logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Kod do radia CAR400 - jak odczytać z pliku pamięci?

sdino 10 Lip 2004 21:51 2940 24
REKLAMA
  • #1 736090
    sdino
    Poziom 11  
    Posty: 49
    zczytałem pamiatke z radyjka i niby kod juz znam ale dalej cos jest nie tak - czy ktoś mi poda kod z tego pliku lub jakąś podpowiedź ?
    Wyświetla mi teraz "7...
    Załączniki:
    • car400-sb.zip (1.23 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
    • car400-sb.zip (1.23 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • REKLAMA
  • #2 736143
    SatCom
    Poziom 16  
    Posty: 202
    Pomógł: 7
    Ocena: 30
    Witam

    Musisz wyzerować L.B.
    i wtedy będzie możliwość wprowadzenia kodu

    Pozdrawiam.
  • #3 736149
    sdino
    Poziom 11  
    Posty: 49
    wyczytałem w archiwum że jak poczekam około godziny to będę miał mozliwośc wprowadzenia kodu - problem jest w tym że radyjko jest w autku 100km odemnie i nie mam możliwości zmiany LB
  • #4 736168
    sdino
    Poziom 11  
    Posty: 49
    proszę o potwierdzenie czy kod który mam to ten właściwy -4715-
  • #5 736169
    SatCom
    Poziom 16  
    Posty: 202
    Pomógł: 7
    Ocena: 30
    tak to prawda , tylko to może potrwać dłużej niż godzine.
    pozdro.
  • REKLAMA
  • #6 736194
    adam white
    Spec od car audio
    Posty: 1109
    Pomógł: 193
    Ocena: 323
    Z safe 7 mniej niż 20 min.
  • REKLAMA
  • #7 736205
    KKK
    Poziom 31  
    Posty: 1367
    Pomógł: 152
    Ocena: 63
    Wg serv. manual SAFE 7 => 10 min.
  • #8 736510
    SatCom
    Poziom 16  
    Posty: 202
    Pomógł: 7
    Ocena: 30
    Witam

    Niestety obawiam się że kod 4715 nie jest prawidłowy.
    Czasami kalkulatory się mylą , kod w lini 70 oczywiście zaszyfrowany.

    Pozdrawiam.
  • REKLAMA
  • #9 736526
    KKK
    Poziom 31  
    Posty: 1367
    Pomógł: 152
    Ocena: 63
    no właśnie, mi wychodzi =7580=
  • #10 736580
    SatCom
    Poziom 16  
    Posty: 202
    Pomógł: 7
    Ocena: 30
    7580 to jest poprawny kod do tego radia.
    pozdro.
  • #11 737197
    sdino
    Poziom 11  
    Posty: 49
    faktycznie 4715 to zły kod - teraz wyświetla się 5.... więc trzeba trochę odczekać - ale dam znać jak się uda

