Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz do suba - duży sedan: - blues, punk, rock itp

dyzio767 10 Gru 2009 20:04 1061 9
  • #1 10 Gru 2009 20:04
    dyzio767
    Poziom 9  

..zacznę trochę od tyłu..
    Jaki wzmacniacz mam kupić do...do suba którego nie mam, ponieważ na dłuższy czas mam jakiegoś pożyczonego-niedocelowego.
    Słucham punka, rocka, rytm and bluesa czasem jakieś Prodigy i niemal zawsze (:) ) Kazika .
    Aktualnie nie bardzo mam czym napędzić tego pożyczonego. Nie stać mnie na ten moment na kupno takiego woofera jaki będzie odpowiedni do muzy której słucham w komplecie ze wzmacniaczem, zacznę więc od samego wzmacniacza.
    Musi on napędzić dużego Volvo 740 w sedanie. Sama kabina jest dość dobrze wygłuszona wszelakimi matami i filcem również od strony bagażnika.
    Interesuje mnie wzmacniacz używany. Trudno mi określić przedział, chętnie niedużo, ale jeśli tani nie będzie miał szansę grać z wooferem który kiedyś będzie docelowo, wolę nie kupować chwilowo wcale..

0 9
  • Pomocny post
    #2 10 Gru 2009 20:13
    matiaudio
    Poziom 36  

Jakiej mocy masz ten głośnik teraz? I co byś chciał w późniejszym celu dobrać do tego wzmacniacza?

0
  • #3 10 Gru 2009 20:23
    dyzio767
    Poziom 9  

..nie mam pojęcia co to jest, ale zdaje się że coś potężnego. Pożyczył mi to kolega który napędzał to V12tką i miał hopla (oraz sporo szmalu) na punkcie totalnej głośnej łupaniny.
    Również nie wiem co kiedyś będę chciał pod to podłączyć. Nie znam się na tym, dlatego określiłem mniej więcej typ muzyki jakiej słucham. Pod tym kątem chcę zakupić wzmacniacz do którego jak uzbieram trochę kaski dokupię odpowiedni głośnik.
    Ten sub co aktualnie mam jest tymczasowy i nie bierzcie pod uwagę tego co to może być i jak gra. Interesuje mnie to co może kiedyś ładnie zagrać pod wzmakiem co zakupię.

0
  • Pomocny post
    #4 10 Gru 2009 20:32
    matiaudio
    Poziom 36  

Nie wiedząc żadnych danych nie wiadomo co polecic. Na rynku jest dostępnych tysiące wzmacniaczy i trudno określić jaki potrzebował będziesz nic nie wiedząc. Ale proponuje monoblok , jeśli masz teraz głośnik 4ohm to następny kupisz mocniejszy z dwoma cewkami i złączysz na 1 lub 2ohm i wtedy wzmacniacz odda więcej mocy.

0
  • #5 10 Gru 2009 21:10
    dyzio767
    Poziom 9  

..podasz mi jakieś konkretne modele bym mógł wrzucić w wyszukiwarkę?
    Jak Ci się chce możesz polecić konkretne modele wzmacniaczy plus określone głośniki do nich. wcześniej czy później uzupełnię zestaw i w miarę możliwości będę starał się szukać okazji zarówno pod kątem wzmacniaczy jak i subów.

0
  • Pomocny post
    #6 10 Gru 2009 21:18
    matiaudio
    Poziom 36  

Podaj fundusz na to i jaka muzyka, szybsze bity czy wolniejsze oraz zależy ci na jakości czy na głośnym graniu?

0
  • #7 10 Gru 2009 21:32
    dyzio767
    Poziom 9  

...łączny koszt 800zł max.
    ..muza to Kazik (Kult), Floydzi, Portishead, Prodigy, blusior, rock, punk itp.
    Przede wszystkim jakość i tylko jakość

0
  • Pomocny post
    #8 10 Gru 2009 21:38
    matiaudio
    Poziom 36  

JL AUDIO 10 i zasilić to dobrym wzmacniaczem. Wzmacniacz axton by się nadawał lub coś z wyższej półki a nawet audiosna poszukać używanego.

0
  • #9 12 Gru 2009 20:13
    dyzio767
    Poziom 9  

Dobry używany wzmak-znaczy jaki? Ma grać głęboko i miękko. I czy dobierać tak by tłukł się w bagażniku czy grał w otwarty podłokietnik i otwór na narty (np zabudowany kawałek bagażnika)

0
  • #10 14 Gru 2009 23:14
    dyzio767
    Poziom 9  

..wzmak zakupiony, dzieki wszystkim za pomoc

0