Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Paski na wydruku Samsung SCX-4100

UsnarR 07 Sty 2010 20:35 4144 13
  • #1 07 Sty 2010 20:35
    UsnarR
    Poziom 8  

Witam wszystkich.

Kupiłem drukarke Samsung SCX-4100 za 50zł no i okazuje się że wydruki wyglądają strasznie. Wyczyściłem już toner i ten wałek który jest w tonerze, niestety za każdym obrotem on znowu zbiera troche toneru, być może właśnie tak ma być, w każdym razie troche to pomogło bo drukowanie tekstu jest już w miarę ok. Problem dotyczy wydruków np. zdjęć. Poniżej zamieszczam zeskanowane przykłady. Drukując tekst na całej długości widać pionowe linie na czarno, natomiast wydruk zdjęcia to już sami zobaczcie.

Czy ktoś może mi pomóc i podpowiedzieć co ja powinienem wyczyścić w tej drukarce. Dodam tylko że oprócz tego zielonego wałka w tonerze wyczyściłem też tylną obudowę bo tam chyba zakręca do góry kartka jak jest drukowana, no i ręcznikami papierowymi czyściłem wnętrze. Ale linie niestety nadal widać. Najgorzej wygląda wydruk zdjęć.

0 13
  • #2 07 Sty 2010 21:26
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 08 Sty 2010 11:04
    UsnarR
    Poziom 8  

To ja nie wiem czy już czasem nie naświetliłem wałka, bo robiłem to przy świetle żarówki. Natomiast ten pasek przy dozowniku to gdzie jest bo jak rozebrałem toner, wysypało mi się troche proszku i czyściłem ręcznikami papierowymi i nie wiem czy już nie powyginałem.

A czy wymiana tonera coś zmieni?

0
  • #4 08 Sty 2010 11:32
    laserjack

Poziom 31  

Do czyszczenia metalowa listwa, ew. wymiana bebna OPC. Sprawdz na innej, nie koniecznie nowej i będzisz wiedział, czy toner czy urządzenie ,ale raczej kaseta.

0
  • #5 08 Sty 2010 11:33
    wshk
    Poziom 17  

Wymiana tonera na dobry zalatwi sprawe.

Ale zalatwic powinna ja tez wyczyszczynie metalowej listwy ktora rozprowadza proszek. Zbieraja sie na niej grudki proszku i efektem sa takie wlasnie paski.

0
  • #6 08 Sty 2010 23:03
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #7 09 Sty 2010 21:03
    UsnarR
    Poziom 8  

Czyszczenie niewiele pomogło, co prawda wydruki są nieco czyściejsze ale to nadal nie jest to czego oczekiwałem. Wyczyściłem obie metalowe listwy, które znajdują się w tonerze w środku, z jednej musiałem zeskrobać paznokciem proszek, który stwardniał, ale i to nie bardzo pomogło zresztą sami oceńcie efekt.

Jeszcze jedno pytanie zadam, być może głupie, ale podobno nie ma głupich pytań :) co się stanie jak proszek wsypie do np. słoiczka, a cały toner wsadzę do wanny i umyje? Czy to coś pomoże, czy taki toner będzie się później do czegoś nadawał? A może wsadzić go do zmywarki i wtedy będzie czysty jak nie wiem, boje się tylko o tą gąbkę, która jest w środku wokół pojemnika na proszek.

0
  • #8 10 Sty 2010 00:15
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #9 10 Sty 2010 14:13
    UsnarR
    Poziom 8  

A właśnie, co może być powodem tego że wydruki są również zanieczyszczone na drugiej stronie kartki? Bo to mnie trochę martwi.

0
  • #10 10 Sty 2010 14:35
    endriuf
    Spec od drukarek

Albo zanieczyszczona rolka transferowa sypiącym się tonerem albo spieki w utrwalaniu.

0
  • #11 10 Sty 2010 16:03
    UsnarR
    Poziom 8  

O jezu ale wy mówicie językiem fachowców, a ja ledwo domyślam się o co może chodzić, zróbmy tak umieszczam zdjęcie, powiedzcie mi proszę co jest co w tym tonerze:

Paski na wydruku Samsung SCX-4100 Paski na wydruku Samsung SCX-4100

Dodam nieśmiale, że wyczyściłem obie blachy, które widać na zdjęciach. Z jednej trzeba było odkręcić śrubki, a druga jest na zatrzaskach.

A co do położenia lasera i jego lustra to nie mam pojęcia gdzie to może być, tym bardziej, że nie jestem w stanie rozebrać całej drukarki, co prawda rozebrałem już obudowę więc dalej z waszą pomocą powinno już pójść łatwiej, domyślam się że ten pomarańczowy wałek to jest grzałka tak?

Pokażcie mi proszę najlepiej na zdjęciach które umieściłem, czerwonymi strzałkami co ja mam jeszcze rozebrać i wyczyścić.

0
  • #12 10 Sty 2010 17:34
    tomek1970
    Poziom 21  

Czyszczenie listwy ograniczającej wysokość szczotki tonera może być nieskuteczna jesli kaseta zasypana jest marnej jakości zamiennikiem (niejednorodny toner większe bryłki). Napisz czy jest to kaseta regenerowana ?
    Czy problem narasta wmiarę kolejnych wydruków np po 100 i więcej - jesli tak to raczej spowodowane jest to niejednorodnym tonerem.
    Przyjżyj się czystej (zetrzyj z niej toner) powierzchni rolki nakładającej toner czy niema na niej wyżłobień spowodowanych tarciem o zakleszczone pod listwą ograniczającą grudki tonera - jeśli są to problem rozwiąże tylko wymiana kasety.
    Byłoby dobrze podstawić inną sprawną kasete toneru i ocenić czy na powstały problem ma wpływ moduł utrwalający - raczej niesądze.
    Analizując zdjęcia kasety widać nierównomierne naniesienie tonera na rolce nakładającej i w jej uszkodzeniu upatrywałbym opisany problem.

Pozdr....

0
  • #13 10 Sty 2010 18:23
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #14 11 Sty 2010 17:19
    UsnarR
    Poziom 8  

No to czyli wychodzi na to że ten toner jest do wyrzucenia. Po wyczyszczeniu tego czarnego wałka on jest równy nie ma w nim żadnych zagłębień czy coś w tym rodzaju, ale wystarczy tylko obrócić dookoła i mimo, że wyczyszczę tą blaszkę i ten wałek to toner układa się na nim w te pasy i nic nie pomaga.

Jeżeli chodzi brudzenie papieru przy wydrukach to kartki wychodzą coraz czystsze w miarę im więcej ich drukuje.

0