Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermoPasty.pl
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

t3030 creative. jak naprawic zepsuty potencjometr?

weedbooze 20 Gru 2009 17:42 5715 7
  • #1 20 Gru 2009 17:42
    weedbooze
    Poziom 10  

Witam, mam problem z falowaniem glosu w t3030. Czytalem ze przeczyszczenie potencjometru powinno pomoc.

Odkrecilem w nim obie srubki, ale nie wiem w jaki sposob rozdzielic gorna i dolna... jak to zrobic?

Proszę niezwłocznie poprawić temat i treść postu.
    Regulamin pkt. 8.2, 15, 11.
    GM

0 7
  • TermoPasty.pl
  • #2 20 Gru 2009 18:15
    ajpier
    Poziom 37  

Czyszczenie polega na wlaniu {wtryśnięciu} do niego preparatu do czyszczenia styku, a nie na rozbieraniu go do cna. Jak masz jakiś bezbarwny alkohol to parę kropli powinno pomóc, chyba że masz np. WD-40 lub Contakt.

Po co "odrdzewiacz" lać do potencjometru? Chyba tylko w celu jak najszybszej konieczności wymiany potencjometru (zniszczonego przez WD 40) na nowy...
    Jeśli jeszcze raz będę musiał tłumaczyć na tym Forum różnicę pomiędzy działaniem WD 40, a Kontaktem PR (na przykład) chyba sobie strzelę w łeb...Na prawdę tak trudno zrozumieć różnicę pomiędzy smarem, a preparatem czyszczącym? WD 40 jest przeznaczony do zupełnie innych celów niż sugerowane przez Kolegę. Stosowanie "na siłę" wszędzie gdzie się da tego środka może przynieść więcej szkody niż pożytku. To tak jak z "Amolem" działa na wszystko i na każdą dolegliwość można go stosować. I nawet "pomaga"...nic dziwnego, jest dość czystym spirytusem... Ale nie radzę nikomu nadużywania tego "leku" - można się uzależnić ;) a i kontrola Drogowa nie uwzględni tłumaczenia "...booo sieeę leszszę Panie Władzuchno"...
    (dj-MatyAS)

0
  • TermoPasty.pl
  • #3 21 Gru 2009 18:26
    weedbooze
    Poziom 10  

To w końcu co mam zrobić? :)

0
  • #4 21 Gru 2009 18:49
    398216
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 21 Gru 2009 19:49
    dybas
    Poziom 37  

Potencjometry to słaby punkt nie tylko w krajowym sprzęcie. Niestety, ale praktyka mi podpowiada, że chemia może pomóc na krótko, więc nieodzowna będzie wymiana. Trzeba będzie wtedy dobrać coś na zamianę. Można zastosować śmiało potencjometr o niższej rezystancji-wtedy co prawda wzmacniacz nie będzie w pełni wysterowany, ale za to rzęzić przestanie. A jeżeli nie będzie pasował mechanicznie, jest również możliwa podmiana ośki z uszkodzonego. Trzeba kombinować.

0
  • #6 05 Sty 2010 12:18
    BadDog
    Poziom 15  

witam
    mam podobny problem i nie mogę odczytać na potencjometrze wartość. Wie ktoś co tam siedzi w regulacji głośności? Jak jest z dostępnością?

0
  • #7 05 Sty 2010 14:15
    dybas
    Poziom 37  

Typowe wartości rezystancji potencjometrów to 20 kΩ lub 50 kΩ. Najlepiej wymontuj i zmierz. Potem trzeba szukać pasującego mechanicznie. Giełda albo sklep.

0
  • #8 21 Cze 2015 14:11
    chris18404
    Poziom 19  

odgrzebie temat :)

Mam problem z głośnikami komputerowymi CREATIVE T3030, problem polega na tym że muzyka leci cicho, po chwili na moment głośno, a potem znowu cicho. Głośność ustawia sie za pomocą pilota, co to może być za przyczyna?

Ze swojej strony stawiam na potencjometr ( ale nie za bardzo sie na tym znam)

Mam taki pilot jak w załączniku, lecz po probie rozkręcenia nie mogę go rozmontować. To znaczy odkrecilem 2 srobki i plastików nie mogę od siebie rozdzielić.

0