Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Servizza
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

panel logowania i rejestracji PHP konfigurowanie bazy danych

tomojer0000 15 Cze 2011 18:52 4428 23
  • #1 15 Cze 2011 18:52
    tomojer0000
    Poziom 7  

Usiłuje zrobić ma swojej stronie panel logowania i rejestracji, lecz za każdym razem coś nie działa. Nie wiem jak skonfigurować bazę danych

config.php

Kod: php
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Moj Adres bazy danych:

mysql.cba.pl
    nazwa uzytkownika tomojer_cba_pl
    wpisuje wszystko i nic nie działa. Mógłby ktoś wstawić gotowe skrypty logowania i rejestracji z moimi danymi serwera bazy? Proszę i z góry dzięki

Proszę pamiętać o używaniu znaczników syntax. Opcja Listing kodu. - arnoldziq

0 23
  • Servizza
  • #4 15 Cze 2011 20:47
    tomojer000
    Poziom 17  

Pobrałem sobie ten skrypt, ale nadal pisze,że nie mozna połączyć z serwerem.
    Mógłby ktoś uzypełnić plik config.php?

A tu zamieszczam list z informacją którą dostalem od administratora serwera

Witaj tomojer.cba.pl w CBA.PL !

Dane do Panelu Użytkownika:
    Adres: http://www.cba.pl/panel/
    Nazwa użytkownika: tomojer.cba.pl
    Hasło: ###########

Dane do konfiguracji klienta FTP lub menadżera plików ( adres: http://www.cba.pl/panel/tools/filemanager/ )
    serwer: cba.pl
    login: admin(malpa)tomojer.cba.pl
    hasło: #########

Jest możliwość posiadania aż do 25 kont FTP. Ich dodawanie dostępne jest w Panelu Użytkownika. Przy logowaniu do serwera FTP, login proszę podać w postaci przedstawionej powyżej, łącznie ze znakiem @.

Dane do poczty dostępnej z Twojego klienta pocztowego lub menadżera poczty ( adres: http://www.cba.pl/panel/tools/webmail ) serwer SMTP: mail.cba.pl serwer POP3: mail.cba.pl
    login: Taki_jaki_wybierzesz_przy_dodawaniu(malpa)tomojer.cba.pl
    hasło: takie, jakie wybierzesz przy dodawaniu

Uwaga! Aby korzystać z konta pocztowego, należy je najpierw dodać z poziomu Panelu.

Uwaga2! 1 grudnia 2009 TPSA zablokowała port 25 (SMTP) dla użytkowników Neostrady.
    Należy użyć portu 587 w tym przypadku.

Dane dotyczące bazy danych MySQL:
    serwer: mysql.cba.pl
    port: 3306
    login do bazy: wybierasz go przy zakladaniu nowej bazy w panelu nazwa bazy: wyświetli się w panelu po jej dodaniu i na ogół ma formę uzytkownik_cba_pl

Uwaga! Tak jak w przypadku poczty, bazę należy dodać z poziomu panelu.

Po wrzuceniu plików (np. index.html) , Twoja strona będzie dostępna pod adresami ############## oraz ###################.
    Strona główna to index.php lub index.html.

Podstawowe informacje dotyczące korzystania z hostingu: http://www.cba.pl/informacje/

Aby zwiększyć oglądalność swojej strony, polecamy dodanie jej do katalogu stron cba.pl ( http://cba.pl/katalog/ ). Uwaga - tylko ukończone strony są akceptowane przez redaktorów katalogu!

Po dalsze informacje i możliwość dyskusji zapraszamy na forum http://www.cba.pl/forum/ . Na podforum FAQ znajdują się szczegółowe wyjaśnienia i porady.

0
  • Servizza
  • #6 15 Cze 2011 22:07
    tomojer000
    Poziom 17  

wyskakuje błąd
    Access denied for user 'tomojer_cba_pl'@'localhost' (using password: YES)Nie mozna polaczyc sie z baza danych. Prosze chwile odczekac i sprobowac ponownie.
    Proszę o pomoc:-(

a nazwa bazy to jaka?

Dodano po 10 [minuty]:

To co źle zrobiłem taki kod dałem na serwer ftp

Code:
    <?php session_start();

mysql_connect("mysql.cba.pl","tomojer_cba_pl","#######") or die(mysql_error()."Nie mozna polaczyc sie z baza danych. Prosze chwile odczekac i sprobowac ponownie.");
    mysql_select_db("cba.pl") or die(mysql_error()."Nie mozna wybrac bazy danych.");
    ?>

Dodano po 42 [minuty]:

Mam jeszcze takie pytanie. Czy ja mam się zalogowac za pomocą klienta ftp na serwer bazy danych i przesłać bazę danych?

