Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dobór głosnika do 400zł do subwoofera samochodowego

25 Lis 2009 21:14 7820 56
  • Poziom 12  
    Witam
    Szukam juz ponad miesiąc czasu i nie mogę sie zdecydować.Więc na początku chciałem kupić infinity ref 1250w 30mm ale nie moge go dostać na allegro, a mam na oku jeszcze takie głośniki jak HERTZ ES 300 i JBL GTO 1214. Może miał ktoś styczność z tymi przetwornikami bo nie chciałbym wydać kasy na marne. Wzmacniacz to Gta260 blaupunkt.
  • Poziom 21  
    Kurcze, ten Blaupunkt trochę ma mało mocy i do tego Hertz i do Jbl (podobne moce RMS),szczególnie Hertz 'kocha' moc. Ja za te pieniążki, i do tego wzmacniacza poleciłbym Ci głośnik, który sam mam "Pb s-12" - ma o 50 Wat RMS mniej, niż te, które Ty wymieniłeś, i na allegro nowy w skrzynce zamkniętej z mdf kosztuje 399 zł (822950364) :)
  • Poziom 12  
    Jakoś nie przemawia do mnie ten głośnik.A wzmacniacz planuje pózniej zakupić mocniejszy tak około 350rms ,a co sądzisz o ref1250w i co wtedy by było najlepsze z tych przetworników
  • Poziom 18  
    Jeżeli odpowiednio go zasilisz, to hertz zagra ci konkretnie, moim zdaniem będzie on lepszy.
  • Poziom 12  
    Dużo osób chwali właśnie hertza, a ja nie wiem czemu ale jestem ciekaw tego infinity bo dużo osób go poleca, jak myślicie ten hertz czy infinity?
  • Poziom 10  
    Nie wiem jak gra ten Infinity, ale posiadam Hertza ES 300 i jestem bardzo zadowolony. Gra bardzo ładnie i czysto, kiedy trzeba potrafi zejść bardzo nisko i zatrząsnąć autkiem. Przy szybszej muzie tez nawet daje rade. Zasilam go Carpower-em HPB 1502 który według producenta ma 500W RMS, z tego co czytałem według opinii innych użytkowników ma około 400 wiec ten Blaupunkt do Hertza bedzie raczej za słaby.
  • Poziom 12  
    No trudno. Chciałem infinity ale właśnie kupuiłem tego hertza. Jak przyjdzie to zdam relacje jak gra bo słyszałem tego infinity ref1250w i mogę porównać.
  • Poziom 36  
    Hertz zagra lepiej niż infinity, więc dobry wybór. Dasz mu 400W i będzie.
  • Poziom 35  
    PAOLO1988pl tylko zanim ocenisz Hertza to podlacz go pod odpowiedni jakosciowo wzmak
  • Poziom 14  
    Ja ci moge polecic do tej ceny Lanzar max 12 wsadzisz 2szt do auta i matka boska z obrazu schodzi :D

http://www.allegro.pl/item820119369_lanzar_max_12_2000_watt_subwoofer_dla_swira_bcm.html

Ale tak prawde mówiąc do tej ceny to lanzar ok 300zł kosztuje w skrzynce br i jest dobry masaż pleców przynajmniej u mnie on wygrał :D a bałem sie kupic bo mialo to byc niskojakosciowe :D Głosnik dostaje w kosc wiejsza połowe mocy z ATX 990 i wytrzymuje i nic z membraną sie nie dzieje tak jak mówią itp :D Takze bierz go i resztę odłóż na piecyk
  • Poziom 18  
    Freq, nie sądzisz chyba, że ten lanzar gra lepiej od es 300 ?
  • Poziom 14  
    Szczeże to wiem ze z szybkoscią lanzar lepiej zagra :D bo ja mu zapodaje koło 350W RMS i sie nie gubi i kopie bardzo ładnie a es 300 nie miałem wiec sie nie wypowiem ale jak kupuywałem lanza to hertz'a mi odradzali bo to wolny głosnik tak czy tak :D
  • Poziom 12  
    Co do tego lanzara to raczej na pewno nie gra lepiej od es300. Jeśli ktoś lubi łupanine to moze tak,ale ja szukam dzwięku a nie wiejskiego max tuningu decybeli. A co do wzmaka to jakościowo ten blaupunkt jest dobry i przy 180rms to juz coś pokaże.
  • Poziom 10  
    Jeśli szukasz dźwięku to Re audio 175W rms będzie pasowało do tego wzmaka. Ani lanzara ani hertza ten wzmak nie ruszy.
  • Poziom 35  
    A co do wzmaka to jakościowo ten blaupunkt jest dobry i przy 180rms to juz coś pokaże.

BZDURA !!!