    dzięki za pomoc
  • #12 739022
    MSElektronik
    Poziom 13  
    Posty: 74
    Ocena: 12
    po analizie bina i reset LB 4715 cod bin 0 błędów
    Załączniki:
    • Kopia car400.rar (1.2 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • #13 739030
    sdino
    Poziom 11  
    Posty: 49
    fajnie ,ale na tym binie który dałem , kod 4715 nie jest przyjmowany wiec kto w końcu ma rację? - znalazłem 2 kalkulatorki na uploadzie - jeden pokazuje mi 4715 a drugi 7580 - nie mam jeszcze informacji czy radio chodzi na kodzie 7580 - :(
  • #14 739303
    mac p
    Poziom 21  
    Posty: 566
    Pomógł: 2
    Ocena: 14
    msz plik radio powinno iść bez kodu
    Załączniki:
    • CAR 400bk.rar (765 Bajtów) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • #15 741320
    sdino
    Poziom 11  
    Posty: 49
    Dzięki wszystkim za pomoc - wgrałem bina bez kodu i radio na "stole" bez wyświetlacza ruszyło i cos tam gra :D - jutro kumpel ma wsadzic do autka
    Jeszcze raz dzieki i pozdrawiam
  • #16 750379
    sdino
    Poziom 11  
    Posty: 49
    radyjko po wsadzeniu do autka daje sie uruchomić ale na wyświetlaczu nie wyświetlane są żadne informacje i dodatkowy efekt -nie gra magnetofon - czyżby cos było z tym binem bez kodu??
  • #17 750724
    edziu
    Poziom 29  
    Posty: 1866
    Pomógł: 47
    Ocena: 180
    mozliwe ale moze to być wina organizacji wyswietalcza DIGIT 8 a jest pewnie ustawione na DIGIT 10 i przez to nie wyświetla nic na wyświetaczu
  • #18 765788
    sdino
    Poziom 11  
    Posty: 49
    nie było mnie jakis czs ale problem wraca jak ....... otóż teraz jast niby OK kod radyjko przyjeło kod na wyswietlaczu pokazuje sie napis PANEL przy braku owego, stacje sie wyszukują itp itd .........wyświetlacz jest ciemny rds nie działa , żadne inne informacje nie są wyswietlane - co robić nie mam zadnej instrukcji od radia ani od samochodu , nie wiem jak zmienić organizacje wyswietlacza
  • #19 765833
    picador
    Poziom 33  
    Posty: 2838
    Pomógł: 38
    Ocena: 104
    co się dziwisz 8O , dałeś podkładkę , zrób na oryginale a wszystko będzie śmigało ok i wsio ... po co sie bawić :?:
  • #20 765844
    djlj24
    Spec od car audio
    Posty: 13533
    Pomógł: 1104
    Ocena: 1323
    Na podkładce można przyuczyć panel, ale co z tego jak w pamięci są jeszcze inne użyteczne rzeczy (ustawienia tunera - strojenie, czułość).
  • #21 765892
    sdino
    Poziom 11  
    Posty: 49
    wgrany jest oryginalny bin - kod znam ale efekt jest taki jak opisałem na innych proponowanych binach była ogólna "kupa"
  • #22 765972
    edziu
    Poziom 29  
    Posty: 1866
    Pomógł: 47
    Ocena: 180
    sprawdż czy nie ma zimych lutów bo miałem dzisiaj co swirowało po poprawieniu wszystko wróciło do normy
  • #23 766076
    djlj24
    Spec od car audio
    Posty: 13533
    Pomógł: 1104
    Ocena: 1323
    Ja też kiedyś się zdziwiłem - odczytałem kod, podłączyłem lcd, wpisałem kod a tu tuner cisza. Bin ok, radio jak nowe a tu lipa. Okazało się, że ktoś wyciągając pociął ścieżki pod blokadami przed wypadnięciem.
  • #24 767315
    sdino
    Poziom 11  
    Posty: 49
    myslę że to nie to - ścieżki są OK - na wyświetlaczu pojawia sie część komunikatów typu: PANEL, ..SAFE.. itp ale po uruchomieniu radia wyświetlacz jest ciemny - brak wyświetlania RDS i TAPE reszta chula bez problemów

Podsumowanie tematu

✨ Dyskusja dotyczy odczytu i wprowadzenia kodu zabezpieczającego do radia samochodowego model CAR400 na podstawie pliku pamięci (bina). Użytkownik odczytał plik, jednak kod 4715 nie był akceptowany przez radio, natomiast inny kalkulator wskazał kod 7580, który okazał się poprawny. Wskazano, że po wyzerowaniu licznika błędów (LB) lub odczekaniu określonego czasu (około 10-20 minut, zgodnie z instrukcją serwisową SAFE 7) radio umożliwia wprowadzenie kodu. Po wgraniu pliku bez kodu radio działało na stole, lecz po zamontowaniu w samochodzie pojawiły się problemy z wyświetlaczem (brak informacji, ciemny ekran, brak RDS) oraz z magnetofonem. Sugerowano możliwe przyczyny, takie jak nieprawidłowa organizacja wyświetlacza (DIGIT 8 vs DIGIT 10), zimne luty lub uszkodzenia ścieżek pod blokadami. Wgranie oryginalnego pliku bin oraz sprawdzenie lutów nie rozwiązało problemu. Wskazano również, że używanie podkładki może powodować utratę ustawień tunera i strojenia. Ostatecznie problem z wyświetlaczem i funkcjami radia pozostaje nierozwiązany, a link do podobnego wątku na forum elektroda.pl został udostępniony jako dodatkowa pomoc.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA