Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zna ktoś program do dostrojenia monitora...

KoMar75 14 Lip 2004 11:58 1790 10
  • #1 14 Lip 2004 11:58
    KoMar75
    Poziom 10  

.... chodzi mi o program przy pomocy którego można softwarowo wyregulować geometrię monitora (zwłaszcza nieliniowość i poduszki) w momenie gdy standardowe menu OSD nie wystarcza. Podobno coś takiego jest dołączane do monitorów Eizo. Za wskazówki zgóry dziękję.

0 10
  • #2 14 Lip 2004 12:46
    bobi75
    Poziom 10  

jest taki fajny program do ustawiania geometrji monitorów słóży jako standardowy generator serwisowy jest on dostepny na stronach chipa ale niepamietam jego nazwy pozdrawiam robert

0
  • #3 14 Lip 2004 17:30
    Tomer
    Poziom 15  

Jak OSD nie wystarcza to tylko mozesz pokrecic w srodku. Software tu nic nie da. A program do sutawiania sie nazywa Nokia Monitor Tester, ale on tylko wyswietla odpowiednie siatki do ustawiania.

0
  • #4 15 Lip 2004 09:53
    KoMar75
    Poziom 10  

Nie chodzi mi o tester monitora, czyli coś co wyświetli mi obraz serwisowy bo to mi nic nie da poniważ i tak przy pomocy osd wszystkiego nie skoryguję. Otworzyć monitora nie mogę bo jest na gwarancji. Programy o które mi chodzi powinnu mieć opcje programowej korekcji np przy pomocy myszki lub klawiatury i na pewno coś tskiego jest dołączane do niektórych monitorów EIZO (widziałem w jakimś piśmie testy).

0
  • #5 15 Lip 2004 10:46
    krzkomar
    Poziom 25  

A masz monitor EIZO, bo jak nie to na nic ci ten program ? Każdy producent ma swoje rozwiązania, a w niektórych monitorach komunikacja z PC to tylko możliwość odczytu pamięci gdzie są zapisane parametry monitora i żaden nawet najlepszy program tu nic nie pomoże

Każdy monitor cyfrowy ma coś takiego jak tryb serwisowy w menu OSD, wejście do niego zależy od typu monitora - jest to na ogół jakaś niestandardowa kombinacja przycisków. W nowoczesnych monitarach po rozkręceniu prawie nic się nie da wyregulować - prawie wszystko reguluje się za pomocą trybu serwisowego z menu.

0
  • #6 15 Lip 2004 11:41
    md
    Poziom 39  

Są programy do regulacji parametrów monitora przy użyciu komputera. Programy te są dostarczane do autoryzowanych serwisów danego producenta. Spotkałem je również na płytach CD sprzedawanych na giełdach komputerowych lub z ogłoszenia w fachowej prasie.
    Bywa tak, że dany program przystosowany jest do konkretnego modelu lub linii produkcyjnej monitorów. Nie ma jednego uniwersalnego programu.

0
  • #7 15 Lip 2004 14:13
    krzkomar
    Poziom 25  

Znacznie prościej będzie z menu OSD. Po włączeniu trybu serwisowego dostępne są dodatkowe opcje, których normalnie nie widać aby użytkownik sobie monitora nie rozregulował. Przede wszystkim jaki to monitor ? Nie wszystkie mają możliwość regulacji z komputera ustawień.

0
  • #8 15 Lip 2004 15:46
    punisher999
    Poziom 16  

Polecam power strip

0
  • #9 16 Lip 2004 06:19
    KoMar75
    Poziom 10  

Monitor z którym mam problem to MAG 796PF2 - i chodzi o to że ustaiwając idelanie boczne krawędzie na pionowe,proste to i tak jakieś małe okno umieszczone w środkowej części ekranu ma zauważalne, dość znaczne zniekształcenia bocznych krawędzi(wklęsłe do środka okienka). Chodzi mi o to aby ustawić geometrię w środkowej częći ekranu nie naruszając geometrii bocznych krawędzi. W menu serwisowym tego monitora także nie ma odpowiednich opcji (chociaż jest ono dożć rozbudowane). Monitory EIZO (nie wiem który typ bo czytałem artykuł o tym pare miesięcy do tyłu) mają dostępny taki program (najpewniej dział aon tylko z konkretnym typem) i to wcale nie dla serwisu a dla użytkownika bo był sprzedawany wraz za monitorem lub dostępny na www. Odnośnie PoweStripa to jakiś czas temu widziałem ten program alee szczeże mówiąc nie zwróciłem uwagi czy ma opcje ustawień geometrii monitora (bo wtedy mnie to nie interesowało).

0
  • #10 17 Lip 2004 22:27
    PermBan
    Poziom 16  

Masz takie "coś" pobaw się tym programem jest (moim zdaniem) conajmniej świetny.
    Nawet nie pamiętam skąd go mam ale ważne że skuteczny i duuużo lepszy od telewizyjnej "przerwy". -=POLECAM=-

0
  • #11 18 Lip 2004 00:13
    Robert B
    Poziom 43  

Jeżeli na gwarancji a menu nie wystarcza to na co czekasz?

0