logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

"Łowcy skór" z Łodzi powracają

Gulgulka 03 Sty 2010 23:07 1242 3
REKLAMA
  • #1 7481417
    Gulgulka
    Poziom 10  
    Posty: 12
    Ocena: 1
    http://www.dailymotion.pl/video/x4vmx0_necrobusiness-trailer-filmu-penomet_news

    Powstał nawet o nich film. Bilans - kilka zgonów i kilka wyroków, w tym dożywocie za zabójstwa.

    Czy po latach coś się zmieniło? Swojego czasu były gadki "wszędzie tak jest", tylko że nikt spoza Łodzi nie odważył się podjąć tematu.
  • REKLAMA
  • #2 7481707
    Tommy82
    Poziom 41  
    Posty: 12141
    Pomógł: 455
    Ocena: 1073
    Nie sadze żeby wszędzie tak było. Co więcej nie sadze żeby w wielu miejscach tak było.
    Łódź to pewien ekstremalny przypadek (choć to nawet nie jej wina tylko ludzi i może się to zdarzyć wszędzie) do czego może doprowadzić inna patologia. Ta patologią jest płacenie przez zakład pogrzebowy za informacje w tym przyadku o zgonie. Choć nie ma się co oszukiwać to jest wszędzie w jakiejś podobnej formie (pozyskiwanie informacji) legalne lub mniej na przykład właściciel pomocy drogowej nasłuchujący tego czego nie powinien czy cały interes zwany szpiegostwem przemysłowym przykłady można by mnożyć ale nie o to chodzi. Chodzi o to ze mechanizm podobny ale mniej bulwersujący. Co więcej większość z ludzi nie pogardziła by informacją na której mogła by zarobić, powiedzmy ze na przykład pracownik firmy x wykradł info jak ściągnąć simlocka z modelu y i to sprzedaje gwarantuje wam ze znajdzie kupców. W kazdym razie dla czego to ma miejsce w przyadku pogrzebów?
    No bo jest się czym dzielić. Paradoksalnie problem rozwiązało by zniesienie zasiłków pogrzebowych czy jak się to tam nazywa. Przez to ze ktoś daje pieniądze które są rozliczne dość proforma powstają takie patologie. Jeśli za pogrzeb płacił by Nowak czy Kowalski ze swoich pieniążków to zakład pogrzebowy miał by trudniej schować "premie" dla informatora. Poza tym spadły by ceny usług przez konkurencje cenową i nie było by gwarancji ze się "prowizja" zwróci, dziś to jest praktycznie pewność ze klient = pieniążki z ZUS.

    Problem jaki powstał w Łodzi polegał również na tym ze osoby które wszędzie indziej są biernymi obserwatorami były na tyle zdemoralizowane (choć to pewnie w innych dziedzinach wcale nie jest żadne nowym tylko mniej w oczy kuje/ociera się o tabu zwał jak zwał) by z funkcji biernego informatora stać się czynnym sprawca "powstania informacji".
  • REKLAMA
  • #3 7481957
    FlyBoy
    Poziom 28  
    Posty: 1184
    Pomógł: 107
    Ocena: 168
    Tu już nie chodzi o płacenie za informacje o zgonach tylko o to co w następstwie tych łapówek zaczęto robić. Zaczęto uśmiercać ludzi tylko po to żeby móc ich ciała sprzedać zakładom pogrzebowym, wstrzykując im Pavulon. Człowiek dusił się sparaliżowany w pełnej świadomości...

    Warto obejrzeć:

































  • #4 7482591
    Madrik
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 12514
    Pomógł: 623
    Ocena: 1181
    Gulgulka napisał:
    http://www.dailymotion.pl/video/x4vmx0_necrobusiness-trailer-filmu-penomet_news

    Powstał nawet o nich film. Bilans - kilka zgonów i kilka wyroków, w tym dożywocie za zabójstwa.

    Czy po latach coś się zmieniło? Swojego czasu były gadki "wszędzie tak jest", tylko że nikt spoza Łodzi nie odważył się podjąć tematu.


    Temat był podjęty, a film jest dość stary. Ale miał sądowy zakaz rozpowszechniania.
    Ostatnio słyszałem, że złagodzili to do zakazu emisji w TV.
REKLAMA