Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Passat b3 1.8 + Gaz (1991)

02 Gru 2009 15:49 2611 4
  • Poziom 10  
    Witam .
    Jako że mój pełnoletni Passat wymaga już remontu i ogólnej renowacji przychodzę tutaj z kilkoma pytaniami.

Pierwszy problem :
    Samochód nie chce odpalić - tzn rozrusznik nie kręci tę usterkę naprawiam ładowaniem akumulatora co pomaga ale tylko na kilka dni
    pewna sytułacja :
    Po przejechaniu około kilometra samochód mi zgasł (Przerzucił się na gaz a że na zimnym silniku gaz nie bardzo działa to mu się zdarzyło) . Niestety nawet nie zakręcił .
    Dodam że gdy odpalałem go pod domem odpalił bez problemu .
    P.S akumulator jest miesięczny.
    Co może być przyczyną takich wyskoków ?

Drugi problem :
    Wiatrak miałem włączony na krótko (włączałem go przyciskiem) jednak instalacja się grzała (nawet topiła) więc postanowiłem z niego na razie zrezygnować jako że wiatrak jest nowy i nie chciał bym go popsuć. Samochód teraz nie łapie temperatury tzn trzyma się na około 90-93 stopnie ale włączony musi być nawiem co wiadomo skutkuje tym że czasami w aucie jest bardzo gorąco .
    moje pytanie brzmi czy jest jakaś możliwość podłączenia wiatraka tak żeby kable się nie grzały ?

Trzeci problem :
    Zardzewiała podłoga zaczyna się dziurawić tzn widać już kilka dziur , co polecacie nałożyć na resztę podłogi żeby i ta się bardziej nie ,,rozjechała,, (chodzi mi o jakiś środek)

Czwarty problem :
    Nawiew od strony pasażera nie działa tzn krateczka jest ciepła ale nie dmucha . Wystarczy przeczyścić nawiem jak tak to w jaki sposób to zrobić

a teraz pytania które wole zadać teraz niż kiedyś jako że mój projekt związany z samochodem nie długo będę mógł zacząć .

Pytanie 1 :
    Ile kosztuję renowacja(dobrze to nazywam?) blachy tzn odrdzewienie , jeżeli to możliwe ocynkowanie , i pomalowanie nadwozia ?
    Pytanie 2 :
    Ile kosztuję wymiana elektryki tzn wymiana wszystkich kabli w silniku
    Pytanie 3 :
    Ile kosztuję remont generalny tzn wymiana wszystkiego co potrzebne

Jak se coś przypomnę to dodam w kolejnym poście , p.s nie linczujcie mnie że proszę was o takiego ,,gotowca,, jednak bardzo mnie to interesuję ,a że jestem lajkiem to niewiem nic na ten temat.
    Proszę o podawanie cen tak ,,na oko,,
    Z góry dziękuję i pozdrawiam
    AdekPassat
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Koszty naprawy przekroczą Ci kilkakrotnie koszty zakupu takiego egzemplarza w bardzo dobrym stanie, to raz, dwa to podjechałbyś do elektryka i wyeliminował usterki, Z OPISU CIĘŻKO.
  • Poziom 10  
    Możliwe jednak poza problemami z odpalaniem jak na razie (pfuu) nie mam żadnych innych silnik chodzi ładnie i równo .
    Proszę was jednak o odpowiedzi (To znaczy jeśli jej nie znasz to nie pisz)
    Może choć jedno z zagadnień ktoś będzie potrafił omówić wtedy będę wiedział że warto było się tu zarejestrować .
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    1 Zmierz napięcie ładowania, podaj wynik. Popraw połączenia akumulatora z masą i plusa akumulatora z resztą instalacji w samochodzie, zwłaszcza z alternatorem i rozrusznikiem. Mogą być duże opory pracy rozrusznika na ciepłym silniku i wtedy nie kręci.
    2.Zastosuj do wiatraka przekaźnik, obwody wiatraka połącz grubym przewodem, przekaźnik umieść możliwie blisko wiatraka.
    3. nie wiem, może ktoś inny Ci powie.
    4.Pewnie przysłona w kratce zamknięta, wyjmij i zobacz.

co do pytań....
    1.Nie wiem, ale dużo, przekracza wartość pojazdu
    2. Jak masz drugą wiązkę to nie wiele, jak nie masz to lepiej naprawić niż wymieniać, z reguły to nie problem w kablach leży. Koszt pewnie z 200 zł ogarnięcie solidne wiązki.
    3. na głupie pytania nie ma odpowiedzi.

Dodano po 57 [sekundy]:

AdekPassat napisał:

Może choć jedno z zagadnień ktoś będzie potrafił omówić wtedy będę wiedział że warto było się tu zarejestrować .

Mam nadzieję, że było warto, bo już się martwiłem....
  • Poziom 39  
    "Remont generalny" i "wymiana wszystkiego co potrzebne' to tak "na oko" kosztuje dużo a może nawet więcej niż dużo.