chaos spirytusem :)
    konradxd2
    Level 12  
    Znalazłem najprawdopodobniej usterkę okazało się ze przycisk tone balance nie do końca przewodził postaram się go wymienić i napisać czy podziałało
    konradxd2
    Level 12  
    Wymieniłem przełącznik i okazało się ze to nie w nim tkwi problem;/ muszę szukać dalej

Już nie mam pojęcia co może być usterka ponieważ sprawdzam przedwzmacniacz i zarazie wszystkie elementy są poprawne

A np. potencjometry bass i trable mogą tak mieszać, lub może ten scalak zawarty w przedwzmacniaczu(IC301) ??
    User removed account
    User removed account  
    konradxd2
    Level 12  
    Problem się pogłębił to przeczyszczeniu potencjometrów ;/ jak je wlutowałem spowrotem to wzmacniacz nie gra w cale i po chwili się wyłącza dioda świadcząca o włączeniu . kurde co jest całkiem się zjarał czy co się mogło stać??
    User removed account
    User removed account  
    konradxd2
    Level 12  
    Już wiem brak zasilanie był powodowany że nie stykały piny łączące 2 pytki. Zdziałał wzmacniacz najpierw 1 kanał dobrze potem(każdy pojedynczo nie grały razem) a potem oba umilkły i dalej milczą.

Proszę to zdanie przetłumaczyć na jakiś znany powszechnie język.
    Pisanie narzeczem jest nie zgodne z p.15 Regulaminu.
    (dj-MatyAS)
    User removed account
    User removed account  
    konradxd2
    Level 12  
    Mam rozwiązanie, coś jest wspólnego z przyciskiem Tone controle. Gdy nie używam tego przycisku oba głośniki grają równo, najwyżej nie będę go używał. Może kiedyś to naprawie(wymieniałem ten przycisk na nowy, to na nowym nic nie działało także wlutowałem znów stary)
    Wydaje mi się ze na kanale prawym tak jakby było przebicie, czy coś bo gra on mocniej wtedy i przy większej głośności moje głośniki 120W nie wyrabiają a wzmacniacz ma 70W to mnie to trochę dziwiło ale skąd on bierze taka moc ??
    Liczę na pomoc w rozwikłaniu tej zagadki.

Co może powodować takie przebicie na kanał prawy?? jaki element w przedwzmacniaczu??