Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie linii telefonicznej przez światłowód

temprawg 05 Sty 2010 14:05 7576 13
  • #1 05 Sty 2010 14:05
    temprawg
    Poziom 17  

Witam szacowne grono.
    Mam problem.
    Mam 2 budynki A (tu jest centrala) i B oddalone od siebie o 110 metrów, mam położony swiatłowód jednomodowy 8 żyłek.
    Zarobiony i sprawdzony.
    Do tego cetrala telefoniczna OPTIMA FW i muszę mieć w budynku B 2 telefony.

Czy jeśli zastosuję konwertery to będę mógł te 2 linie telefoniczne uruchomić w drugim budynku?

Firma podwykonawcza dla uruchomienia telefonów zaproponowała mi takie elementy składowe:
    Telefon Siemens Gigaset A580
    Słuchawka Siemens Gigaset A58H
    Gigaset Repeater

Za "jedyne" 1790 brutto.

Powiem szczerze, że telefonów mam pod dostatkiem więc jeśli możliwe było by zastosowanie knwerterów to wolał bym zredukowac koszty firmy, w której pracuję.

Inna firma zaoferowała mi konwertery :
    Konwerter NX-112cmx 10/100BaseTX SC SM
    Konwerter NX-1102csx 10/100/1000BaseTX-1000LX SC SM

Nie ukrywam, że zależy mi na czasie a mojego podwykonawcy mam już dość, bo rypie nas na kasę a robiąc sieć w budynku nie umieli zarobić kabli ani skonfigurować AP.

Jednym słowem PILNE !!!!!

0 13
  • #2 05 Sty 2010 22:33
    macmm
    Poziom 24  

Jeśli masz wyposażenie VoIP w centrali to po prostu zainstaluj dwa telefony VoIP. Jeśli nie to może warto założyć. przyda się na przyszłość

0
  • #3 05 Sty 2010 23:41
    temprawg
    Poziom 17  

nie nie ma voipa.
    na razie nie moge zainstalowac bo jest na gwarancji a jak mi przyjada goscie co montowali to za sam przyjazd wyjdzie 1200 plus karty.
    wiec szukam jakiegos innego rozwiazania

0
  • #4 06 Sty 2010 06:38
    Tracer2
    Moderator - Telefony Stacjonarne

Trzeba zamienić PSTN na LAN i LAN na PSTN przy pomocy bramek z portami FXS i FXO o ile jest tam sieć LAN a nie same szkło.

0
  • #5 06 Sty 2010 13:12
    temprawg
    Poziom 17  

jest sam swiatlowod.
    mozesz rozwinac temat ??

0
  • #6 06 Sty 2010 13:53
    darek_wp
    Poziom 28  

Trochę trudno będzie zrobić to w rozsądnych pieniądzach. Trzeba zamienić PSTN na LAN (FXO) następnie LAN przepuścić przez konwerter na światło i po drugiej stronie to samo - światło na LAN a LAN na PSTN (FXS). Ale może warto zastanowić się nad położeniem (o ile jest możliwość) tą drogą którą idzie światło kabla - powiedzmy 10x2x0,8 - to najtańsza opcja. Poza tymi możliwościami najbardziej przyszłościowym rozwiązaniem jest VoIP.

0
  • #7 20 Sty 2010 12:41
    Keplak
    Poziom 17  

Dokładnie najtaniej i najlepiej będzie położyć kabel telefoniczny tą samą trasą co leci światłowód.

0
  • #8 20 Sty 2010 15:00
    temprawg
    Poziom 17  

niestety ale genialna firma nie rzuciła grama miedzi a teraz jest to nie możliwe bo jest wszystko zabudowane.

0
  • #9 20 Sty 2010 15:41
    Keplak
    Poziom 17  

Doświadczenie mi mówi, że nie ma rzeczy niemożliwych . Światłowód chyba nie jest zabetonowany, może można go wyciągnąć i jeszcze raz wciągnąć razem z kablem telekomunikacyjnym. Można podwiesić kilka par na lince stalowej , itp. Zajmuję się instalacjami nie od dziś i nie spotkałem się jeszcze z sytuacją , że nic nie można zrobić. Aczkolwiek nie widząc obiektów ciężko jest coś doradzić

Dodano po 6 [minuty]:

A co do Voipa to nawet jeśli centrala jest na gwarancji to nic nie stoi na przeszkodzie aby w niej obsadzić kartę optima -voip ( bo chyba taka centrala jest zamontowana ) tylko oczywiście przez autoryzowaną przez producenta firmę. A te 1200 zł za przyjazd to z Krakowa ? Trzeba poszukać kogoś bliżej np. z Otwocka
    :D . Pozdrawiam

0
  • #11 24 Sty 2010 10:51
    temprawg
    Poziom 17  

Link niestety nie działa.

0
  • #12 24 Sty 2010 21:03
    darek_wp
    Poziom 28  

Link działa - usuń tylko kropkę która jest na końcu :)

1
  • #13 10 Lut 2010 21:18
    pepec
    Poziom 11  

Rozwiazaniem moze byc VOIP i zestaw TP-Link MC210CS. cyt. "Jest to onwerter światłowodowy ethernet. TP-Link MC210CS pozwala na połączenie segmentu sieci ethernet 1000base-Tx (skrętka) z segmentem sieci 1000base-FX (światłowód). konwerter wyposażony jest w złacza RJ-45 oraz światłowodowe SC. Współpracuje ze światłowodem jednomodowym umożliwiając realizację połączenia światłowodem o długości do 20km z prędkością do 1000Mbps."

0
  • #14 05 Cze 2012 10:02
    RFoG
    Poziom 9  

Firma RFOG proponuje zastosować Konwerter analogowej linii telefonicznej na światłowód TES-POTS
    TES-POTS umożliwia bezpieczne podłączenie odległych placówek do głównej analogowej centrali telefonicznej (POTS). Dwa urządzenia tego samego typu są niezbędne do stworzenia kompletnej linii. Urządzenie A podłączane jest do linii telefonicznej lub PBX i umożliwia wykrycie napięć dzwonka (strona nadawcza FXS). Natomiast urządzenie B jest urządzeniem odbiorczym podłączonym do aparatu telefonicznego (strona użytkownika FXO).

Właściwości:
    Transmisja sygnału audio
    Caller ID
    Dzwonienie
    Do wyboru rozwiązania jedno- i dwu-włóknowe

http://www.rfog.pl/produkt,166,konwerter-analogowej-linii-telefonicznej-na-swiatlowod-tespots

0