logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Jak włączyć okno logowania w phpMyAdmin 2.6.1-pl3?

cimek82 16 Gru 2009 18:17 4499 4
REKLAMA
  • #1 7397664
    cimek82
    Poziom 11  
    Posty: 20
    Witam ,
    zainstalowałem na swoim serwerze phpmyadmin do obsługi bazy mysql. Problem tkwi w tym ze jak łącze się po przez www z phpmydmin to nie wyskakuje żadne okienko do logowania tylko od razu przechodzi do programu. Jak zrobić autoryzacje żeby podczas próby połączenia z tym programem , pytał on najpierw o login i hasło i dopiero po prawidłowym podaniu informacji wpuszczał do programu??

    Wersja: phpMyAdmin 2.6.1-pl3
  • REKLAMA
  • #2 7415697
    xantypa
    Poziom 11  
    Posty: 36
    Czy masz ustawione zapamiętywanie haseł w przeglądarce ?
  • REKLAMA
  • #3 7416525
    cimek82
    Poziom 11  
    Posty: 20
    tak, ale nie mam zapamiętanego hasała do tego adresu, w tym problem że nawet nie pyta o hasło podczas próby zalogowania, żaden panel nie wyskakuje, po prostu wskakuje od razu .
  • REKLAMA
  • #4 7417202
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • #5 7418138
    cimek82
    Poziom 11  
    Posty: 20
    Doszedłem, dzięki za naprowadzenie... Bo dzięki waszym poradom zacząłem szukać, i natrafiłem na błąd .

    Problem tkwił w pliku konfiguracyjnym . W katalogu głównym phpmyadmin jest plik konfiguracyjny
    Cytat:
    config.inc.php
    Trzeba odszukać linijkę
    Cytat:
    $cfg['Servers'][$i]['auth_type'] = 'config';
    i zamienić
    Cytat:
    'config'
    na
    Cytat:
    'http'
    Banalny błąd..... Cała linijka powinna wyglądać tak :
    Cytat:
    $cfg['Servers'][$i]['auth_type'] = 'http'; // Authentication method (config, http or cookie based)?
    Dzięki wszystkim za pomoc.

    Pozdrawiam
REKLAMA