Blaupunk ani nie jest dobry jakosciowo ani glosnik sie nawet z kurzu nie otrzasnie pod taka zabawka. Blaupunkta kiedys tesowalem a jezeli chodzi o firme Hertz to sluchalem kazdego ich produktu jezeli chodzi o glosniki pomijajac tylko serie ML z niej slyszalem tylko jeden zestaw

Dodano po 1 [minuty]:

Kazdy hertz lubi duzy nadmiar mocy

Dodano po 22 [sekundy]:

A nie dowatowane graja bardzo przecietnie
  • Poziom 12  
    Jeśli chodzi o głośnik to kupiłem juz es300 energy. A co do wzmaka to planuje taki Carpower HPB 1502. Chyba ze macie coś lepszego za taką cene.
  • Poziom 35  
    mMowimy tylko o nowkach? Jezeli tak to jest to dobry wybor
  • Poziom 12  
    Nie. Mogą być używki wzmacniacze,bo głośnika bym nie kupił. Co myślicie o wzmacniaczach xplod. I mam zamiar tego "hertza es 300 energy" wsadzić w fabryczne 25 litrów i stroić na 35hz,co o tym sądzicie?. Wdzodzi w gre tylko bassreflex obudowa
  • Poziom 42  
    Jak dla mnie ten sprzęt sony jest nic nie wart chyba że te stare wzmaki ale bardzo cięzk je dostać . hertz z niskich serii też nie jest rewelacją te 35 hz by sprawiło że byłby jeszcze większym mułem jak jest.
  • Poziom 36  
    25l to dla closed za mało. 35l na closed i z 50l na BR. Z takimi pojemnościami się spotkałem.
  • Poziom 12  
    To teraz już sam nie wiem. Producent podaje tak 25lit strojenie na 34hz i 38lit strojenie na 30hz. To jaką obudowę w litrach i jakie strojenie mam dać bo tam coś pisali 34l Strojona na 28Hz. Po co aż tak nisko go stroić? I są inne parametry. Dodam ze to jest wersja Hertz ES 300 ENERGY tego głośnika. A parametry są takie: a nie jak starego modelu.
    D 260mm
    Xmax 9mm
    Re 3,1ohm
    Fs 30hz
    LE 3,17 mh@1khz
    LE 1,11 mh@10khz
    Vas 73,50 lit
    Mms 156gr
    Cms 0,19 mm/N
    BL 12,80 T-m
    Qts 0,51
    Qes 0,55
    Qms 7,60
    Spl 91,6 db (1m/2,83v)
  • Poziom 42  
    Strojenie ponizej 37 hz nie ma jak dla mnie sensu producent nie zawsze ma rację najlepiej to samemu kombinowac.
  • Poziom 9  
    Gratuluję wyboru głośnika.
    Jeżeli masz ograniczony budżet to z głośnikiem poradzi sobie
    PEIYING ALIEN PY-B2H76R
  • Poziom 12  
    No to wkońcu powie mi ktoś ile litrów jakie strojenie i jaki bassreflex chyba ze ma ktoś parametry do winisd download?
  • Poziom 12  
    A więc uporałem się z problemem sam. Zrobiłem obudowę 45litrów bassreflex strojony na razie na około 40hz ale ma być na 35. Więc ten hertz z lini energy ma całkiem inne parametry niż stary es 300. I ten który powiedział ze ten głośnik się gubi przy szybkich bitach to pisze bzdury. Testowałem wczoraj na moim blaupunkcie 180 wat rms 4ohm, i ten głosnik robi armageddon, w samochodzie nie idzie usiedzieć. Bas jest szybki i głęboki i bardzo dobrze schodzi na niskie częstotliwości. Dziękuje tym osobom które mi go doradziły, jestem bardzo zadowolony :D. Mogę zrobić zdjęcia i pokazać jak wygląda.
  • Moderator CarAudio
    Nie pisze nikt bzdur ...po prostu mało słuchałeś innych przetworników. Jeśli wydaje Ci się że pod tym GTA gra świetnie , to aż strach pomyśleć co byś powiedział gdybyś go posłuchał pod "normalnym, mocnym" wzmacniaczem ;)
  • Poziom 12  
    Dlatego pisze ze już na takim wzmacniaczu gra bardzo dobrze. A bedzie wzmacniacz po nowym roku opisany wyżej :D.
  • Poziom 10  
    mateusz18092 napisał:
    P to seria punch a R to seria prime. Z tych 3opcji brał by któregoś RF. Ale szukał bym i tak coś mocniejszego np. RE 300W i pod to piecyk.

I nie każdy głośnik zagra w 36L closed.

No właśnie, dlatego co polecałbyś do mojej konfiguracji ? Ja lubie jak zatrzęsie autem ale lubie słuchać przedewszystkim głośno, z przodu mam 4x Phase PCS 160.20 w drzwiach, wygłuszone matami, z tyłu tylko zabudowany sub, autko stosunkowo małe bo E36 Compact, jed. sterująca Pioneer Avic-X1, głośniki przednie grają na wzmaku Carpower HPB-604. Jeżeli polecasz coś mocniejszego to jaki wzmak do tego ? Chociaż szczerze powiem, że mam cieńko z kaską teraz :) Taki RF by mi raczej wystarczył chyba że ten RE-12 D4 ? On ma 175RMS, będzie lepszy niż RF lub Hertz ? A jeszcze mi powiedz czy z RF lepsza jest seria Prime czy Punch czy one się czymś róznią oprócz wyglądu zew ?
  • Poziom 35  
    Seria Punch jest w teori lepsza , co prawda pomiedzy modelem R1 i P1 nie ma duzej roznicy tak juz w przypadku np. P3 roznica jest druzgoczaca ,