Witam wszystkich kolegów.
Trafił do mnie taki telewizorek z uszkodzonym trafopowielaczem 6174Z-6005S.
Wstawiłem za niego HR8811. Uszkodzony był również R439 (3,9k) oraz R729 (20k) w gałęzi ABL. Po wymianie tych elementów wysokie nadal nie startuje. Na wyjściu HD układu IC702 jest stałe napięcie, grzeje się R407 (1k) aż śmierdzi. Nic dziwnego skoro w takim układzie odkłada się na nim spore napięcie. Grzeje się również układ IC702 (CXA2100AQ) Jestem na etapie jego wymiany lecz mam co do niego pewną wątpliwość.
Znalazłem go przykładowo w trzech sklepach:
lewandowscy.pl 50 zł
tom-elektron 20 zł
cybor-tech 15 zł
ten trzeci sklep podaje jednak, że jest to układ:
CXA2100AQ AUDIO MULTIPLEXING DECODER {SONY}
w moim sprzęcie ten układ ma niewiele wspólnego z dekoderem audio a bardziej pracuje jako procesor video i driver linii wysokiego napięcia.
W internecie znalazłem aplikacje do tego układu w obu obwodach właśnie jako audio decoder oraz procesor video.
Mam do Was koledzy pytanie zanim zdecyduję się na jego zakup, czy ten układ może pracować w obu podanych specyfikacjach zależnie od użytego procesora głównego czy ten układ ma w sobie jakiś program?
Druga prośba o rozszyfrowanie kwarcu X702, pin 15 układu CXA2100AQ. Na
schemacie jak i na rezonatorze jest symbol 500F2, przy pin 15 układu jest
oznaczenie 500k, czy to będzie rezonator 500kHz? Zapomniałem go wylutować przy wylutowywaniu procka i się prawie cały
stopił.
Poniżej zamieszczam wycinek ze schematu na module 100Hz, będę bardzo wdzięczny za wszelką pomoc. Jeśli ktoś posiada moduł 100Hz do tego chassis (MC-006A) to chętnie kupię.
Trafił do mnie taki telewizorek z uszkodzonym trafopowielaczem 6174Z-6005S.
Wstawiłem za niego HR8811. Uszkodzony był również R439 (3,9k) oraz R729 (20k) w gałęzi ABL. Po wymianie tych elementów wysokie nadal nie startuje. Na wyjściu HD układu IC702 jest stałe napięcie, grzeje się R407 (1k) aż śmierdzi. Nic dziwnego skoro w takim układzie odkłada się na nim spore napięcie. Grzeje się również układ IC702 (CXA2100AQ) Jestem na etapie jego wymiany lecz mam co do niego pewną wątpliwość.
Znalazłem go przykładowo w trzech sklepach:
lewandowscy.pl 50 zł
tom-elektron 20 zł
cybor-tech 15 zł
ten trzeci sklep podaje jednak, że jest to układ:
CXA2100AQ AUDIO MULTIPLEXING DECODER {SONY}
w moim sprzęcie ten układ ma niewiele wspólnego z dekoderem audio a bardziej pracuje jako procesor video i driver linii wysokiego napięcia.
W internecie znalazłem aplikacje do tego układu w obu obwodach właśnie jako audio decoder oraz procesor video.
Mam do Was koledzy pytanie zanim zdecyduję się na jego zakup, czy ten układ może pracować w obu podanych specyfikacjach zależnie od użytego procesora głównego czy ten układ ma w sobie jakiś program?
Druga prośba o rozszyfrowanie kwarcu X702, pin 15 układu CXA2100AQ. Na
schemacie jak i na rezonatorze jest symbol 500F2, przy pin 15 układu jest
oznaczenie 500k, czy to będzie rezonator 500kHz? Zapomniałem go wylutować przy wylutowywaniu procka i się prawie cały
stopił.
Poniżej zamieszczam wycinek ze schematu na module 100Hz, będę bardzo wdzięczny za wszelką pomoc. Jeśli ktoś posiada moduł 100Hz do tego chassis (MC-006A) to chętnie kupię.