Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brama przesuwna AWSO 2000 Wiśniowski SOGL5702214

11 Gru 2009 14:27 7602 6
  • Poziom 9  
    Witam jestem posiadaczem bramy przesuwnej firmy Wiśniowski od dwóch lat i od pewnego czasu pojawił się pewien problem po wciśnięciu przycisku na pilocie lampa sygnalizacyjna świeci na słupku bramy ale ona nie reaguje. Zaczyna działać jak pomoże jej sie wystartować albo czasem 5 razy działa normalnie i znów szwankuje. Co może być przyczyną tego problemu i jak go usunąć???
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 30  
    Wyglada na to, że silnik nie może załapać. Czy nic nie blokuje prowadnicy lub mechanizmu?
  • Poziom 2  
    Może to problem z ustawieniem siły. Jeśli to nie problem z przekazaniem napędu to trzeba podkręcić siłę silnika. Zazwyczaj jest tam na płytce potencjometr. Najlepiej podaj rodzaj sterownika to coś poradzimy .
  • Poziom 8  
    Witam,

Również posiadam taką bramę z tym samym napędem i problemem. Chodzi o to że po przyciśnięciu pilota zapala się lampa (gaśnie po około 10 sek) i oczywiście ślimak nie pracuje. Rozkminiłem taką zależność że jak wyłączę bezpiecznik z obwodu gdzie znajduje się brama i włączę go ponownie to napęd działa poprawnie ale tylko 1 raz co oznacza że mechanicznie wszystko jest ok. Wcześniej miałem rzadkie przypadki, że po wciśnięciu pilota ta przypadłość miała miejsce ale po ponownym kliknięciu pilota napęd się uruchamiał. Przy okazji zapytam w jaki sposób dobrać się do tego słupka?
    Nie chcę go uszkodzić, próbowałem ściągnąć pokrywę z sygnalizatorem ale jak poczułem duży opór to odpuściłem.
    Proszę was o pomoc.
  • Poziom 9  
    maciekw80 napisał:
    Witam,

Również posiadam taką bramę z tym samym napędem i problemem. Chodzi o to że po przyciśnięciu pilota zapala się lampa (gaśnie po około 10 sek) i oczywiście ślimak nie pracuje. Rozkminiłem taką zależność że jak wyłączę bezpiecznik z obwodu gdzie znajduje się brama i włączę go ponownie to napęd działa poprawnie ale tylko 1 raz co oznacza że mechanicznie wszystko jest ok. Wcześniej miałem rzadkie przypadki, że po wciśnięciu pilota ta przypadłość miała miejsce ale po ponownym kliknięciu pilota napęd się uruchamiał. Przy okazji zapytam w jaki sposób dobrać się do tego słupka?
    Nie chcę go uszkodzić, próbowałem ściągnąć pokrywę z sygnalizatorem ale jak poczułem duży opór to odpuściłem.
    Proszę was o pomoc.

Ogarnąłeś problem bo również mam to samo? Brama nie reaguje tylko zapala się lampka na ok. 4sek. Po ręcznym domknięciu i wyłączeniu bezpiecznika otwiera normalnie ale przy próbie zamknięcia znowu zapala się tylko lampka.
  • Poziom 16  
    Witam w tej bramie siedzi sterownik ST2 więc siłę statyczną jak i dynamiczną programuje się w sterowniku.W instrukcji masz opisane jak zwiększyć siłę przeprowadzić kalibrację bramy a w pierwszej kolejności odczytaj jaki błąd pojawia się na sterowniku w momencie próby uruchomienia bramy .
  • Poziom 9  
    pppooo napisał:
    Witam w tej bramie siedzi sterownik ST2 więc siłę statyczną jak i dynamiczną programuje się w sterowniku.W instrukcji masz opisane jak zwiększyć siłę przeprowadzić kalibrację bramy a w pierwszej kolejności odczytaj jaki błąd pojawia się na sterowniku w momencie próby uruchomienia bramy .

Napęd wrócił do życia sama z siebie ale już miałem dwa razy takie przypadki i po paru godzinach zaczynał działać. Zadzwoniłem do doradcy technicznego i właśnie pierwsze co zrobił to pokierowałem mnie jak zwiększyć siłę napędu. Dzięki za podpowiedź ;)