Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

naprawa ścieżek koło procesora

05 Sty 2003 16:21 10682 12
 • Poziom 1  
  W jaki sposób naprawic przerwane ścieżki na płytce drukowanej?
 • Poziom 20  
  Ścieżki najczęsciej so polakierowane wystarczy zedrzeć lakier i połączyć ścieżkę kawałkiem drucika. Chyba że są bardzo wąskie to połącz odcinkami przewodu najblirzsze punkty lutownicze.
 • Poziom 36  
  A jak przerwa jest nie szersza niż 1,5 mm to wystarczy zlutować cyną.
 • Poziom 22  
  a jak można połączyć ścieżki na folii np. folia od klawiatury , są przerwy i nie wszystki klawisze działają ?
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  Z tego co wiem są specjalne pisaki którymi można taką uszkodzoną ścieżke naprawić.
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  są pisaki - jak pisza Krzysi0, ale lepszym rozwiązaniem jest lakier dwuskładnikowy elektroprzewodzący. Jego pierwotnym zastosowaniem jest naprawa szyb elektrycznie ogrzewanych, ale do ścieżek jest super. Taśmą osłaniasz sąsiednie pole, nakładasz pędzelkiem zapałką i jest super.
  Należy tylko wziąć pod uwagę że posiada on pewną rezystancję i nizbyt nadaje się do ścieżek silnoprądowych. Główną wadą jest cena. Jest na bazie srebra i 2 ml to ok. 15 zł.

  Pozdrawiam
 • Poziom 43  
  mzna polączyć pola lutownicze tak jak ktoś tu powiedział... można dołożyć pól lutowniczych i połączyć zworą przerwaną ścieżke.. mozna pokleić klejem przewodzącym uwaga jak wyżej.

  można wylutować najbliższy element jeśli w jego odprowadzeniu przy ściezce upalonej nie ma żadnego węzła i poprowadzić pod drukiem w osłonach izolacyjnych.

  no ale w przpadku małych ścieżek i to z elementami SMD będzie chyba ciężko ale na pewno pomogą nam kleje.. cociaż patrząc na przeróbki do PSX montaż na płytkach smd tez jest możliwy
 • Poziom 24  
  Najlepszym sposobem jest zastosowanie pisaka (ale wysokiej jakości).
  Gorzej jeżeli mamy obwody wysokiej częstotliwości (HF), wtedy metoda "na kabelek" odpada.
 • Poziom 43  
  chodzi o to że W.cz. przechodzi po wierzchu... proponuje srebrzony przewód... metode srebrzenia elektrolitycznego widziałem gdzieś w "zrób to sam"... co do reszty trzeba by lutować też srebrem za to w wysokiej temperaturze (lut twardy)
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  Nie tylko chodzi o zjawisko naskórkowośći, ale po prostu o "sianie" - prowadząc scieżke będzie ona - jak antena emitowało pole - a pozostałe ścieżki - jak anteny odbiorcze. Podobnie przy wzmacniaczach - są pewne reguły prowadzenia scieżek sygnałowych i prądowych.
 • Poziom 28  
  Słyszałem o takim specyfiku do naprawiania ścieżek w strzykawce "Silver Grease", czy coś takiego, w każdym razie dobrze się tym odblokowuje Athlona. Podobno 25 zl
 • Poziom 15  
  a jak naprawić przerwane ścieżki na płycie w technologi SMD kiedy scieżki są bardzo wązkie /w przybliżeniu jak włos?/,myślałem o naprawie lakierem przewodzącym ale zauważyłem że pozostała część jest pokryta warstwą lakieru bezbarwnego zabezpieczającego,jak zdrapać lub w inny sposób usunąć tą warstwę aby nie uszkodzić ścieżek?
  Sposób na kabelki /z ominięciem uszkodzonych ścieżek/chyba nie zda rezultatu bo zakończenia ścieżek nie mają punktów lutowniczych tylko malutkie dziurki ,a jedna część biegnie prosto pod procesor.
  Proszę o jakieś sugestie.
 • Poziom 19  
  Jeżeli to jest koło jakiegoś procesora to masz niezły problem. Nie wiem w jaki sposób planujesz to zrobić (chyba z użyciem lupy i jakiegoś precyzyjnego narzędzia do malowania i napewno nie będziesz lutował tylko użyjesz jakiegoś kleiku elektroprzewodzącego na bazie srebra). W każdym razie musisz tak to wykonać, aby to połączenie nie było jakąś bulwą tylko ma być jak najcieńsze (podobnie jak ścieżka). Inaczej to połączenie będzie tworzyć pojemność wraz z sąsiednimi ścieżkami i powodować zakłócenia w Twoim urządzeniu z procesorem.
  Znajomy uszkodził kiedyś ścieżkę na płycie głównej i zlutował ją tak że powstała tam kulka cyny i to wystarczyło, żeby komputer co chwilę się wieszał.