Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Golf II 1,3 Gaźnik problemy z iskrą po wymianie rozruszni

26 Gru 2009 15:47 1963 5
  • Poziom 2  
    Witam Wszystkich Forumowiczów :)

Jestem tutaj nowy więc proszę o wyrozumiałość :)

Mój problem polega na tym że: Wymieniałem rozrusznik w swoim Golfie Mk2 1,3 89r.
    Przed wymianą samochód jeździł normalnie zapalany był na rozrusznik chodź czasami tak jak by się wieszał w pozycji rozruchu (gdy wyłączyłem z pozycji startu na stacyjce kluczykiem to on jeszcze chwile kręcił i potem się wyłączył...)to trwało jakiś czas i rozrusznik padł...Samochód musiał ze mną pracowac więc uruchamiany był za pomocą pchania osób trzecich :P a także linki holowniczej i jeździł, hulał jak marzenie. Po wymianie rozrusznika iskra zgubiła się :(. Prąd na cewkę dochodzi małymi kabelkami tylko już z cewki brak wysokiego napięcia na aparat zapłonowy :( jestem zdesperowany nie wiem co robić Pomóżcie mi :( Gdybym na forum nie był dostępny to piszczie błagam na gg 10748155. Pozdrawiam. Freddy.
  • Poziom 27  
    witam co ma rozrusznik do iskry :?::?::?: jesli rozrusznik kreci to masz problem z cewka,kopułką,przewodami wysokiego napiecia,ewentualnie z takim małym modulem co znajduje sie po maska to sa elementy które odpowiadaja za iskre w twoim aucie,proponuje to sprawdzic,ewentualnie jak sie nieznasz to proponuje podmienic powyzsze elementy ze sprawnego auta i bedziesz wiedział co jest przyczyna twej usterki,zycze powodzenia w naprawie,pozdrawiam :D
  • Moderator Samochody
    Ściągnij wtyczkę z czujnika halla w aparacie zapłonowym i zwieraj środkowy (kabel zielony) do masy, ma przeskakiwać iskra, sprawdź czy na zewnętrznych pinach wtyczki jest masa i ok +10V, sprawdź masę modułu zapłonowego, gruby (2,5mm²), brązowy kabel bezpośrednio do klemy - akumulatora
  • Poziom 2  
    Masa Modułu jest ok, z czujnika halla zdjołem kostkę tak jak pisałeś i żadnego iskrzenia nie ma.. miałem już kiedyś kłopot z tym czujnikiem halla i wymieniłem aparat i autko hassało i to mnie właśnie dziwi ze wymieniłem rozrusznik i iskra się zgubiła :(
  • Moderator Samochody
    Skoro zwieranie środkowego kabla z czujnika halla nie przynosi żadnego efektu, to do sprawdzenia zasilanie cewki wn oraz modułu (ale nie miernikiem, tylko żarówką, taką jak do stopu czy kierunkowskazu 21W ! ), no i połączenie cewki z modułem.
    Uszkodzenie samego modułu to w tych autach naprawdę baaardzo rzadki przypadek
  • Poziom 2  
    Kluczyk przekręce na zapłon, prąd na cewke małymi kablami dochodzi gdyż żarówka świeci do kabli idących od cewki do modułu jeszcze się nie dostałem, gdyż ciemności już mnie złapały