logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

LG CE29Q90ID MC-006A - Wymiana IC702 (CXA2100AQ) nie uruchamia WN

studzinek 09 Gru 2009 21:44 2362 3
REKLAMA
  • #1 7368007
    studzinek
    Poziom 16  
    Posty: 266
    Ocena: 5
    Witam wszystkich kolegów.

    Trafił do mnie taki telewizorek z uszkodzonym trafopowielaczem 6174Z-6005S.
    Wstawiłem za niego HR8811. Uszkodzony był również R439 (3,9k) oraz R729 (20k) w gałęzi ABL. Po wymianie tych elementów wysokie nadal nie startuje. Na wyjściu HD układu IC702 jest stałe napięcie, grzeje się R407 (1k) aż śmierdzi. Nic dziwnego skoro w takim układzie odkłada się na nim spore napięcie. Grzeje się również układ IC702 (CXA2100AQ) Jestem na etapie jego wymiany lecz mam co do niego pewną wątpliwość.
    Znalazłem go przykładowo w trzech sklepach:
    lewandowscy.pl 50 zł
    tom-elektron 20 zł
    cybor-tech 15 zł

    ten trzeci sklep podaje jednak, że jest to układ:
    CXA2100AQ AUDIO MULTIPLEXING DECODER {SONY}
    w moim sprzęcie ten układ ma niewiele wspólnego z dekoderem audio a bardziej pracuje jako procesor video i driver linii wysokiego napięcia.
    W internecie znalazłem aplikacje do tego układu w obu obwodach właśnie jako audio decoder oraz procesor video.
    Mam do Was koledzy pytanie zanim zdecyduję się na jego zakup, czy ten układ może pracować w obu podanych specyfikacjach zależnie od użytego procesora głównego czy ten układ ma w sobie jakiś program?

    Druga prośba o rozszyfrowanie kwarcu X702, pin 15 układu CXA2100AQ. Na
    schemacie jak i na rezonatorze jest symbol 500F2, przy pin 15 układu jest
    oznaczenie 500k, czy to będzie rezonator 500kHz? Zapomniałem go wylutować przy wylutowywaniu procka i się prawie cały
    stopił.

    Poniżej zamieszczam wycinek ze schematu na module 100Hz, będę bardzo wdzięczny za wszelką pomoc. Jeśli ktoś posiada moduł 100Hz do tego chassis (MC-006A) to chętnie kupię.

    LG CE29Q90ID MC-006A - Wymiana IC702 (CXA2100AQ) nie uruchamia WN
  • REKLAMA
  • REKLAMA
  • #3 7373496
    studzinek
    Poziom 16  
    Posty: 266
    Ocena: 5
    Witam

    Dziękuję bardzo za odpowiedź. Każda informacja jest na wagę złota :)

    pozdrawiam
    studzinek
  • #4 7387909
    studzinek
    Poziom 16  
    Posty: 266
    Ocena: 5
    Witam

    Może komuś w przyszłości przyda się moja informacja.

    Układ CXA-2100AQ kupiłem u lewandowskich.
    Po wymianie oraz wstawieniu kwarcu 500kHz telewizor odpalił.
    Warto też wymienić podstawkę kineskopu, to ona na 95% była przyczyną uszkodzenia trafopowielacza, syczało i były słyszalne przeskoki ładunków elektrycznych w okolicy łączenia jej z kineskopem.

    pozdrawiam
    studzinek
REKLAMA