0
  • Pomocny post
    #7 15 Cze 2011 22:15
    loganek2
    Poziom 16  

prawdopodobnie podajesz błędne hasło do bazy danych

Cytat:
    Czy ja mam się zalogowac za pomocą klienta ftp na serwer bazy danych i przesłać bazę danych?
    Nie. sprawdź w panelu administracyjnym, czy nie masz czegoś takiego jak phpMyAdmin

0
  • #8 15 Cze 2011 22:38
    tomojer000
    Poziom 17  

loganek2 napisał:
    prawdopodobnie podajesz błędne hasło do bazy danych
    Cytat:
    Czy ja mam się zalogowac za pomocą klienta ftp na serwer bazy danych i przesłać bazę danych?
    Nie. sprawdź w panelu administracyjnym, czy nie masz czegoś takiego jak phpMyAdmin

tak jest phpMyAdmin a co?

0
  • #9 15 Cze 2011 22:40
    loganek2
    Poziom 16  

w phpMyAdmin możesz edytować bazę danych, dodawać klucze, importować, eksportować bazę itp. no a co do samego połączenia z bazą przez PHP, to tak jak już mówiłem - upewnij się czy podawane przez Ciebie hasło jest poprawne

0
  • #10 15 Cze 2011 23:02
    tomojer000
    Poziom 17  

haslo mam wpisac tak normalnie od razu pisac na klawiaturze, czy trzeba to haslo jakos kodowac zeby byly gwiazdki? Po hasle trzeba cos dopisac?

0
  • #11 15 Cze 2011 23:11
    loganek2
    Poziom 16  

nie, wpisujesz czyste hasło. czyli w Twoim przypadku:

gdzie tajne321 to właśnie twoje hasło

0
  • #12 15 Cze 2011 23:20
    tomojer000
    Poziom 17  

Zobaczcie co teraz pisze tomojer.cba.pl/rejestracja.php
    to oznacza ze dobrze skonfigurowalem serwer ale jeszcze nie utworzylem bazy danych?

0
  • #13 15 Cze 2011 23:22
    loganek2
    Poziom 16  

i wszystko jasne.

Code:

mysql_select_db("cba.pl") or die(mysql_error()."Nie mozna wybrac bazy danych.");

czy cba.pl to pełna, poprawna nazwa bazy danych? upewnij się, bo imo w tym leży błąd

0
  • #14 15 Cze 2011 23:57
    tomojer000
    Poziom 17  

zobacz moj wybawco
    tomojer.cba.pl/rejestracja.php

Dodano po 3 [minuty]:

Teraz trzeba zrobic jakąś tabele bazę żeby wszystkie dane zapisywalo? Bo nie chce rejestrować

0
  • #15 16 Cze 2011 07:58
    loganek2
    Poziom 16  

no wypadałoby... możesz zrobić to właśnie w ww. phpMyAdminie

0
  • #16 16 Cze 2011 08:49
    tomojer000
    Poziom 17  

loganek2 napisał:
    no wypadałoby... możesz zrobić to właśnie w ww. phpMyAdminie

No dzięki za pomoc już wszystko działa:)

Dodano po 3 [minuty]:

Temat do zamknięcia

0
  • #17 16 Cze 2011 15:02
    tomojer000
    Poziom 17  

zapomniałem jeszcze o jednym, a nie chce zakładc nowego tematu. Chciałbym żeby linki do pobierania plików byly widoczne tylko dla zalogowanych. Proszę o jakiś link.

0
  • #19 16 Cze 2011 16:23
    tomojer000
    Poziom 17  

loganek2 napisał:

Jeszcze jest jeden problem brak polskich znaków na stronie jak pisze coś np. z ó to pojawia się zamiast ó kwadrat czy coś innego.

Dodano po 46 [minuty]:

Mógłbyś mi w skrócie wytłumaczyć jak to zrobić?

Pierwsze trzeba utworzyć plik check.php

a jak dodac strony, które maja byc zabezpieczone?

0
  • #20 16 Cze 2011 19:48
    tomojer0000
    Poziom 7  

dam 35 punktow za ta odpowiedz

0
  • #21 16 Cze 2011 19:50
    loganek2
    Poziom 16  

zabezpieczone strony tworzysz tak:

0
  • #22 19 Cze 2011 21:18
    Dragas
    Poziom 26  

0
  • #23 20 Cze 2011 09:49
    noHuman
    Poziom 9  

W tym Kodzie PHP na początku tematu znaczniki komentarzy są zupełnie bez sensu, chyba nie masz tak w kodzie ? sorry za idiotyczną sugestie ale czasem warto się upewnić

0