Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Poziome paski na wydrukach drukarka laserowa samsung scx4200

damix181 06 Paź 2009 01:01 6482 3
  • #1 06 Paź 2009 01:01
    damix181
    Poziom 14  

Witam mam następujący problem jak w temacie na wydrukach pojawiają mi się poziome linie.Wyczytałem na forum że jest to wina którejś z rolek rozkręciłem drukarkę i przyjrzałem się mechanizmowi który jest odpowiedzialny za nagrzewanie są tam dwie rolki jedna nagrzewająca i druga utrwalająca obraz , na tej drugiej zauważyłem delikatne zmarszczenie materiału po całej długości ,natomiast na drugiej nie zauważyłem nic co przykuło by moją uwagę .Moje pytanie jest następujące :która rolka może powodować tego typu paski .Dodam że przeczyściłem laser i obie rolki , odległość między rolkami odpowiada pełnemu obrotowi rolki na papierze.Czy to zmarszczenie na rolce może powodować paski , dodam że wydruk jest słabo widoczny ponieważ toner jest na wyczerpaniu.Z góry dziękuje za podpowiedzi.

0 3
  • #2 06 Paź 2009 07:58
    Janusz.P
    Specjalista - kserokopiarki

wg mnie nie ma to nic wspólnego z piecem a winę ponosi bęben - wymień cartridge na nowy i bedzie po kłopocie

0
  • #3 06 Paź 2009 09:34
    laserjack

Poziom 31  

Po zdjęciu wnioskuję, ze wystarczy wymiana samego bębna obrazowego w kasecie.

0
  • #4 06 Paź 2009 14:44
    damix181
    Poziom 14  

Rozkręciłem toner i wyciągnołem bęben OPC ,zauważyłem na nim wytarty paski pasujące do śladów na kartkach (zdj.).Teraz wiem że należy wymienić bęben lub cały toner ,ponieważ w tonerze nie ma już proszku zdecyduje się na kupno zamiennika tonera które są dostępne na allegro i zobaczymy.Poniżej pokazuje zdjęcia bębna OPC.

1